Katar alergiczny czy infekcyjny?

Jak rozpoznać katar alergiczny od infekcyjnego? Kiedy można mieć podejrzenie, że dziecko ma alergię a nie jest po prostu przeziębione?
Mój synek ostatnio dość często łapie katar, składałam winę na pogodę, że raz ciepło raz zimno, pewnie go przewiało i stąd ten nieżyt. Ale zaczęłam się w końcu zastanawiać nad tym, czy przypadkiem nie ma jakiejś alergii, może na pyłki?

9 odpowiedzi na pytanie: Katar alergiczny czy infekcyjny?

kropkowata Dodane ponad rok temu,

U nas jak jest katar alergiczny jest również apetyt i normalne samopoczucie. To jest dla mnie wyznacznikiem i w zasadzie nigdy się nie pomyliłam. Alergiczna wydzielina też nie powinna być kolorowa… u nas niestety czesto jest bo córka łapie nadkażenia w przedszkolu.

klucha Dodane ponad rok temu,

z samopoczuciem niekoniecznie
katar alergiczny to ból głowy, umęczenie,

owszem na poczatku jest to wodnista przeźroczyta wydzielina
tyle tylko ze dzieci nie są specami od regularnego czyszczenia noska, z tego powodu czesto dochodzi do nadkażenia. Moje dziecko zawsze miało problemy z zatokami przy alergicznym nieżycie nosa.

z moich obserwacji katar infekcyjny po 2-3 dniach przechodził w gęstą zółtą czy zieloną wydzielinę + stany podgorączkowe.

Przy katarze alergicznym dłużej był wodnisty wyciek z nosa czy blokady, swędzące oczy, napady kichania. Po dłuższych blokadach dochodziło dopiero do nadkażenia.

monkey Dodane ponad rok temu,

Katar alergiczny trwa dłużej, może nawet tygodniami nie znikać. Do tego nie ma żadnych objawów typu ból gardła, gorączka. Ewentualnie może występować załzawienie oczu, zaczerwienienie, kichanie. Zwróć też uwagę kiedy ten katar się nasila, czy to jest zależne od miejsca pobytu: podwórko, miszkanie. Jeśli to alergia to na dworze powinno się wszystko nasilać.

klucha Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez monkey:Katar alergiczny trwa dłużej, może nawet tygodniami nie znikać. Do tego nie ma żadnych objawów typu ból gardła, gorączka. Ewentualnie może występować załzawienie oczu, zaczerwienienie, kichanie. Zwróć też uwagę kiedy ten katar się nasila, czy to jest zależne od miejsca pobytu: podwórko, miszkanie. Jeśli to alergia to na dworze powinno się wszystko nasilać.

Myslę że nie potrzebnie wprowadzasz w błąd autorkę wątku

Objawy kataru alergicznego/siennego to:
– Kichanie
– zatkany nos,
– swędzenie w nosie,
– zapalenie spojówek,
– zaczerwienione oczy
– ból głowy
– problemy z koncentracją
– zmęczenie
– światlowstręt
– uczucie swędzenia w gardle czy też jego ból – nadmiar wydzieliny z nosa spływa do gardła i powoduje ból gardła i kaszel.

wszystko zależy od tego czy uczuleni jesteśmy na alergeny “zewnetrzne” czy “domowe”
bywa że po wyjściu na dwór stan chorego się poprawia i odwrotnie

kasienka31 Dodane ponad rok temu,

Tak jak Klucha napisała – przy katarze alergicznym mogą występować dodatkowo inne symptomy takie jak podrażnione oczy, swędzący nos, zmęczenie, poza tym cały czas jest wodnisty. No i przewlekły do czasu, aż nie weźmiemy odpowiedniego leku.
A leki na katar infekcyjny i alergiczny są różne i inaczej działają więc trzeba odpowiednio dobrać aby sobie nie zaszkodzić, absolutnie nie kupować zwykłych kropel na katar bo można sobie wysuszyć śluzówkę.

malakinia Dodane ponad rok temu,

Nie tyle co wysuszą, ale poprostu uszkodzą. Krople niestety nie należą do łagodnych sposobów, często tylko mają usuwać katar nie patrząc na inne skutki, było mi przykro, że musiałam wtedy patrzeć jak się moja córka męczy z tym katarem, ale wszystko byle tylko nie podać tego typu kropli. Więc niestety rozumiem wasz problem, moje drogie. Jedyne co mogę w tym momencie poradzić to lek Euphorbium S, który znalazłam na stronie: [edit moderator]. Chwalili go w artykule za skuteczność a jednocześnie za łagodny wpływ na śluzówki. Więc postanowiłam spróbować, i jak na razie widzę ulgę na twarzy mojej córki, może i wam pomoże.

Pozdrawiam

beamama Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez malakinia:Nie tyle co wysuszą, ale poprostu uszkodzą. Krople niestety nie należą do łagodnych sposobów, często tylko mają usuwać katar nie patrząc na inne skutki, było mi przykro, że musiałam wtedy patrzeć jak się moja córka męczy z tym katarem, ale wszystko byle tylko nie podać tego typu kropli. Więc niestety rozumiem wasz problem, moje drogie. Jedyne co mogę w tym momencie poradzić to lek Euphorbium S, który znalazłam na stronie: [edit moderator]. Chwalili go w artykule za skuteczność a jednocześnie za łagodny wpływ na śluzówki. Więc postanowiłam spróbować, i jak na razie widzę ulgę na twarzy mojej córki, może i wam pomoże.

Pozdrawiam

Nie polecam tego leku, w ogóle nie działa, zresztą to homeo.

malinka82 Dodane ponad rok temu,

moja córka ma tylko katar, przeźroczysta woda leje się z nosa, nie pomagaja zadne krople, trwa nawet 2-3 tyg i mija tak szybko jak przyszedł

aga4 Dodane ponad rok temu,

Kolejny katar u nas z tym że własnie zrobiłysmy testy-wyszło nam uczulenie na kurz i na trawy i to spore!Zresztą tak przypuszczałam:( od urodzenia agatka w okresie pylenia miała katar i oczka łzawiły.

Znasz odpowiedź na pytanie: Katar alergiczny czy infekcyjny?

Dodaj komentarz

Tematy, których nie znalazłam w forum
biała marynarka pilnie potrzebna !
dziewczyny bardzo Was proszę: może któraś z Was ma w domu białą męską (młodzieżową) marynarkę (tak na ok 170cm, rozmiar s) może leży jakas stara, nie potrzebna już...to chętnie odkupię a jeśli wciąż
Czytaj dalej
ORGANIZACYJNE
Ślimak ?
Mam pytanie do administracji forum - od 2 dni pojawia mi sie nad kazdym postem, w kazdym temacie i u kazdego uzytkowinika ŚLIMAK :) Nie mam pojecia jak sie tego
Czytaj dalej