Kiedy pierwsze USG?

Dziewczyny mam pytanie. W ktorym tygodniu ciazy robione jest pierwsze USG?

Asiek

14 odpowiedzi na pytanie: Kiedy pierwsze USG?

mala103 Dodane ponad rok temu,

Re: Kiedy pierwsze USG?

Zazwyczaj jak idziesz na pierwszą wizytę to lekarz bada cię najpierw a później robi usg ale nie zawsze niektórzy lekarze robią pierwsze usg w 12 tyg lub nawet później.Jeszcze raz gratuluję.

ania i bobasek (20.02.2003)

asiorek Dodane ponad rok temu,

Re: Kiedy pierwsze USG?

Ojej! A ja juz sie nie moge doczekac zeby zobaczyc ta moja kruszynke:) Dzisiaj ide do lekarza wiec moze moje zyczenia sie spelni:)
Dzieki ze odpislas
Asia i dzidzia

Asiek

magdzik Dodane ponad rok temu,

Re: Kiedy pierwsze USG?

pierwsze usg jest robione już nawet w 5 tyg od OM, lecz nie jest ono zadawalające, gdyż zdarza się że nie widać pęcherzyka. Lepiej jest pierwsze wykonać około 7 tyg. od OM, wówczas jest szansa zobaczenia dzidziusia. Ja sama miałam robione ok 7 tyg i mój Bzdyciunio miał wówczas 7 mm. Teraz już z pewnością podrosło i ma ok 20 mm.
Na usg kieruje lekarz i jest ono bezpłatne. Możesz iść sama, lecz wówczas trzeba się liczyć z opłatą. Pierwsze usg jest dopochwowe, bo inaczej by nic nie było widać.

,

Magda, Rafał i Bzdyciunio (7.09.03)

iwonatrinity Dodane ponad rok temu,

Re: Kiedy pierwsze USG?

Ja byłam w 10 tyg. czyli tydzień temu:)
Ale podobno chodzą i wcześniej np. w tyg. Tylko wtedy nic nie widać tylko pęcherzyk. Ja jak już byłam było widać dzidzię- główkę rączki nóżki- prawdziwy odlot.

Ivo i tygrysek (21.08.2003r.)

joanka5 Dodane ponad rok temu,

Re: Kiedy pierwsze USG?

Ja miałam robione usg w 5 tyg. Widziałam pęcherzyk płodowy i pikające w nim serduszko, więc warto było!

Dodane ponad rok temu,

Re: Kiedy pierwsze USG?

Ja pierwsze usg (dopochwowe) miałam robione w 5 tyg i widziałam już wtedy małą fosolkę wielkości 9 mm. Nie mogłam się wtedy napatrzyć na moją niunię. A następne miałam w 9 tyg i widzieliśmy już wyraźnie główkę, brzuszek, rączki i nóżki!!! To nasze najpiękniejsze zdjęcie i mimo, że od tego czasu już upłynęło wiele miesięcy i takich zdjęć mamy już wiele, to właśnie to jest nasze ulubione zdjęcie!

Pozdrawiam serdecznie

Ewelina i Nikola (01.04.03)

lidus Dodane ponad rok temu,

Re: Kiedy pierwsze USG?

Ja miałam robione pierwszego dnia po terminie miesiączki, żeby sprawdzić gdzie umiejscowił się zarodek.

dorota27 Dodane ponad rok temu,

Re: Kiedy pierwsze USG?

a ja mialm pierwsze usg robione…..w 18 tyg!! tak tak….tutaj w usa nie chca wczesniej robic..twierdzac ze dzidzi nie mozna przeszkadzac w 1 trymestrze…
ale mowie tu o ciazy bez komplikacji….bo jezeli sa..to napewno gin zrobi wczesniej…zreszta…to jak pisza dziewczyny..w polsce..pewno ci zrobia w pierwszych tygodniach..
pozd

dorota…termin…1 czerwca!

anita-sierpien Dodane ponad rok temu,

Re: Kiedy pierwsze USG?

Ja miałam robione pierwsze USG (dopochwowe) w 4 tygodniu życa maleństwa, było widać pęcherzyk żółciowy i coś małego w środku, niestety wtedy nie bije jeszcze serduszko. Następne USG miałam robione w połowie 8 tygodnia i maleństwo miało już 24 mm, poruszało się, a jego serduszko biło, to było cudowne.

effcia Dodane ponad rok temu,

Re: Kiedy pierwsze USG?

ja miałam usg przy pierwszej wizycie, dla dzidzi to był 4 tydzień, więc była tylko kropeczka – czyli pęcherzyk. Ale w poniedziałek będzie drugie i już nie mogę się doczekać kiedy zobaczę moje maleństwo! :-))))

Effcia+sierpniowa kropeczka (a może kropek?)

princesa Dodane ponad rok temu,

Re: Kiedy pierwsze USG?

ja miałam robione pierwsze w 4 tyg i 6 dni i wykazało już pęchęrzyk ciążowy. Ważne jest wcześnie zrobione usg by wykluczyć ciążę pozamaciczną i uspokoić przyszłą mamusię że jest to na pewno ciąża.
princesa i kruszynka
24.08.03

asiorek Dodane ponad rok temu,

Re: Kiedy pierwsze USG?

A ja podczss pierwszej wizyty niestety nie mialam zrobionego tego badania. Za to tak jak Ty w ten poniedzialek ide zobaczyc mojego Dzidziusia:)). To bedzie koniec 6 tygodnia wiec juz widac bedzie malenkie serduszko:)
Bardzo sie ciesze!!!!

Asia i Kropeczka

effcia Dodane ponad rok temu,

Re: Kiedy pierwsze USG?

o, to widzę, żę obie będziemy miały miły początek tygodnia!

Effcia+sierpniowa kropeczka (a może kropek?)

effcia Dodane ponad rok temu,

Re: Kiedy pierwsze USG?

no właśnie u mnie tak było, coś mnie bolało podczas badania, więc doktorek wysłał mnie na usg, by wykluczyć jakieś nieprawidłowości, ale okazało się, że wszystko jest gut

Effcia+sierpniowa kropeczka (a może kropek?)

Znasz odpowiedź na pytanie: Kiedy pierwsze USG?

Dodaj komentarz

Oczekując na dziecko
świetny kalkulator - polecam
[url] [url]https://www2.gazeta.pl/kobieta/0,32046.html[/url] Napewno ten kalendarzyk przyda się wszystkim!!!! , Magda, Rafał i Bzdyciunio (7.09.03)[i]Edited by Magdzik on 2003/01/29 13:15.[/i]
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
PRZERAZIŁAM SIĘ!!!!!
Wczoraj oglądałam telewizor i nagle uświadomiłam sobie coś co spowodowało że musiałam na chwile ochłonąć. Patrząc tak i widząc nieszczęście w Tatrach pomyślałam jakie to nasze życie jest kruche. Rodzimy
Czytaj dalej