Kariotyp pary

Czy ktoś z was może udzielić mi informacji w poniższym zakresie: chodzę do dwóch różnych lekarzy, każdy z nich kazał mi zrobić badania genetyczne, tj. kariotyp pary (jestem po 3 poronieniach). Jeden z nich powiedział mi, że badania te nie są refundowane przez kasę chorych (należę do śląskiej), drugi dał mi nadzieję: powiedział że z tego co on się orientuje możliwa jest refundacja w kasie chorych, wystawił mi nawet stosowne pismo do kasy, że on mój przypadek kwalifikuje do refundacji tych badań. Kasa z kolei przekazał mi, że refundowane sa tylko badania robione w ośrodku w Rudzie Śląskiej. Tam z kolei na ten rok nie ma już zapisów, na przyszły jeszcze nie zapisują. Po prostu obłęd ! A same dobrze wiecie, jak dla kobiety pragnącej dziecka liczy się możliwość zrobienia badań jak najszybciej. Mam rok czekać na jedno badanie? Czasami chce mi się wyć z tego wszystkiego. A do tego dzisiaj znowu usłyszałam w radiu o zamordowaniu przez rodziców swojego niespełna rocznego dziecka w Krakowie. Dlaczego ten świat jest taki niesprawiedliwy? Ale wracając do problemu – czy ktoś z was robił te badania, gdzie czeka się najkrócej, ile to kosztuje, co polecacie w tym zakresie? Będę wdzięczna za każda wskazówkę.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie
Ewa – Katowice

6 odpowiedzi na pytanie: Kariotyp pary

violes Dodane ponad rok temu,

Re: Kariotyp pary

Cześć !!
Ja robiłam te kariotypy odpłatnie,bo niestety terminy ze skierowaniem były zabójcze ;pół roku !!!! Takze ani minuty sie nie zastanawialismy tylko odrazu zapłcilismy 510 zł.i wyniki były już gotowe za miesiąc :-)))) Jestem z Krakowa i robiłam te badania w uniwesyteckim szpitalu dzieciecym w Prokocimiu.
pozdrawiam
violes

syla Dodane ponad rok temu,

Re: Kariotyp pary

Jestem z Wrocławia i bez problemu dostałam skierowanie od ginekologa z przychodni na badanie kariotypu, mąż natomiast od lekarza ogólnego.Robilismy to badanie wwe Wrocławiu, na termin czekalismy ok tygodnia, a na wyniki ok. miesiącaJestem po 2 obumarłych ciążach, na szczęście obecnie konczę z moją Kruszynką 20 tydzień!!!

Pozdrawiam
Syla i Fasolka
termin 07.10.2003

gosiagl Dodane ponad rok temu,

Do Syli

Gratuluję!!! I cieszę się ogromnie, bo sama jestem po dwóch obumarłych ciążach, a takie posty naprawdę podnoszą na duchu. Czy wiesz jaka była przyczyna twoich poronień?
Pozdrowionka
Gosia

edith Dodane ponad rok temu,

Re: Kariotyp pary

Czesc,
Kilka watkow wczesniej pisalam o badaniach genetycznych w Poznaniu, ale powtórze !
Badanie odpłatne w moim miescie kosztuje 500 zl od osoby. Na wizyte czeka sie bez wzgledu czy na kase czy za kase, jakies 2-3 tygodnie. Na wynik z kolei 8 tygodni. Ja mialam najpierw skierownie z gabinetu prywatengo, ale lekarz rodzinny przepisal je na skierownanie bezplatne.
pozdrawiam,
Edith

ika Dodane ponad rok temu,

Re: Kariotyp pary

Badania genetyczne w Katowicach mozna zrobić na ul. Koszarowej w laboratorium ABIM nr tel 251 37 69( bardzo blisko centrum). Mozna do nich iść bez skierowania i z marszu. Na wynik czeka się ok 4 tygodni. Polecam byłam robiłam, wyniki już mam. Tez nie chciałam czekac wieki na te wyniki bo bałam się ich okropnie – też histora z dwoma ciążami obumarłymi.
Życzę spokoju i pozdrawiam serdecznie

ika

veraprima Dodane ponad rok temu,

Re: Kariotyp pary

Co prawda jestem z Wraszawy ale tez robiliśmy badania kariotypu (całe szczęście wszystko jest w porządku) w Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu

Udało mi sie załatwić to na Kasę Chorych wiec nic nie płaciłam no i terminy chyba jaby troche mniej odległe

podaje ci link do strony o genetyce który także dostałam od dziewczyny z naszego forum (z_kasi) za co jestej jej do tej pory wdzięczna
[Zobacz stronę] gdzie znajdziesz coś o badaniach

Znasz odpowiedź na pytanie: Kariotyp pary

Dodaj komentarz

Dla starających się
dni po ovu
Mam do Was pytanko. Już mi sie wszystko pomieszało i proszę o konsultację. Czy w cyklu dni po ovu jest zawsze 14, czy coś koło tego?? Bo z tego co pamietam to
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
ile mleka?
Kwestia nasunęła mi się w związku z postem Miro o zasypianiu. Otóż Majka pije tylko moje mleczko, mam zamiar karmić ją tak długo jak mi się uda. Pije mleczko wieczorem
Czytaj dalej