jestem tu pierwszy raz

Cześć dziewczyny! Poroniłam miesiąc temu w 6 tyg była to ciąża obumarła tak twierdzili w szpitalu. Ostatnio byłam u lekarza i ten kazał mi zrobić próby wątrobowe APTT, ALAT, ASPAT, oraz bilurbinę i cukier we krwi czy może któraś z was miała robione takie badania???Z góry dziękujęza odpowiedź.

kasik

4 odpowiedzi na pytanie: jestem tu pierwszy raz

zuzkan Dodane ponad rok temu,

Re: jestem tu pierwszy raz

Dziwne, niegdy sie nie spotkalam z robieniem takich badan. Hormonki, bakterie i takie tam… no ale moze ktoras z dziewczyn wie cos wiecej. Mam nadzieje ze wszytkie wyniki beda ok.
Pozdrawiam

Zuza

gosiaf Dodane ponad rok temu,

Re: jestem tu pierwszy raz

Ja mialam zabieg dokladnie miesiac i 2 dni temu…
Robialam rozne badanka, toxo, rozyczka itp, ale takich jak ty nie. Moze po prostu lekarz cos podejrzewa? Zapytaj sie go dokladnie.
A tak w ogole to witamy!!!

Gosia

targo Dodane ponad rok temu,

Re: jestem tu pierwszy raz

Witam, ja będę miała zabieg chyba w sobotę,jutro mam usg na potwierdzenie,że ciąża obumarła jestem w 7 tyg. Te badania robi się po to żeby sprawdzić czy nie jesteś nosicielem żółtaczki-ja miałam też takie robione. Normalna procedura.
Pozdrawiam trzymaj się.

z-kasia1 Dodane ponad rok temu,

Re: jestem tu pierwszy raz

Witaj,
Ze względu na chorą wątrobę mam co miesiąc takie badania…chodzi oczywiście o ASPAT i ALAT…..również bilirubinę, która odpowiedzialna jest za przepływ żółci. APTT to już badanie na krzepliwość a cukier….jak to cukier….robi się w różnych sytuacjach, ale z tego co wiem, nie robi się go specjalnie przy chorobach wątroby (raczej proteinogram – białka). Poza tym, podejrzewam, że u Ciebie chodzi o sprawdzenie różnych badań…o profilaktykę.
Nie wiem, co chciałabyś wiedzieć więcej na temat prób wątrobowych i bilirubiny…..może putaj mnie na priva….. Pamiętaj jednak, że podwyższone jednorazowo badania nie przesądzaja o niczym, czasami wzrastają po zażywaniu leków itp… Poza tym, choroby typu wzw nie wpływają na przebieg ciąży więc też nie mogą być przyczyną strat ciąż (oczywiście, istnieje ryzyko przeniesienia choroby na dziecko ale…..choroba nie wpływa tak istotnie na to jak zakończy się ciążą,…może utrudniac życie ale…..tez nie musi).
Pozdrawiam, nie mart się tym wszystkim tak bardzo….

Kasia

Znasz odpowiedź na pytanie: jestem tu pierwszy raz

Dodaj komentarz

Dla starających się
A miałam nadzieję, że tym razem się udało....
Wiem, że to był dopiero drugi miesiąc naszych starań... Wiem że przy Was wszystkich jestem kompletną debiutantką.....Ale jak po 4 dniach opóźnienia (co się nigdy nie zdarzyło) zobaczyłam wredną @
Czytaj dalej
Mam z dzieckiem taki problem
Jestem przerażona!
Przeżyliśmy dzisiaj coś okropnego. Natalia (prawie 10 miesięcy) zamiosła się. To znaczy. Przewróciła się nawet niezbyt groźnie przez chwilę nawet nie płakała i sądziliśmy że nawet sie nie uderzyła. Gdy
Czytaj dalej