Kiedy maleństwo się zanosi?

Mój maluszek niestety się zanosi. W prawdzie nie często, ale ma tendencję do tego. Jak do tej pory takie mocne zaniesienie miał 2 razy. Robi się przy nim sztywny i siny. To jest straszne. Zastanawiam się, jak długo to może trwać, występować? Czy wy też macie taki problem? Jak najlepiej trzymać dziecko w takim momencie i co robić? Podzielcie się opiniami na ten temat, jeśli możecie.

Sprawdź: Co robić, gdy dziecko się zanosi?

4 odpowiedzi na pytanie: Kiedy maleństwo się zanosi?

asia80 Dodane ponad rok temu,

Re: kiedy się maleństwo zanosi

Oli tak powaznie tez nam sie zaniosl dwa razy. Koszmarna bezsilnosc. Probowalam roznych sposobow i zazwyczaj pomagalo cos lub caly zestaw tj. klepanie po pleckach w pionie, klepanie po plecakch „do gory nogami”, dmuchniecie w twarz, klepniecie w pupe a raz mi sie zdrazylo, jak zrobil sie siny wlozyc palec do gardla, ale wtdy uklulam go paznokciem i to pomoglo. Na szczescie w takich chwilach instynkt matki podpowiada co bedzie najlepsze!

Asia i Oliwierek 14.01.2004

izus Dodane ponad rok temu,

Re: kiedy się maleństwo zanosi

Nam się nic takiego nie trafiło – jeszcze (?). Niestety nie potrafię nic doradzić…

Iza + Gusia (3.02.2003) + Sebuś (20.12.2004)

dora Dodane ponad rok temu,

Re: kiedy się maleństwo zanosi

A ja mam opatentowany sposób od położnych. Ponieważ takie zanoszenie się może doprowadzić do bezdechu i stać się niebezpieczne, to należy dmuchnąć dziecku w ten mały płaczący dziobek. Skutkuje zawsze. Czasem można nie trafić ze strumieniem powietrza, kiedy dziecko kręci główką. Wtedy trzeba dmuchnąć jeszcze raz . Kasię wiele razy tak uspokajaliśmy, kiedy płakała biedulka z powodu kolki i alergii. Potem z tego wyrosła. Pozdrawiam i życzę niewielu okazji do dmuchania dziecku w dziobek.

DziuniaP+Kasia14.02.03

bratek Dodane ponad rok temu,

Re: kiedy się maleństwo zanosi

Zapytaj Mamy lub teściowej- zanoszenie jest dziedziczne- więc na pewno będą miały gotowe rady:)))
Co do tego jak długo trwa to jest to sprawa indywidualna. Mój sistrzeniec zanosił się do utraty przytomniości do 3-go roku życia. Ale on był raczej ekstremalnym przypadkiem……..
Mój synek też się z upodobaniem zanosi- chociaż ostatnio jakby mniej- ze sposobów które na niego działają najlepsze jest dmuchnięcie w pyszczek- póki co działa na 100%.
Pozdrawiam- Bratek- Michałowa mama (01.04.2004)

Znasz odpowiedź na pytanie: Kiedy maleństwo się zanosi??

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Mam z dzieckiem taki problem
zapalenie oskrzeli- trudności z oddychaniem
Witam wszystkie mamusie, mam wielki problem, mój synek (6m) , właśnie jest w szpitalu. Ma zapalenie oskrzeli, ale dosyć poważne, nie wiem co mam robić. Bardzo ciężko oddycha, aż charczy, nie
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
szukam opiekunki - Kraków
dziewczyny z Krakowa! szukam opiekunki dla Radusia właściwie od zaraz, może znacie kogoś, mogłybyście polecić praca po 5 do 7 godz. dziennie, do 16tej maksymalnie, możliwe zabieranie dziecka do siebie, bez
Czytaj dalej