Kiedy na badania?

Tak się właśnie zastanawiam po jakim czasie bezskutecznych starań Wasz gin skierował Was na jakies badania? I oczywiście jakie to były?
Bo jakoś nie chce mi się wierzyć że faktycznie dopiero po roku bezowocnych starań należy się dokładniej przebadać…

4 odpowiedzi na pytanie: Kiedy na badania?

kathrin78 Dodane ponad rok temu,

Re: Kiedy na badania?

A więc tak, mój gin mówił, że dwa lata mamy czasu, a jak nam nic nie wyjdzie – to wtedy. Byliśmy jednak uparci i stwierdziliśmy, że czas zacząć działać (pół roku seksu bez zabezpieczeń, ale i bez szczególnych starań). Doradził nam specjalistę od leczenia męskiej niepłodności – bo i od tego najlepiej jest zacząć – proste i tanie badanie spermy. Ten właśnie stwierdził, iż dobrze, że nie czekaliśmy, bo pół roku to wystarczający czas aby zacząć podejrzewać jakieś problemy. Miał niestety w naszym przypadku rację.

[Zobacz stronę]

kiki25 Dodane ponad rok temu,

Re: Kiedy na badania?

My zaczęliśmy starania w lipcu a moja gin powiedziała że jak nam się nie uda do października to mam do niej wtedy przyjść.

Kasiek

riiba Dodane ponad rok temu,

Re: Kiedy na badania?

My też sami jakoś wcześniej zaczęliśmy działać. Moja gin twierdziła, że rok, my czuliśmy, że coś jest nie tak (były pewne przesłanki do tego, żeby tak czuć) i mieliśmy rację. Sami poszliśmy do kliniki i rzeczywiście musimy się leczyć, ale przynajmniej mamy wrażenie, że złapaliśmy byka za rogi, teraz jeszcze musimy go ujarzmić…

Marysia zwana riibą

lidus Dodane ponad rok temu,

Re: Kiedy na badania?

Ja jestem zdania, ze nie wolno zaczynać starań bez badań. Przecież w ciążę możesz zajść bardzo szybko i może wtedy okazać się, że masz tokso. I co wtedy. Niestety ta choroba nie daje o sobie znać i nie wychodzi przy standardowych badaniach. Poza tym coraz więcej kobiet ma niedomogi progesteronu, pojawia się ciąża, potem plamienie i strach. A tego tez można uniknąć robiąć badania i biorąc zapobiegawczo leki. Ja bez badań nie zaczynałabym starań. Bardzo często badania mogą wykazać coś bo by przeszkadzało w zaciążeniu np. za wysoka prolaktyna. Można to wyeliminować zamiast długo starać się bez rezultatu i zamartwiać rtacą przy tym czas. Ale to moje prywatne zdania a każdy sam decyduje kiedy idzie na badania. Inna sprawa jest podejście lekarzy. Ich stosunek jest raczej lekceważący i smamemu trzeba często dopominac się o skierowanie. Na stronie głównej tego forum jest temat o badaniach przed ciąża. Polecam różniez lekturę poniżej:

[Zobacz stronę]

pozdrawiam

Znasz odpowiedź na pytanie: Kiedy na badania?

Dodaj komentarz

Oczekując na dziecko
druga ciąża też na zwolnieniu?
W pierwszej ciąży (w 3 mies.) lekarz stwierdził u mnie 1,5 cm rozwarcie, no i wysłał mnie na zwolnienie lekarskie do końca ciąży. Ciekawa jestem czy to oznacza że drugą
Czytaj dalej
Dla starających się
podajemy nazwy miast + nr GG do rankingu
Łódź, 2077643 Sylvie (od niedawna na Clo - chwilowo bez skutków)
Czytaj dalej