Forum: Karmienie

kiedy wprowadzać nowe jedzenie?

Mój mały ciągle na piersi, nawet nie dopajam go. Spał dosyć ładnie od 21-22 do 5-6. Potem jedzonko i gdzieś do 8-9 sen. Od kilku nocy budzi się co 2 godziny – jak noworodek! Ja mam juz oczy na zapałki i cągle chodzę senna, a mój mały wymaga przeciez trochę zabawy i spacerków – a ja padam, juz nie wyrabiam, zwłaszcza, że dodatkowo jest marudny bo ząbkuje. Budzi się z płaczem ok. pólnocy, ma problemy z zasypianiem…. w nocy karmie go na leżąco i sama przysypiam, a jak się obudze on dalej ciągnie /po drzemce dalej ciumka, nie chce wypuszczać cycka, złości sie, jak mu zabiorę po takim dwu godzinnym trzymaniu…./.

Czytałam, ze jak dziecko zaczyna częściej się budzić w nocy, a już spało ładnie, albo jak częciej domaga się jedzenia, to jest to sygnał, że można wprowadzać dodatowe jedzenie.
Ja miałam zamiar karmic do 6 m-ca tylko z piersi,a le chyba nie wyrobię…..?

Mam zatem pytanie do mam, które wprowadziły pokarmy przed 6 m-cem – jaka była motywacja, czy dziecko zachowywało sie podobnie, czy poprostu takie było zalecenie pediatry? Zwałszcza u dzieci karmionych piersią.

3 odpowiedzi na pytanie: kiedy wprowadzać nowe jedzenie?

klucha Dodane ponad rok temu,

Re: kiedy wprowadzać nowe jedzenie?

Chyba Cię niepocieszę. Moja Zuzanka jadła sztuczne i przez 3 pierwsze m. spała ślicznie, niewiedziałam co to dziecko, od momentu jak zaczęła ząbkować czułam się tak jak opisujesz. Padałam. Przyznam szczerze że z tym jedzeniem, żeby lepiej spało słyszę pierwszy raz.
I wiesz co Zuzanka ma 13 miechów i jak idzie ząbek cały czas daje mi w kość nocami. A tu rano trzeba wstać do pracy.
Twój maluszek też pewnie płacze nocami bo go bolą te ząbeczki które przedzierają się przez dziąsełka.
Wiesz ja karmiłam sztucznie, ale pediatra nie kazała mi dawać wcześniej nic nowego dopóki mała nie ukończyła 4 m.
ale za zgodą lekarki ok. 3 miesiąda dałam niuni kleik marchwiowy ale dlatego że przez te ząbki zaczęła robić 15 rzadkich kupek na dzień.
Życzę powodzenia.

Klucha i Kluseczka (12.V.2002 r.)

beatab Dodane ponad rok temu,

Re: kiedy wprowadzać nowe jedzenie?

zauważyłam, że jak mały zje duzo wieczorem, a włąściwie zjadał, to potem spała do 5-7, a czasem i do 7.
to chyba teraz wiem, skąd te kupki jak woda – wsiąkają całkiem w pieluszke, ale na szczęscie jest tylko jedna dziennie, albo jedna na dwa dni.

klucha Dodane ponad rok temu,

Re: kiedy wprowadzać nowe jedzenie?

To nie jest jeszcze tak źle, ja w tym czasie traciłam majątek na pampersy

Klucha i Kluseczka (12.V.2002 r.)

Znasz odpowiedź na pytanie: kiedy wprowadzać nowe jedzenie?

Dodaj komentarz

Oczekując na dziecko
Gdzie można zrobić 3d-Śląsk?
Oj ja znów zanudzam z tym usg 3D ale niestety nie znalazłam takiego w Krakowie a słyszłam że najbliżej jest gdzieś na Śląsku.Dziewczyny moze robiłyscie tam takie usg? Bardzo prosze
Czytaj dalej
Oczekując na dziecko
Gdzie sa pazdziernikowki?
Gdzie zniknely dziewczyny z pazdziernika? Przegladam watki i widze, ze sie niewiele sie ujawnia- czyzby wakacje? Jak tam wasze brzuszki- urosly? U mnie maly wierci sie coraz bardziej- czasami az
Czytaj dalej