kiedy do pediatry

Mam pytanko. Kiedy trzeba udać się na pierwszą wizytę do pediatry? Do tej pory nie odwiedził w domu nas lekarz z położną i już chyba nie odwiedzi. Czy wobec tego mam czekać do wizyty na szczepienie aż mała skończy sześć tygodini iczy też sama udać się wcześniej – małej wprawdzie nic nie dolega ale chciałabym ją zważyć i aby lekarz zbadał czy wszystko jest ok, poza tym wiem że niektórzy lekarze od 14 dnia życia dziecka przepisują witaminę D3.
Pewnie najlepszym rozwiązaniem byłoby umówienie się prywatnie na wizytę ale dla mnie jest to zbyt kosztowne.

Iwona i Wiktoria (11.08)

3 odpowiedzi na pytanie: kiedy do pediatry

jagoda Dodane ponad rok temu,

Re: kiedy do pediatry

Aby przyszła do ciebie połozna (czasami rowniez lekarz) to musisz zgłosic dziecko w przychodni. Ja byłam z moja córeczka z pierwsza wizyta u pediatry (dla dzieci zdrowych) po skonczeniu 3 tygodni, tak zaleciła mi połozna. Pediatra zbadała, zwazyła Jagode oraz przepisała jej witaminke D3 i recepty na szczepionki (te płatne), które robilismy po 7 tygodniu.
Pozdrawiam,

Basia z Jagódką (28.06.2003)

effcia Dodane ponad rok temu,

Re: kiedy do pediatry

zglosilismy maluszka do przychodni dzien po powrocie do domciu. Przyszla pielegniarka, poogladala nas (inaczej sie tego nie da nazwac:-) i umowila na wizyte u pediatry. Bylismy wczoraj, w 9 dniu zycia Franka, malec zostal zwazony, zbadany, ladnie przybral na wadze, wszystko jest ok. Nastepna wizyta i kontrolne usg stawow biodrowych za dwa tygodnie.

pozdruffka

Effcia z cudnym FRANULKIEM co jednak jest lewkiem (20.08)

karolka Dodane ponad rok temu,

Re: kiedy do pediatry

My sie zgłosilismy do przychodni jakoś w 2 tygodniu życia małej i to głownie dlatego, że przy wypisie ze szpitala dostaliśmy zalecenie podawania witaminy D od 15 dnia życia. Przyszła do nas położna, mój maż spotkał się z lekarzem, który przepisał witaminkę, a na wizycie z dzidzią bylismy dopiero w 4 tygodniu (tzn. bylismy też wcześniej, bo małą wysypało na twarzy i byliśmy mocno zaniepokojeni, ale to była wizyta ponadplanowa).

Karolka i Izabela (1 sierpnia 2003)

Znasz odpowiedź na pytanie: kiedy do pediatry

Dodaj komentarz

Dla starających się
hm juz sama nic nie wiem :/
hm dzis 31 dzien, 5 dni spoznienia okresu, bol jajniczkow dzis test negatywny, jedna smutna krecha:/ moze cos mi sie przyplatalo:/ juz sama nie wiem... Wasza Rebeka:)
Czytaj dalej
Dla starających się
Zaczynamy starania
Witam wszystkie dziewczyny!! Trafiłam tu niedawno-świetne forum! Zaczynamy z mężem starania o dzidzię. Wczoraj byłam u gina powiedział, że nie ma żadnych przeciwwskazań, ale różnie to może być-kazał tylko brać
Czytaj dalej