jestem w ciazy i karmie

czy moge wciaz karmis gdy jestem w ciazy z drugim bobasem

3 odpowiedzi na pytanie: jestem w ciazy i karmie

kinga10 Dodane ponad rok temu,

Re: jestem w ciazy i karmie

niby tak,ale to zalezy od kondycji organizmu.znam takie,co karmily cala ciaze i bylo dobrze,ale znam i takie co stracily przez to wlosy,paznokcie i zdrowie ogolnie, za to dorobily sie anemii i urodzily slabsze dzieci,nie mowiac o tym ze ich pokarm zrobil sie mniej wartosciowy… Najlepiej zapytaj lekarza.Ja karmilam corke nie wiedzac ze jestem w kolejnej ciazy-testy wychodzily negatywne-ale pokarmu zrobilo sie gwaltownie mniej i mala byla glodna,wiec cos podejrzewalam,tym bardziej, ze staralismy sie o nastepne dziecko.tak ze w sumie karmilam ja osiem miesiecy, z tego dwa bylam juz w ciazy-a potem sam organizm dal znak, ze za duzy wysilek dla niego i zaczal “zakrecac kurek od mleczka”ALE JESZCZE RAZ MOWIE-NAJLEPIEJ ZAPYTAJ LEKARZA!!!

KINGA+Daniel+Marysia+Pawelek

o-d Dodane ponad rok temu,

Re: jestem w ciazy i karmie

Ja karmiłam będąc w ciąży, ale Tadzio był już duży, więc i to karmienie nie było dla zaspokojenia głodu, ale bardziej chyba dla przyjemności dziecka (Tadzin miał ponad rok), no i nie było to częste karmienie – pod koniec to tylko na noc. Chyba nawet już nie miałam pokarmu, ale do spania musiał być cyc.
I gdzieś tak w czwartym miesiący ciąży przestałam definitywnie… na zdrowiu mi się to chyba nie odbiło, bo co miesiąc robiłam badania i było OK.

Najlepiej spytaj lekarza.

Ola+Staś+Tadzio+Basia

lali Dodane ponad rok temu,

Re: jestem w ciazy i karmie

Skopiowalam to dla Ciebie:

Proces karmienia nie ma negatywnego wpływu ani na dziecko karmione, ani na dziecko w łonie matki. Niewielkie ilości hormonu oksytocyny wydzielane podczas aktu karmienia powodują skurcze mięśnia macicy, ale nie są one groźne dla normalnie przebiegającej ciąży. Skurcze takie występują też w czasie aktu płciowego, a przecież wiele par współżyje w czasie ciąży. W pierwszych tygodniach utrzymanie ciąży zależy od poziomu innych hormonów.
Hormony utrzymujące ciążę dostają się w niewielkich ilościach do pokarmu, ale nie ma to żadnego znaczenia dla dziecka. Zresztą miało ono większy kontakt z tymi hormonami, gdy samo przebywało w Twoim łonie.

Co może się dziać?

Mogą boleć brodawki (dotyczy to 74% kobiet)
Obniży się ilość wytwarzanego mleka
Twój nastrój stanie się labilny, możesz chcieć odstawić dziecko od piersi
Dziecko samo zrezygnuje z karmienia, bo zmienia się smak pokarmu
Czasem, gdy ciąża jest zagrożona (krwawienie, przedwczesne rozwieranie szyjki, wcześniaki w wywiadzie itp.), należy zmniejszyć ilość karmień ze względu na wydzielanie się w czasie karmienia hormonu pobudzającego czynność skurczową macicy. Ale o tym decyduje lekarz prowadzący ciążę i dotyczy to okresu II połowy ciąży. Nie należy bez powodu odstawiać dziecka od piersi narażając go tym samym na infekcje. Raczej należy:

zachować spokój, bo to jest najbardziej potrzebne obojgu dzieciom
zmienić tryb życia (leżenie itp.)
można brać leki rozkurczające mięsień macicy: Fenoterol, No-spa, ale o tym zdecyduje lekarz
stopniowo ograniczać liczbę karmień
nie winić siebie, ani dziecka, ani karmienia za przeżywane kłopoty

Znasz odpowiedź na pytanie: jestem w ciazy i karmie

Dodaj komentarz

Karmienie
karmienie gdy koleje w drodze
czy moge karmic mojego 14 mieseicznego syna podczas gdy jestem w ciazy z kolejnym dzieckiem
Czytaj dalej
Oczekując na dziecko
bóle kręgosłupa
Czy wam również dokucza kręgosłup? Od pewnego czasu boli mnie lewy pośladek,najbardziej gdy chodzę lub przenoszę ciężar ciała na lewą stronę. Nie czuję bólu, kiedy leżę albo siedzę i nie
Czytaj dalej