kiedy najlepiej? (najskuteczniej)

dziewczyny, wiem, ze temat byl wyeksploatowany na wszystkie strony, ale powiedzcie raz jeszcze. wydaje mi sie, ze w tej chwili przechodze ovu (dzisiaj). kiedy najlepiej sie przytulac? przed samym ovu, czy wlasnie dzisiaj, czy dzien po? ja juz zglupialam, wszyscy pisza co innego.

Sylvie

3 odpowiedzi na pytanie: kiedy najlepiej? (najskuteczniej)

komkoma Dodane ponad rok temu,

Re: kiedy najlepiej? (najskuteczniej)

Najlepiej podobno dzien przed ovu i w dniu ovu (wieksza szansa na dziewczynke), a dzien po juz trudniej zajsc, ale za to wieksza szansa na urodzenie chlopca. Powodzenia.

[Zobacz stronę]

Dodane ponad rok temu,

Re: kiedy najlepiej? (najskuteczniej)

w dniu owu (wg mojego stanu wiedzy) najlepiej
dobrze też 1, ew. 2 dni przed
a dzień po to już mało prawdopodobne (tak mi mówi FF)

POWODZENIA!!!!!

agapa
[Zobacz stronę]

magie Dodane ponad rok temu,

Re: kiedy najlepiej? (najskuteczniej)

Może już trochę za późno, ale może przyda się na przyszłość – pozwolę sobie jeszcze raz zacytować, co juz kiedys pisałam na forum:
„Małżeństwo dążące do poczęcia dziecka najpierw przez trzy cykle powinno dokładnie notować wszystkie objawy płodności. Konieczna jest obserwacja długości okresu występowania śluzu oraz wzrostu temperatury i zmian szyjki macicy. Dni dla podjęcia współżycia w czwartym cyklu powinny być zaplanowane wcześniej, w oparciu o zaobserwowany w czasie pierwszych trzech cykli okres największej płodności. Współżycie powinno być tak rozłożone, by mogła się nagromadzić jak największa ilość dojrzałego nasienia (powstrzymanie się od zbliżeń przez przynajmniej pięć dni przed podjęciem próby, wskazane jest, aby mężczyzna nie nosił obcisłej bielizny) oraz by odbyło się ono możliwie najbliżej dnia owulacji. Badania opublikowane w grudniu 1995 roku w amerykańskim czasopiśmie medycznym New England Journal of Medicine wykazały bowiem, że najczęściej do poczęcia dochodzi w wyniku współżycia mającego miejsce w dzień owulacji (39,6 % poczęć), dzień przed owulacją (25,6% poczęć) oraz dwa dni przed owulacją (11,2%). Codzienne współżycie podnosi prawdopodobieństwo poczęcia do 37% (przy współżyciu co drugi dzień wskaźnik ten wynosi 33%). Zbliżenie może zatem odbyć się pod koniec trwania objawu śluzu płodnego, gdy jest on najbardziej rozciągliwy i obfity lub gdy jest najmocniejsze odczucie mokrości; czasami (według badań hormonalnych) dniem jajeczkowania jest pierwszy dzień wysychania śluzu po dniu szczytu, a niekiedy owulację sygnalizuje jednodniowy spadek temperatury, poprzedzony kilkudniową obecnością śluzu płodnego, dlatego współżycie rano w takim dniu spadku temperatury może być bliskie owulacji. Również pierwsza podwyższona poranna temperatura (po dniach ze śluzem i dniach z temperaturą niższą) może wystąpić w kilkugodzinnym odstępie od jajeczkowania – współżycie rano w tym dniu może być również bliskie owulacji. Badania wykazały też, że dzień owulacji przeważnie wypada w bardzo bliskim sąsiedztwie dnia szczytu śluzu.”

Pozdrawiam i życze owocnych przytulanek…

[i]magie
[Zobacz stronę]

Znasz odpowiedź na pytanie: kiedy najlepiej? (najskuteczniej)?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dla starających się
MAŁPA JEDNAK PRZYSZŁA
hej. MAŁPA JEDNAK PRZYSZŁA. i co tu więcej pisać? chyba nic więcej nie trzeba mówić!!!! pozdrawiam Nikusia
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
nie na temat, ale pilne - praca zagranicą
moja siostra chce wyjechać do pracy, najchętniej na farmę do wielkiej brytanii, nawet na 3 miesiące (jest studentką). może ktoś wie jak to załatwić pewnie i niedrogo? może znacie jakiegoś pośrednika
Czytaj dalej