Karmienie piersią po raz drugi

Jestem w ciąży po raz drugi, pierwsze dziecko karmiłam piersią 14 m-cy. Miałam problemy z wywołaniem laktacji w ogóle, miałam cesarkę, dziecko dokarmiano mi glukozą bez mojej wiedzy i zgody, nikt nie chciał mi cierpliwie pomóc w nauce karmienia cycem, dopiero jedna świetna położna poświęciła mi trochę czasu i podsunęła laktator elektryczny, dzięki któremu mleczko poleciało, jakby nie ona, to chyba bym się poddała.

Teraz martwię się, czy po raz drugi uda mi się karmić (też mam planowaną cesarkę a wiadomo, że są wtedy trudności z laktacją większe, niż jak rodzi się sn). Bardzo bym chciała. Może jest tu jakaś mamusia, która powiedziałaby mi, czy po raz drugi udało się jej karmić naturalnie, czy niekoniecznie? Co zrobić, by mi się udało?

4 odpowiedzi na pytanie: Karmienie piersią po raz drugi

lali Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez Julianne:Jestem w ciąży po raz drugi, pierwsze dziecko karmiłam piersią 14 m-cy. Miałam problemy z wywołaniem laktacji w ogóle, miałam cesarkę, dziecko dokarmiano mi glukozą bez mojej wiedzy i zgody, nikt nie chciał mi cierpliwie pomóc w nauce karmienia cycem, dopiero jedna świetna położna poświęciła mi trochę czasu i podsunęła laktator elektryczny, dzięki któremu mleczko poleciało, jakby nie ona, to chyba bym się poddała.

Teraz martwię się, czy po raz drugi uda mi się karmić (też mam planowaną cesarkę a wiadomo, że są wtedy trudności z laktacją większe, niż jak rodzi się sn). Bardzo bym chciała. Może jest tu jakaś mamusia, która powiedziałaby mi, czy po raz drugi udało się jej karmić naturalnie, czy niekoniecznie? Co zrobić, by mi się udało?
Przede wszystkim zadbać o to,by dziecko było przystawiane do piersi jak najszybciej, przecież po cc też jest możliwe karmienie bezpośrednio po operacji-wiele zależy od personelu szpitala, w którym będziesz rodzić… Jak podadzą dziecku mieszankę czy glukozę wiadomo,że ssać nie będzie chciało. Trzeba przystawiać co 2-3h, można nawet leżąc na plecach, a dziecko na Tobie. Dodatkowo gdyby nie było pokarmu (pamiętaj,że w pierwszym dniu wystarczy parę kropel) to właśnie stymulacja lakatatorem po przystawieniu maluszka, też często- co 2-3h. Oprócz tego pic dużo wody (jak już Ci pozwolą) i myśleć pozytywnie, bo pokarm tak naprawdę tworzy się “w głowie” (hormony). Ja karmiłam po cięciu i teraz też zamierzam, choć powiem szczerze,że gdybym wiedzy nie miała nie wiem czy by i się udało za pierwszym razem,bo personel był średnio pomocny. Ale Ty masz już wiedzę i doświadczenie, więc dasz radę 😀

chilli Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez Julianne:
Teraz martwię się, czy po raz drugi uda mi się karmić (też mam planowaną cesarkę a wiadomo, że są wtedy trudności z laktacją większe, niż jak rodzi się sn).

bzdura.

julianne Dodane ponad rok temu,

Dziękuję za odpowiedź:) Mam nadzieję, że uda się i tym razem:)

monila5 Dodane ponad rok temu,

Witajcie dziewczyny, jeśli leżycie przymusowo tak jak ja w oczekiwaniu na maluszka lub jesteście na macierzyńskim/wychowawczym, a chcecie zarobić na korzystaniu z nowego portala społecznościowego zapraszając znajomych piszcie na [email][email protected][/email] prześlę więcej informacji, pozdrawiam!

Znasz odpowiedź na pytanie: Karmienie piersią po raz drugi?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Szkolniaki
Aparacik na zęby
Czy są tu jakieś forumowe dzieci co noszą takowy? Chętnie zakładają, nie ma cie z tym problemów? Chcą w nim spać? Często chodzicie na wizyty kontrolne do ortodonty na "przykręcanie" aparatu?
Czytaj dalej
Wszystko o porodzie
Czego nie można robić będąc w ciąży??
Jestem bardzo ciekawa jaką macie wiedze i doświadczenie, czego nie można robić w ciąży. Wiadomo, że spore są ograniczenia, gdy ciąża jest zagrożona, ale jest też strasznie dużo stereotypów
Czytaj dalej