Kiedy lewatywa?

Hej.
Mam takie (moze dziwne) pytanko…
Ostatnio rozmawiałam z moją siostrą, która ost. raz rodziła jakieś 4 lata temu. Gdy ją zapytałam o lewatywę to powiedziała, że ona nie miała ponieważ przed samym porodem dostała takiej biegunki, że załatwiała się chyba z 5 razy.
Czy to ma jakieś znaczenie??? Czy bez względu na to lewatywa i tak musi być robiona?
A jeżeli maiłabym ją zrobić sama to na ile tak mniej więcej przed porodem/?
Pozdrawiam

Agathhha

4 odpowiedzi na pytanie: Kiedy lewatywa?

lilavati Dodane ponad rok temu,

Re: Kiedy lewatywa?

Coraz częściej szpitale odchodza od obowiązkowej lewatywy. Ja np nie miałam robionej wcale. Ponoć lewatywy nie mozna robić juz jak wody odejdą (ryzyko zakarzenia)
POWODZENIA

Ania i

ewelina1501 Dodane ponad rok temu,

Re: Kiedy lewatywa?

Ja miałam lewatywę robioną ok 4 rano zaraz jak mnie wzięli na salę porodową przy rozwarciu 6 cm, a urodziłam 11:40. i cieszę się, że miałam. A Twoja siostra nie musiała mieć, jeśli miała biegunkę, co podobno często się zdarza przy porodzie. Lewatywa polega własnie na tym, że wlewają Ci do odbytu przez cieniutką rureczkę płyn, który ma za zadanie usunąć wszystko w jelit. I wygląda to potem tak jakbyś własnie miała biegunkę. To nic nie boli, jest średnio przyjemne, ale w czasie partych nie stresujesz się, że przy okazji się załatwisz. Oczywiście możesz odmówić zrobienia sobie lewatywy – podobno nie jest to teraz obowiązkowe. Decyzja należy do Ciebie. Chociaż przyznam, że mnie nie pytano czy chcę czy nie chcę, choć pewnie gdybym zaprotestowała, to by mi siłą nie zrobili. Z tym, że ja wcześniej pytałam koleżanek i za ich radą nie bylam przeciwna.
Odwagi! Pozdrawiam cieplo!

Ewelina + Fil (31.07.2004) + wrześniowy ktoś

kamuszka Dodane ponad rok temu,

Re: Kiedy lewatywa?

Moja koleżanka też miała biegunkę i i tak jej zrobili :{ Myślę, ze to zależy od szpitala. Ja miałam robioną, kiedy zaczęły się silne bóle. Wiesz, warto zrobić tą lewatywę, bo pózniej nie będziesz się stresowała rodząc.

Pozdrawiam!

gutek Dodane ponad rok temu,

Re: Kiedy lewatywa?

Tam gdzie ja rodzilam wlewu nie robia standardowo – lekarz przy badaniu stwierdzil ze trzewa, to zrobili. A biegunka przed porodem to normalna sprawa. To chyba zalezy od szpitala. Ale zazwyczaj i tak pytaja czy wyrazasz zgode. Wiec nic na sile, nie boj sie. (PS. A wlew sam w sobie nic nie boli)

Znasz odpowiedź na pytanie: Kiedy lewatywa?

Dodaj komentarz

ORGANIZACYJNE
DO REDAKCJI
wyslalam wczoeraj do Was maila z prosba o usuniecie mojego konta, ale niestety dostalam informacje, ze macie przepelniona skrzynke i mi zwyczajnie ten mail nie przeszedl.....wiec bardzo prosze tu, skasujcie
Czytaj dalej
Leczenie niepłodności
skad bierz sie Wasza cierpliwosc?
dziwczyny skad wy bierzecie ta cirpliwosc, ja nie probuje tak dlugo jak niektore z was ale chwilami juz nie moge
Czytaj dalej