już okres ?

tak sie cos dziwnie czułam wczoraj. kregosłup mnie bolał i tak sie specuficznie pociłam (uderzenis gorąca). nawet pomyslałam se moze okres no ale przeciez nie po niecałych 3 mies i to jak karmie tylko piersią. no a tu sie okazało ze miałam racje. nie nacieszyłam sie wolnością. najpierw 7 tyg plamien po porodzie miesiąc przerwy i na nowo.
Czy to dlatego ze on teraz przeypia po 6-7 godz?
A jak u was było? czy u kogos tez tak wczesnie sie zaczeło przy karmieniu?

6 odpowiedzi na pytanie: już okres ?

cait Dodane ponad rok temu,

Re: już okres?

U mnie właśnie skończył się pierwszy okres od kwietnia 2002 ! Cieszę się, że tak długo byłam wolna. A jeśli chodzi o wczesny okres, to na szkole rodznenia mówiono nam, że to skutek uboczny rozwoju cywilizacyjnego. Jest coraz mniej dziewczyn, które mogą nacieszyć siętą wolnością.

Pozrowienia!

aborka Dodane ponad rok temu,

Re: już okres?

hi, a co ma do tego cywilizacja? jakos nie widze zwiazku. mówili na szkole rodzenia dlaczego. bo mi sie wydaje za jak dziecko rzadziej je to wtedy jest za mało oxytocyny. no ale wtedy okres powinny dostac wszystkie kobiety które nie karmią w nocy.
Pewnie to osobnicza, cecha. a moze jak ten sie skonczy to nastepny bedzie pózniej.? mi tam nie teskno do normalnych cykli. mimo ze dla mnie to nigdy nie byl problem

ada77 Dodane ponad rok temu,

Re: już okres?

Ja miałam przegięcie w drugą stronę, dostałam okresu dopiero ponad 5 miechów po porodzie, choć karmiłam… 4 miechy. Ale takie przypadki jak u Ciebie także sie zdarzaja. Może faktycznie dlatego, że dzidzia daje ci pospac, a cysiom odpoczac. Nie jestem pewna.

ada77 i miki – 20 maj 2003

cait Dodane ponad rok temu,

Re: już okres?

Podobno chodzi o zanieczyszczenie środowiska i stres… A odnośnie karmienia w nocy, to miałam od miesięcy nocną przerwę dłuższą niż 6 godzin, a pierwszy okres dopiero jak Ala miała 13 miesięcy. I jestem nim miło zaskoczona, bo prawie go nie czułam, mimo że mam spiralę. Pewnie jest to osobnicza cecha, ale kiedyś rozciągała się na wszystkie osobniki żeńskie, a teraz jest tendencja w drugą stronę – coraz więcej młodych mam ma okres bardzo szybko po porodzie.

redzia33 Dodane ponad rok temu,

Re: już okres?

Michaś nigdy nie spał więcej niż 4 godziny ( no może zdarzyło mu się odstepstwo 6 godzinne 2 razy) a ja miesiączkę dostałam 2 miesiace po porodzie i od tamtego czasu mam do teraz tyle, że nieregularnie – cpo 4,6,8 tygodni. Karmie nadal piersią i przerwy między karmieniami nawet te nocne raczej nie wynoszą więcej niż 6 godzin Też byłam bardzo zawiedziona, ale co zrobić 🙁

Redzia i Michaś (2.09.2003)

cathya Dodane ponad rok temu,

Re: już okres?

Po obu porodach miesiączkę dostałam po dwóch miesiącach, mimo iż karmiłam piersią nie rzadziej niż co 3 godziny w dzień i z przerwą nocną nie dłuższą niż 4-5 godzin, a marzyło mi się conajmniej kilka miesięcy spokoju. Po pierwszym porodzie miesiączkę przepowiedziała mi moja ginekolog, gdy miałam u niej wizytę, stwierdziła po badaniu, że najpradopodobniej mam owulację i za dwa tygodnie pojawi się miesiączka i tak też było 🙁

Kasia+ Weronka(4,5)+Kamil(15m-cy)

Znasz odpowiedź na pytanie: już okres ?

Dodaj komentarz

Oczekując na dziecko
czy i jak przygotować piersi do karmienia?
Drogie ciężarówki na finiszu, opwiedzcie mi czy trzeba jakoś przygotować sobie piersi do karmienia? Czy trzeba hartować sutki? CZy naprawdę dziecko może je dotkliwie pogryźć nawet jak jest przystawiane prawidłowo?
Czytaj dalej
Pamiętniki
Pamietnik wiosennej Paulisi
Czesc! Witam wszystkie dzidzie takie jak ja oraz ich mamusie. Mam na imie Paulisia i jeszcze mieszkam w brzuszku u mamusi -Eriki (Kasi). Jest mi tu cieplo i milo... az się
Czytaj dalej