Już po hsg i nic nie wiem!

W piątek miałam robione hsg.Źle wybrałam termin,bo radiologa nie było po południu w szpitalu i nikt nie opisał mojego wyniku. Bardzo się denerwuję,bo z przebiegu badania nie wyciągam najlepszych wniosków-prawy jajowód(ten w którym była ciąża pozamacziczna)podczas podawania kontrastu bolał umiarkowanie.Za to lewy(ten, w którym cały czas pokładałam nadzieje na zapłodnienie)bolał tak bardzo,że w odruchu obronnym wygięło mnie w pół na stole(mimo Dolarganu). Później,gdy pierwszy raz poszłam do toalety wypłanęła ze mnie krew zmieszana z kontrastem. Cały czas muszę chodzić z wkładką,bo plamię brunatno.Opis bęe mogła odebrać dopiero we wtorek.Umrę z niepewności do tego czasu.Zadaję sobie pytanie czy ten ból oznaczał udrażniany jajowód czy to że kontrast nie chciał przejść. Proszę dziewczyny,które miały to badanie o odpowiedzi jak to u Was było-czy podawanie kontrastu po obudwu stronach odczuwałyście tak samo,czy krwawiłyście długo i wogóle o wszystko co Wam sie na ten temat przypomni.Umieram z niecierpliwości.

Elinka
co dalej…

3 odpowiedzi na pytanie: Już po hsg i nic nie wiem!

ewiczek Dodane ponad rok temu,

Re: Już po hsg i nic nie wiem!

Witaj! Ja ból czułam tylko przez chwilkę, w dole brzucha, jak przy @ Poza tym to, że jajowody są drożne wiedziałam od razu, bo mój gin siedział obok mnie i miał podgląd na monitorze. Krwawiłam tylko troszeczkę, może przez godzinkę i to wszystko. Nie zawsze ból oznacza niedrożne jajowody, więc się nie martw. Zobaczysz wszystko będzie dobrze.

agulina Dodane ponad rok temu,

Re: Już po hsg i nic nie wiem!

witaj ja miałam 15 IX hsg połączone z laparoskopią, jeśli chodzi o odczucia to nie niewiem bo byłam pod pełną narkozą, co do plamień to utrzymywały się ok 3-4 dni i przeszły, po 2 tygodniach dostałam,,normallną” @. Wynik hsg:stwierdzono jajowody obustronnie drożne, o kręytm przebiegu z trudnością obustronnie przepuszczające kontrast.Wynik może nie bardzo zadowalający,a le podobno taki urok a nie swoisty problem.
Będzie dobrze i nie martw się na zapas.

nerinka Dodane ponad rok temu,

Re: Już po hsg i nic nie wiem!

Elinko!
Nie zamartwiaj się! Sama jako lekarz wiesz że nie wolno panikować i trzeba poczekać na fachową ocenę. A na badaniu nikt nie powiedział że jest źle. Bolało bo może za słabe znieczulenie?
Będzie dobrze !!!

Pozdrawiam
nerinka

Znasz odpowiedź na pytanie: Już po hsg i nic nie wiem!

Dodaj komentarz

Tematy, których nie znalazłam w forum
ale się dorobiłam anginy
dziewczyny, zaczęło się wczoraj o drana niewinnym bólem gardełka. wieczorkiem już było kiepsko, ale noc to istny koszmar. nie spałam od 3, bo tak mnie bolało. w lusterku widziałam ogromne
Czytaj dalej
Wiek przedszkolny
Kto ma fretkę??
Mój Dominik uparł się aby kupić mu fretkę. Powiedzcie co to za zwierzaki...jaki maja charakter, wymagania i w ogóle. Czy nadaja sie do domu, czy niszczą rzeczy, czy wydzielaja jakieś
Czytaj dalej