kiedy, jakie hormony

Wiem, że ten temat był już wiele razy omawiany, ale nie mogę ich w żaden sposób powiązać z opinią mojego lekarza.
Już wyjaśnię w czym rzecz. Dostałam skierowanie na badanie hormonków (fajnie dowiem się czy wszystko chociaż na tym polu jest ok):
– prolaktyna,
– estradial (chyba, że źle odczytałam ze skierowania)
– testosteron,
– progesteron,
– FSH,
– LH
– TSH
i wszystko by niby było ok, gdyby nie to, że wg niego te wszystkie badania powinnam wykonać tego samego dnia, jak najbliżej, a najlepiej w dzień owulacji (cykl monitorujemy).
Czy hormony nie badane w różnych fazach cyklu tylko tego samego dnia dadzą poprawny obraz sytuacji?
Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi, bo badanko tuż tuż

3 odpowiedzi na pytanie: kiedy, jakie hormony

asiucha Dodane ponad rok temu,

Re: kiedy, jakie hormony

wejdź tutaj masz dokładnie opisane co kiedy.
Życzę jak najlepszych wyników i pozdrawiam:

magdus Dodane ponad rok temu,

Re: kiedy, jakie hormony

bardzo Ci dziękuję, widzę z tego, że pomysł mojego lekarza o badaniu wszystkiego na raz około 14 dc nijak się ma do tego co piszą na tej stronie – w sobotę mam u niego wizytę – wypytam go czemu tak sobie wykombinował?
Jeszcze raz serdeczne dzięki i życzę powodzonka w staraniach.

asiucha Dodane ponad rok temu,

Re: kiedy, jakie hormony

Ja z hormonów robiłam tylko prolaktynę i progesteron i jeszcze wcześniej tarczycę ale o tarczycowych hormonkach nie napisze bo nie pamiętam kiedy były bo miałam robione jak byłam w szpitalu. Co do prolaktyny to najlepiej robić 3-4 dzień cyklu. Ja zrobiłam wtedy również progesteron i wpadłam w załamanie bo miałam bardzo niski (te badania zrobiłam sobie sama bo takie miałam przeczucie;) ) no i oczywiście pobiegłam z tym progesteronem do lekarza – on powiedział ze nie mam sie przejmować bo w pierwszej fazie moze być niski i to nic złego – ważne by po ovulacji wzrósł i był wysoki. Lekarz powiedział ze najlepiej zrobić go 7-5 dni przed spodziewaną @ lub z 7 dni po ovu (nieraz to to samo) (jeśli wiesz jakie masz długie cykle to ładnie trafisz). Bo później on znowu spada i moze zmylić. U mnie na szczeście i prolaktyna i ten 2 progesteron wyszły super – czego i Tobie życzę.
Pozdrawiam

Asia
[Zobacz stronę]

Znasz odpowiedź na pytanie: kiedy, jakie hormony?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Jedno- i dwulatki
Mama jest BŁEEEE
No i doczekałam się...jeszcvze niedawno jak ktoś zapytał jaka jest mama? Olka odpowiadała cycy - czyli fajna, kochana, milusia itp, terqz na to samo pytanie odpowiada błeeee......a błe to znaczy
Czytaj dalej
Oczekując na dziecko
Kto decyduje się na IMiDz W-wa
Dziewczyny która z Was decyduje się na poród w IMiDz? Ja jestem w 23 tc i na 99% będę chciała tam rodzić, zapisałam się tam do szkoły rodzenia i tam
Czytaj dalej