karmienie piersią raz dziennie?

Wiem, że niektóre z Was tak karmią, np. tylko wieczorami (mamy pracujące). Ja od jakiegoś czasu karmię Marysię raz piersią, raz butlą (musiałam zrezygnować z karmienia tylko piersią, bo ma uposledzoną tolerancje laktozy), ale widzę, że pokarmu mam coraz mniej i chyba przejdę całkiem na butle (choć ona z cycusia je chętnie, ale chyba się nie najada). Chciałabym jednak karmić ją piersia w nocy (Marysia budzi się tylko raz, nad ranem). czy to jest możliwe? I czy żeby utrzymac laktację muszę wtedy w ciągu dnia ściągac pokarm?
Będę wdzięczna za wszystkie rady.

Marta i wyjątkowo dzis marudna Marysia 4/07/03

7 odpowiedzi na pytanie: karmienie piersią raz dziennie?

Dodane ponad rok temu,

Re: karmienie piersią raz dziennie?

Ja właśnie tak karmię Kacpera – raz dziennie rano ok. 7.00. Nie sciągam pokarmu, bo od zawsze miałam z tym problem. TAkże synek je raz dziennie, mama nic z tym nie robi i tak już jest od miesiąca. A mleczko jakoś sie produkuje.

Agnieszka i Kacperek (05.03.2003)

olasz Dodane ponad rok temu,

Re: karmienie piersią raz dziennie?

Ja również do niedawna karmiłam tylko w nocy, ew. do usypiania i mleko było bezproblemowo bez odciągania.
Życzę powodzenia 🙂

Ola i Dominika ur. 8.12.2002 r.

pam-24 Dodane ponad rok temu,

Re: karmienie piersią raz dziennie?

jak to jest z ta tolerancja laktozy? gdzie to sie bada? to rutynowe badania, czy specjalistczne po wywiadzie? Pytam bo moja ma uczulenie (chyba) na buzi i nie wiem czy mozliwe ze od połowy zjedzonego przxeze mnie jajka czy moze z mlekiem cos nie tak

Pam & i wreszcie Karolcia 13-12-2003

ankar Dodane ponad rok temu,

Re: karmienie piersią raz dziennie?

Ja tak karmię już chyba z miesiąc. Tylko rano, po przebudzeniu mojej królewny. Chciałam też jeszcze raz ok.16, ale Zuza ma inne plany i tak “marnym” jedzeniem jak mleko mamy po prostu wzgardziła ;-). A z laktacją nie ma żadnego problemu, sama się unormowała tak jak dziecko tego potrzebuje. Tak więc chyba nie musisz się martwić.

Anka i Zuzia (20.05.2003)

kamelia Dodane ponad rok temu,

Re: karmienie piersią raz dziennie?

Tego się nie bada ani nie leczy… Objawy: kolki, bóle brzuszka, gazy, “strzelające” kupki, charakterystyczny kwaśny zapach kupek, często ich duża ilość – po prostu przewlekłe rozwolnienie. Nie ma przy tym wysypki (tak słyszałam od lekarzy). Jesli dziecko dobrze przybiera na wadze to trzeba to przeczekać. Warto przetrwać ten trudny okres i nie rezygnować z karmienia piersią! Przy ostrej nietolerancji lekarz może zalecić CZĘŚCIOWE karmienie Nutramigenem (nie zawiera wcale laktozy). Dzieci karmione sztucznie powinny dostawać Nutramigen. W razie pytań pisz na priva…
Ps. Przetrwaliśmy bardzo ostrą nietolerancję laktozy. Karmię piersią i jestem z siebie bardzo dumna 😀
Ps2. Acha, dieta matki nie wpływa na zawartość laktozy w mleku. Ona zawsze tam jest…

olenka-p Dodane ponad rok temu,

Re: karmienie piersią raz dziennie?

moim zdaniem ilość pokarmu czy też jego “jakość” nie ma tu znaczenia – gdyby marysia się nie najadała ssąc pierś, pewnie dobitnie dałaby ci to odczuć 😉 jeśli ssie, nawet raz dziennie, i nie denerwuje się przy tym – to znaczy, że zjada wystarczająco. poza tym twoje mleko to dla niej przede wszystkim przeciwciała, które tylko ty możesz jej przekazać, a wystarczającej ilość kalorii na pewno dostarcza jej butla.
karm do ostatniej kropli – jeśli tylko masz na to ochotę 🙂 odciąganie pokarmu na pewno trochę przedłuży okres karmienia, ale jeśli będzie cię stresowało (np. laktatorem odciągasz mało pokarmu/sprawia ci to ból/nie masz czasu odciągać/itp.itd) to lepiej odpuścić – stres jest wielkim wrogiem karmienia piersią.
powodzenia!

beatab Dodane ponad rok temu,

Re: karmienie piersią raz dziennie?

ja tak karmię. rano, po przebudzeniu i czasem wieczorem ok 22,23 jak się wybudzi i nie ma innej mozliwości, zeby zasnął.

Znasz odpowiedź na pytanie: karmienie piersią raz dziennie?

Dodaj komentarz

Noworodek, niemowlę
moze wiecie? (kadrowe i mamy pracujace)
jak to jest z przerwą na karmienie wliczaną do czasu pracy? U mnie w firmie od wczoraj jest bitwa bo wiemy, że obowiązkowo pracodawca musi przyznać w ciagu pierwszego roku
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
Fałdki a dysplazja stawów biodrowych?
Drogie forumowiczki, Nurtuje mnie pewien problem a mianowicie temat dysplazji i tych nieszcęsnych fałdek bo zauważyłam u Matiegio głęboką fałdę na prawej wew. stronie uda a na lewej wcale takiej nie
Czytaj dalej