Kiedy jest niebezpiecznie??

Witajcie!!

Bardzo proszę o odpowiedź – który tydzień jest najbardziej niebezpieczny dla ciąży? Słuszałam, że 10 jak i 13 – a może to to samo ale różnie liczone?
Dziękuję Serdecznie za odpowiedzi i równie serdecznie pozdrawiam!!!!!

Rudasek i Mróweczka.

3 odpowiedzi na pytanie: Kiedy jest niebezpiecznie??

madzia75 Dodane ponad rok temu,

Re: Kiedy jest niebezpiecznie??

Nie ma określonych tygodni najniebezopieczniejszych, bo przeciez tak naprawdę nie wiadomo kiedy nastapiło poczęcie. Ale standardowo przyjmuje sie ogólnie pierwszy trymestr za niebezpieczny dla ciązy, bo dopiero po tym czasie prawdopodobnieństwo samoistnego poronienia jest b. niskie:)
pozdrawiam

Madzia z Milenką lub Kamilkiem:)

heksa Dodane ponad rok temu,

Re: Kiedy jest niebezpiecznie??

Pierwsze 10 tygodni od zaplodnienia, czyli okolo 12 od ostatniej miesiaczki, jest rowniez bardzo waznych i bardziej ryzykownych, poniewaz w tym okresie plod ma najwieksze szanse nabycia wad. Dlatego wazne jest szczegolnie ostrozne postepowanie ze srodkami ktore ewentualnie mogly by zle wplynac na plod. Szanse poronienia w tym okresie tez sa dosc wysokie. Wydaje mi sie tez ze 3 tydzien od poczecia, czyli 5 od miesiaczki jest krytycznym bo serduszko zaczyna wtedy pracowac, co jest pierwszym krytycznym punktem rozwoju dla plodu.

Nie denerwuj sie, wszystko bedzie dobrze.

Luiza
termin 16-6-2003
[Zobacz stronę]

lea Dodane ponad rok temu,

Re: Kiedy jest niebezpiecznie??

Dużo zalezy od długości Twojego cyklu – uważa się, ze najwięcej poronień występuje w dniu 3 spodziewanej miesiączki.

Lea i dzieciątko płci zmiennej acz niezmiennie kochanej (11.03.03)

Znasz odpowiedź na pytanie: Kiedy jest niebezpiecznie??

Dodaj komentarz

Tematy, których nie znalazłam w forum
cysta
Witam serdecznie Mam pytanie,w grudniu miałam operacje usunięcia cysty na jajniku,akurat byłam po okresie (6 grudnia),teraz jeszcze nie dostałam okresu, lekarz stwierdził ze to wroci do normy ale ja sie niepokoje.
Czytaj dalej
Oczekując na dziecko
świetny kalkulator - polecam
[url] [url]https://www2.gazeta.pl/kobieta/0,32046.html[/url] Napewno ten kalendarzyk przyda się wszystkim!!!! , Magda, Rafał i Bzdyciunio (7.09.03)[i]Edited by Magdzik on 2003/01/29 13:15.[/i]
Czytaj dalej