KARMIENIE piersią a STUDIA

Witam wszystkie mamy :)
Jestem świeżo upieczoną, młodą mamą karmiącą piersią. Od października zaczynam trzeci rok studiów dziennych – farmacji. Ledwo co wyrabiałam się z nauką na drugim, podobno najłatwiejszym roku i martwię się co będzie na trzecim – uchodzącym za najtrudniejszy. Zajęcia odbywają się w godzinach mniej więcej 8-16, planowałam odciągać pokarm laktatorem, jeżeli się nie da wprowadzę mleko modyfikowane. Czy któraś z Was była w podobnej sytuacji? Kiedy zacząć odciągać pokarm? Co jaki czas żeby było go w sam raz i na zamrożenie i na bieżąco dla synka?
Pozdrawiam!

1 odpowiedzi na pytanie: KARMIENIE piersią a STUDIA

muszkamodliszka Dodane ponad rok temu,

Ja byłam w podobnej sytuacji. Fakt że nie byłam na medycynie jak Ty, ale
ja znalazłam żłobek najbliżej mojej uczelni jak się tylko da, kiedy miałam godzinę luzu jechałam między zajęciami do żłobka i karmiłam piersią, oczywiście nie dało się tylko tak karmić, więc oprócz tego odciągałam pokarm do dużego wygotowanego słoja odciągałam maksymalnie ile się dało, potem jeszcze podawałam pierś przed zostawieniem dziecka żeby jeszcze na maksa wyssała co się tylko da jechałam na zajęcia i kilka razy w tygodniu, udawało mi się dodatkowo przyjechać i nakarmić piersią i jeszcze brałam podręczny laktator do torby i odciągałam w damskiej toalecie na uczelni. Mleka nie zabrakło, wręcz przeciwnie piersi zaczęły produkować więcej bo co chwila ubywało z nich mleka.

Jakoś się udało. Jednak radości nie trwały długo ponieważ karmienie butelką ( mimo że moim mlekiem) przeważały nad ciągnięciem piersi i tym sposobem pokarmiłam ok 3m-c i mała coraz nie chętniej ssała bo lepiej jej było z butli.

Znasz odpowiedź na pytanie: KARMIENIE piersią a STUDIA

Dodaj komentarz

Karmienie
KARMIENIE piersią a STUDIA
[B]Witam wszystkie mamy[/B] Jestem świeżo upieczoną, młodą mamą karmiącą piersią. Od października zaczynam trzeci rok studiów dziennych - farmacji. Ledwo co wyrabiałam się z nauką na drugim, podobno najłatwiejszym roku i
Czytaj dalej