jeszcze raz o prolaktynie

dziewczynki, mam pytanie… od trzech tygodni biorę bromergon po stwierdzonej zbyt wysokiej prolaktynie po MTC (wzrost niemal 12 razy). Chciałabym, aby lek zaczął działać jak najszybciej, ale to pewno niemożliwe… powiedźcie kobietki jaki czas trzeba brać bromergon, żeby PRL zaczęła spadać (biorę 2×1 tab) i kiedy mogę to zbadać…. czy miesiąc to za wcześnie – jestem tak strasznie niecierpliwa. Wielkie dzięki za wszystkie glosy… pozdrawiam Was bardzo serdecznie, miłego dnia…

ami7
[Zobacz stronę]

6 odpowiedzi na pytanie: jeszcze raz o prolaktynie

 1. Re: jeszcze raz o prolaktynie

  Z tego co slyszalam i czytalam tu na forum to po miesiacu juz powinna byc roznica, ale pewnie jak cos pokrecilam to dziewczyny mnie poprawia;)

  Ninka

  • Re: jeszcze raz o prolaktynie

   Ami – jak wiesz ja mam po MTC prlx13. Bylam na monitoringu i wiem, że mam pęcherzyk czyli ovu jest. Jeszcze idę jutro sprawdzić czy pękł i czy ( tfu tfu) to nie żadna torbiel.
   Mam do Ciebie pytanie: byłaś na monitoringu gdzie gin stwierdził, że nie ma ovu. Czy to znaczy, że jajnik nie produkuje pęcherzyków? A jak u Ciebie z endo?

   A co do Bromergonu, wiem, że niektóre dziewczyny (Reginka) w pierwszym cyklu po rozpoczeciu brania Bromergonu zachodziły 🙂
   Pozdrawiam serdecznie i życzę Fasoli szybko że ho ho !!!

   Ania

   • Re: jeszcze raz o prolaktynie

    Mnie spadła po 6 miesiącach brania bromergonu.
    Pozdrawiam i szybkiego spadku prolaktyny !!!!

    • Re: jeszcze raz o prolaktynie

     Anusia, u mnie to wszystko wydaje się trochę śmieszne, gdyby nie fakt, że wcale nie jest mi do śmiechu… No więc w jednym cyklu zrobiłam hormony i okazało się, że prolaktyna po obciążeniu x11,8…. No, ale na wykresie temperaturka rosła, więc ginka stwierdziła, że owu jest… w następnym cyklu poszłam na USG na własną rękę i lekarz powiedział, że w jajnikach nie widzi ani jednego pęcherzyka, endometrium 7,5 mm – to było 12 dc… następnego dnia temperaturka mi znowu ładnie wzrosła… czy to wszystko nie jest dziwne…? Pozdrawiam cieplutko i życzę by u Ciebie wszyściutko było OK i by ten pęcherzyk szybko przemienił się w cudną fasolkę…

     ami7
     [Zobacz stronę]

     • Re: jeszcze raz o prolaktynie

      Mi spadła dosyc szybko, po dwóch miesiącach, ale brałam jeszcze castagnus. Razem z Bromkiem.
      Ale Bromek biorę dalej, bo trzeba. A wysoka prolaktyna wcale nie musi powodować brak owu, tylko np. jej duże opóźnienia, jak u mnie.
      Jak mi spadła skróciły mi się cykle, ale owu dalej późno.
      Pozdrawiam.

      Gabi – to już 20 mies. starań o maluszka

      • Re: jeszcze raz o prolaktynie

       U mnie też była wysoka prolaktyna. Brałam Bromergon i gin po 3 m-cach jeśli nie zjadę w ciążę, zalecił znowu badanie prolaktyny. I już nie zdążyłam go zrobić. Okazało się że w trzecim m-cu na bromergonie zaszłam w ciążę. Życzę Ci tego samego.

       Ela

       Znasz odpowiedź na pytanie: jeszcze raz o prolaktynie

       Dodaj komentarz

       Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
       Logo