kiedy testy na alergię

Wczoraj byliśmy u pediatry, bo Szymon od świąt dostał jakiejś wysypki na buzi. Myślałam że to od kaloryferów i smarowałam go kremem, ale nie pomagało. Lekarka stwierdziła że to początki skazy białkowej i mam przejść na mleko sojowe.
Czy teraz każde uczulenie traktowane jest jako skaza>
czy można jakoś stwierdzić prz pomocy testów że jest to faktycznie skaza. Czy dziecko trzymiesięczne można poddać takim testom, czy nie jest ono za małe?

Sabka i Szymon (24.10.2002)

6 odpowiedzi na pytanie: kiedy testy na alergię

czarna Dodane ponad rok temu,

Re: kiedy testy na alergię

wiesz wydaje mi sie ,ze wysypka na buzi nie koniecznie musi byc skaza a lakerka pochopnie wydala diagnoze…a za uszkami luszczy mu sie skora??? a jakie sa kupy? zmiany sa tylko na buzi czy na calym ciele?wygladaja na swedzace czy nie?

Asia mama rocznej Ewy

kleeo Dodane ponad rok temu,

Re: kiedy testy na alergię

dla takich maluchow jest test z krwi IgE czy jakos tak, ja zrobilam swojej jak miala 2 miesiace

kleeo i Natalia (ur.26.07.02)

aga-27 Dodane ponad rok temu,

Re: kiedy testy na alergię

Moja dziecinka też ma wysypke,skórka jest szorstka na buziaczku i na ramionkach, za uszkami się nie łuszczy, a kupki ciemno żółte, czy to jest może skaza na wszelki wypadek nie jem nabiału od poniedziałku, buźka jest lepsza a wcześniej była tragiczna, krostka na krostce, ostra jak tarka. Kiedy powinien być widoczny efekt odstawienia alergenu o ile jest nim nabiał. I czy można w zamian za masło jesć margaryne, i pić kozie mleko ???

Aga

Aga mama 3 tygodniowego Bartoszka

o-d Dodane ponad rok temu,

Re: kiedy testy na alergię

W tym wieku można zrobić dzieku testy z krwi. Jest to test IeG (albo jakoś podobnie, też nie pamiętam), który stwierdza ogólną podatność na alergię (tak to chyba można określić), a oprócz tego testy (też z krwi) na konkretne alergeny – białko, jajko, mleko, kurz i inne. Jednak te testy nie są do końca miarodajne, tzn. jeśli wyjdą negatywnie to nie znaczy, że dziecko uczulone nie jest. Podobno bardziej wiarygodne są testy skórne, ale je robi się dopiero 2-3 latkowi.
Wydaje mi się, że musisz nauczyć się, które produkty mogą uczulać i wprowadzać je ostrożnie i pojedynczo, obserwować reakcje dziecka.
Oczywiście można próbować zastępować mleko krowie mlekiem kozim, ale obecnie praktycznie wszystko może uczulać, więc przede wszystkim OBSERWOWAĆ REAKCJE DZIECKA NA NOWE PRODUKTY! (jedzone przez dziecko lub przez mamę jeśli karmi). Oczywiście jeśli chodzi o alergię pokarmową. Może to być proszek do prania, albo wełniany kocyk…
Życzę wytrwałości!

Ola i maluchy: Staś (9.12.98), Tadzio (15.01.01) i …Basia ??? (wkrótce)

malutka Dodane ponad rok temu,

Re: kiedy testy na alergię

Margaryna tylko bezmleczna..

Iwona i Bartek 30.08.2002

sabka Dodane ponad rok temu,

Re: kiedy testy na alergię

Wysypka jest tylko na buzi, a za uszami troszkę ma wysuszoną. Kupki robi zielonkawe. Wydaje mi się że jest to swędzące bo ostatnio pociera nimi buzię. Kupiłam ostatnio Tormentiol i smaruję buzię nim. Może przejdzie.

Znasz odpowiedź na pytanie: kiedy testy na alergię

Dodaj komentarz

Noworodek, niemowlę
temat.... ZIELONA KUPA hi hi
Czy zielona kupa może się pojawić od przegrzewania dziecka przez dłuższy czas? Pati i 2,5 m. Mikołajek,Miki,Mikuś,Mikulek,Miniu,Żabol,Dupolek,Niuniaczek,Myszeczka,Gugiś,Mynolek
Czytaj dalej
Oczekując na dziecko
wymioty w 19 tygodniu
Cześć wszystkim. Wróciłam do pracy po miesięcznym zwolnieniu i znów się zaczęło... Nic nie mogę jeść bo co zjem to zwracam...I to tylko rano, potem już jest OK ale ograniczam
Czytaj dalej