Kąpanie a przeziębienie

Drogie Mamy,

czy wiadomo Wam cokolwiek na temat przeciwwskazań dotyczących kąpania malucha (1,5 roku) w trakcie choroby. Wprawdzie moja pani doktor i większość znajomych śmieją się z tego, ja także nie widzę w tym nic złego, zwłaszcza że moje dziecko odkąd poszło do żłobka choruje niemal bez przerwy i właściwie to nie powinnam go kąpać przez ostatnie 3 miesiące. Niestety, moi teściowie uważają inaczej i bez przerwy zatruwają mi życie uwagami na ten temat, powodując we mnie jeszcze wieksze poczucie winy – i tak już ogromne odkąd wróciłam do pracy;-(( Poradźcie jak to ukrócić. Pozdrawiam
Marta mama 20 mies. Zosi

6 odpowiedzi na pytanie: Kąpanie a przeziębienie

Dodane ponad rok temu,

Re: Kąpanie a przeziębienie

ja jak Hubi jest chory np.teraz to kapie go,tyle ze kapiel troche skracam i od razu po wyjsciu wanny szybko go ubieram,aha no i nie kapie go codziennie tylko wtedy co drugi dzien. Moja tesciowa tez caly czas do mnie z wyrzutami ze go kapie.

Nelly i Hubert 23.02.03

georgina Dodane ponad rok temu,

Re: Kąpanie a przeziębienie

a ja kąpię. może gdyby Iga tak nie lubiła kąpieli, też bym kąpała ją co drugi dzień w czasie choroby, nie wiem. nagrzewam tylko dość mocno łazienkę i główkę myję co kilka dni.
byłam nawet z 4-miesięczną zakatarzoną córeczką na basenie. Oczywiście nie miała gorączki, ani innych objawów przeziębienia tylko katar. I nic się nie wydarzyło. To było 3 tygodnie temu. Po katarze nie ma teraz śladu.
myślę, że sama kąpiel nie jest zła, tylko zmiany temperatury, na które zainfekowane dziecko może być mniej odporne, a więc choroba może się rozwinąć.

gina + kuba (10,5) i iga (4,5m)

ps. acha, i przecież zaleca się kąpiele dla zbicia gorączki – w wodzie o stopień chłodniejszej niż dziecko ma temperaturę, więc chyba nie szkodzi, a czasem nawet i pomaga ta kąpiel (?)

kas Dodane ponad rok temu,

Re: Kąpanie a przeziębienie

Ja Zuzke wlasciwie w czasie choroby kapie. Nie kapie jej wtedy gdy wyraznie bardzo zle sie czuje – jest wtedy marudna i nawet ukochana kapiel nie jest fajna, a nawet bywa antyfajna. Za to faktycznie w czasie choroby calkowicie odpuszczam mycie glowy.

Kaśka

Dodane ponad rok temu,

Re: Kąpanie a przeziębienie

Ja kąpie co drugi dzien, skracam kapiel, nie myje głowy….
Jak Nina zle sie czuje to odpuszczam kąpanie.

mamamajeczki Dodane ponad rok temu,

Re: Kąpanie a przeziębienie

ja kąpie i to za radą teściowej 🙂 bo jak Maja była chora to sama się zastanawiałam czy nie odpuścić ( jednego dnia ) ale teściówka mnie uświadomiła, że kąpiel przy chorobie pomaga a nie przeszkadza tylko trzeba pilnować żeby było cieplutko.

Aga i Majka (14.08.2004)

Dodane ponad rok temu,

Re: Kąpanie a przeziębienie

Oczywiście że kąpać!…..
Buźki

Znasz odpowiedź na pytanie: Kąpanie a przeziębienie

Dodaj komentarz

Dla starających się
Zawcześnie się cieszyłam..Niestety
Beta spadła jeszcze bardziej.. Pęcherzyka brak. Nie zagnieździł się. Byłam u kilku lekarzy. Czekam na okres..Jeśli coś nie tak-szpital -łyżeczkowanie... Robiłam tak często bete żeby wiedzieć że jest ok..bo na usg
Czytaj dalej
Karmienie
mamy karmiace jakie jecie owoce
Mam pytanie. Jakie o tej porze roku jecie owoce. Kiedy je wprowadziłyście do swojego menu. Od jakich owoców Wasze maluszki miały problemy z brzuszkiem.
Czytaj dalej