Kiedy siadanie?

Jestem bardzo ciekawa kiedy moje malenstwo bedzie siadac, wiem (z teori), ze ma to miec miejsce kolo 6 miesiaca, ale co na to praktyka, dziewczyny napiszcie jak to bylo z Waszymi dzieciaczkami!

Ola i mala Ninka ur. 30 maja 2003

7 odpowiedzi na pytanie: Kiedy siadanie?

 1. Re: Kiedy siadanie?

  Hi hi, właśnie się pochwaliłam. Zuzka siadła sama pierwszy raz mając 10 2/3 miesiąca. To pewnie będzie rekord na forum. Kto da więcej???

  Kaśka mama Zuzanki (16.10.2002)

  • Re: Kiedy siadanie?

   Ja dam mniej 😉
   Kamilek usiadł pod koniec 6 m-ca.

   Patrycjad i Kamilek (01.02.03r.)

   • Re: Kiedy siadanie?

    Co prawda moja prawie 3 miesieczna Sophie nie potrafi siedziec sama ale odpycha sie lokciami i ciagnie glowke do siadania juz od dobrych dwoch tygodni… Wiem, tzn. gdzies tu czytalam ze nie powinno sie pozwalac dziecku siadac do 5 miesiaca ale przeciez nie przywiaze jej do poziomu… Zreszta w moim poradniku czytalam ze dziecko wie najlepiej kiedy jest gotowe do siadania wiec jak sama chce to jest gotowa. Oczywiscie zawsze podtrzymuje ja przy siadzie no i staram sie tez nie pozwalac jej na za dlugie posiedzenia.

    • Re: Kiedy siadanie?

     u nas… po skończeniu 7 mies.

     [i]Ewa i Krzyś (9 mies.)

     • Re: Kiedy siadanie?

      Co innego samodzielne siedzenie a co innego samodzielne siadanie… Ola sama siedzi od jakichś dwóch tygodni, ale tylko jak ją posadzę, sama jeszcze nie potrafi usiąść. Trzyma się już dość pewnie, ale czasem traci równowagę i jest bęc! Wolę jej jeszcze nie zostawiac tak samej…

      Asia i Ola (7 miesięcy!)

      • Re: Kiedy siadanie?

       A moja Gabrysia juz sama siedzi. Potrafi sie w tej pozycji bawic zabawkami, ale oczywiscie jeszcze od czasu do czasu jest bec:)

       Pozdrowienia
       Marta i Gabrysia (27.03.2003)

       • Re: Kiedy siadanie?

        Sam, z prostymi plecami, zaczął siadać po skończeniu 7 miesiąca. Wcześniej już umiał raczkować i siadał tak śmiesznie, bokiem, jakby na jednej stronie.

        Kasia, mama Łukasza (20.12.2002)

        Znasz odpowiedź na pytanie: Kiedy siadanie?

        Dodaj komentarz

        Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
        Logo