karmienie sztuczne – ważne!

Drogie mamy karmiące sztucznie lub dokarmiające swoje maluchy mieszankami mlecznymi – mam tutaj odpowiedź producenta mleka Bebilon w sprawie przygotowywania i przechowywania mieszanek. Myślę, że to ważne i może się przydać.
” Dziękujemy za kontakt. Idealnie byłoby przygotowywać mleko bezpośrednio przed podaniem, wtedy pokarm jest zawsze świeży. Możemy przygotować pokarm z wyprzedzeniem, podzielić na porcje i przechowywać w lodówce do czasu karmienia. Ważne jest aby nie przechowywać nie wypitego mleka z jednego karmienia do następnego. Maksymalnie możemy przechowywać pokarm w lodówce do 24 godzin.
Podgrzewacz jak sam nazwa wskazuje służy do podgrzewania a nie do utrzymywania ciepła. Ciepłe mleko jest idealną pożywką dla rozwoju bakterii. Jeśli dziecko nie zaczęło pić mleczka z butelki ( nie było kontaktu ze śliną) można przetrzymać mleko w podgrzewaczu maksymalnie do 2 godzin.

Z poważaniem
Maria Kropelnicka
Serwis Konsumencki”

Pozdrawiam
Kasia iAda (15.01.2003)

1 odpowiedzi na pytanie: karmienie sztuczne – ważne!

 1. Re: karmienie sztuczne – ważne!

  ja na podgrzewaczu zawsze trzymam wode; kiedy maly jest glodny wystarczy wsypac odmierzone mleko i od razu podac; a zeby bylo jeszcze szybciej mleko porcje mleka mam odmierzone w pojemniku aventu; dodatkowo mam pewnosc, ze nie pomyle sie w liczeniu miarek mleka (szczegolnie w pospiechu czy w nocy)

  Ewa i Krzyś (4 i 1/4 mies.)
  [Zobacz stronę]

  Znasz odpowiedź na pytanie: karmienie sztuczne – ważne!

  Dodaj komentarz

  Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
  Logo