Kiedy pierwszy raz się przekręca na boczek?

Tosieńka ma 3 miechy i 10 dni. Nie przekręciła sie jeszcze ani razu na boczek leżąc na plecykach. Troche mnie to martwi, bo czy już nie powinna tego robić? Jak było z waszymi maluszkami, kiedy pierwszy raz się przekręciły?
Dodam, ze według mnie pozostałe etapy rozwoju uważam za prawidłowe. Głowę juz od dawna trzyma sztywno na 90 stopni. W ostatnim tygodniu przekręciła sie juz z 10 razy z brzucha na plecy, no generalnie potrafi robić te inne „sztuczki”, co dzieci w jej wieku. Nie przekręca sie tylko na boczek leżąc na plecach. A może zacząć ją ćwiczyc, jakoś turlać, czy coś, sama nie wiem, podpowiedzcie mi mamusie. Mam sie juz martwic, czy tylko moja Antosia to poprostu leń?
Agnieszka

1 odpowiedzi na pytanie: Kiedy pierwszy raz się przekręca na boczek?

reno Dodane ponad rok temu,

Re: Kiedy pierwszy raz się przekręca na boczek?

Nadia przekręca się na boczki teraz cały czas, nie pamiętam kiedy pierwszy raz to zrobiła ale gdzieś między 3 a 4 miesiącem. Możesz Antosię poturlać, jedną ręką trzymając za pieluszkę a drugą powoli popychać. Myślę, że każde dziecko ma swoje tempo, dla pewności zapytaj lekarza.

Reno & Nadia (07.02.2004)

Znasz odpowiedź na pytanie: Kiedy pierwszy raz się przekręca na boczek??

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dla starających się
Już jutro wyniki
Drogie oczekujące! Jutro odbieram wyniki moich badań hormonalnych. Mam nadzieję, że jutro wszystko się wyjaśni i będzie jakaś szansa na wyregulowanie wszystkiego. Jestem dziś trochę zdenerwowana:( Trzymajcie za mnie kciuki :)))
Czytaj dalej
Oczekując na dziecko
Ale zostałąm zjechana !!
Pisze o tym, chocoaz moze nie powinnam ale mnie to troche zdenetwowało bo uwagi tego typu sa nie na miejscu... a chodzi dokładnie o post Kobin pt " Zaraz kogos zamorduje"
Czytaj dalej