karmienie i przerwa w pracy

Pewnie wiele z Was korzysta z tej wolnej godzinki. Napiszcie czy musiałyście przedstawiać jakieś zaświadczenie w pracy, że karmicie, a jeśli tak to od kogo? No i czy wystawiano je na “piękne oczy”?
U mnie kadrowa powiedziała, że nie trzeba, ale dobrze by było ;-)) a to wiadomo.
Pozdrawiam
Ewa i Oskar (11.02.2003)

6 odpowiedzi na pytanie: karmienie i przerwa w pracy

kzaremba Dodane ponad rok temu,

Re: karmienie i przerwa w pracy

Jeszcze chciałam zapytać, jak długo mozna z tej wolnej godziny korzystać. Rok? Półtora?
Niedługo wracam do pracy….. Brrrrrrr!!!!!!!!!!!!!!!!! Nie lubię o tym myśleć!

Kasia i Sylwia Margareta 25.10. 03

majab Dodane ponad rok temu,

Re: karmienie i przerwa w pracy

Maja ma 20 miesięcy i nadal korzystam z tej wolnej godzinki 🙂 Karmię Majkę więc dlaczego nie, w kodeksie nie ma ograniczenia do jakiego wieku można korzystać z tego uprawnienia tylko co miesiąc muszę przedstawiać zawiadczenie od lekarza ( w moim przypadku od lekarza pediatry ale wiem że ginekolog też może takie wystawić)

Iwona i Majka (07.05.02)

ewapn Dodane ponad rok temu,

odpowiedź:)

faktycznie, kodeks pracy nie stawia ograniczeń odnośnie zakończenia korzystanai z tego przywileju… Ale… u mnie w pracy powiedzieli, z e do roku czasu, a powyżej to juz lekka przesada i wyklorzystywanie sytuacji… niestety-z bólem serca, ale sie podporzadkowałam..
jeśli chodzi o zaświadczenie- śmiało do pediatry… ja na początku zagadnęłam o to ginekologa, ale sam mnie skierował do lekarza dzieciecego… A moze być tak-ze cop kraj to obyczaj..
ja w kazdym razie życzę powodzenia i jak najdłuzszego korzystania z przysługujacej godzinki… Acha- zeby to byłą jedna cała godzinka, zgodnie z kodeksem pracy moze to sie odbyć” na pisemny wniosek “- czyli m,usisz napisaxc, ze będziesz korzystałą zamiast dwóch 1/2-godzinnych przerwa z jednej-godzinnej, od np. 14 do 15…
pozdrawiam

wasia Dodane ponad rok temu,

Re: karmienie i przerwa w pracy

Ja dostałam zaświadczenie od lekarza, ale okazało się że nie jest potrzebne. Po prostu wystosowałam pismo do mojego szefa, on to podpisał a potem poszło do kadr. Godzinę wykorzystuję wychodząc wcześniej z pracy.

Aga i Ania

kzaremba Dodane ponad rok temu,

Re: karmienie i przerwa w pracy

To super, że w kodeksie nie ma ograniczenia wiekiem dziecka. Przy tak żałosnej długości urlopu macierzyńskiego dobre chociaż to. Ja też zamierzam korzystać jak długo będę karmić ( a chcę jak najdłużej!).

Kasia i Sylwia Margareta 25.10. 03

ewakol Dodane ponad rok temu,

Re: karmienie i przerwa w pracy

A musiałaś jakoś “udawadniać” lekarzowi, że wciąż karmisz czy uwierzył na słowo?
Pozdrawiam
Ewa i Oskar (11.02.2003)

Znasz odpowiedź na pytanie: karmienie i przerwa w pracy

Dodaj komentarz

Oczekując na dziecko
jak wyleczyć ból gardła!!!
Witajcie dziewczyny, Pytam w imieniu mojej przyjaciółki, jest w 5 tygodniu ciąży i strasznie boli ją gardełko, chyba się przeziębiła. I w związku z tym mam pytanie jak to wyleczyć aby
Czytaj dalej
Oczekując na dziecko
Czerwcówka po wizycie na USG
Cześć Wam, dzisiaj byłam na USG. Wszystko jest w porządku, dzidzia rozwija się bardzo dobrze. Tak się wierciła, że ginka nie mogła uchwycić dobrego zdjęcia. Ginka stwierdziła że to jest
Czytaj dalej