Kiedy wspólne zasypianie rodzeństwa?

jak w tytule: Kiedy wspólne zasypianie rodzeństwa? oczywiście samodzielne

Jak to u was wyglada, wygladalo?

Hanka

11 odpowiedzi na pytanie: Kiedy wspólne zasypianie rodzeństwa?

effcia Dodane ponad rok temu,

Re: Kiedy wspólne zasypianie rodzeństwa?

od pierwszego dnia gdy przywieźliśmy Zosię do domu dziecaki dzielą pokój. Franuś zasypia w swoim łóżku, Zosia w swoim, o tej samej porze. najpóźniej o 21 śpią jak susły.

dinna Dodane ponad rok temu,

Re: Kiedy wspólne zasypianie rodzeństwa?

ale kto jest z nimi w pokoju, dopóki nie zasną, czy tez kładziesz zamykasz drzwi i wychodzisz?
co jeśli jedno marudzi?

u nas Piotruś (20 mc) i Nika (5 lat) śpią w jednym pokoju odkąd Piotr skończłl pól roczku. Tyle że zawsze Piotruś zasypiał pierwszy (prawie zawsze sam) a dopiero potem Nika szła.

pozdrawiam
Hanka

madzia1409 Dodane ponad rok temu,

Re: Kiedy wspólne zasypianie rodzeństwa?

My kładziemy dzieciaki o tej samej porze (kolo 21), ale różnie bywa. Mają piętrowe łóżko i zawsze chcą żeby właśnie u nich leżeć. czasem wstaje jedno albo drugi, albo jedno przez drugie coś chce.

Magda

smoki Dodane ponad rok temu,

Re: Kiedy wspólne zasypianie rodzeństwa?

Dawid zasypial sam. W wieku 3 lat i paru miesiecy dostal do pokoju towarzysza 9 miesiecznego Michala. Michal tez zasypial sam. Buziak, papa i zamykamy drzwi.

smoki i smoczaki

ewike Dodane ponad rok temu,

Re: Kiedy wspólne zasypianie rodzeństwa?

Gdy Milena miała 9-10 miesięcy, Przemek odpowiednio 2 lata i trochę zaczęłam ich kłaść razem na południową drzemką ( i jedno i drugie zasypia samo)po kilku miesiącach zaczęli rozrabiać więc drugie kładłam, gdy pierwsze zasnęło, teraz znów wkładam oboje na raz do łóżek. Wieczorem Milena chodzi wcześniej spać, bo krócej śpi w dzień, a Przemek później. Od początku są w tym samym pokoju.

Przemek (35m) i Milucha (19m)

effcia Dodane ponad rok temu,

Re: Kiedy wspólne zasypianie rodzeństwa?

nikt z nimi nie jest. kładę do łóżek,buzi na dobranoc i zasypiają sami.drzwi nie zamykam. jak Zosik marudzi to przychodzę, kładę z powrotem, włączam pozytywkę i wychodzę. Franuś jest już dużym chłopcem, a młoda jest bezproblemowa, od pierwszego dnia zasypia sama, bez mojej pomocy.

beasia Dodane ponad rok temu,

Re: Kiedy wspólne zasypianie rodzeństwa?

to nagroda za Frania, którego trzeba bylo uczyć zasypiania 🙂
Gaba tez sama zasypia, a Ania nauczyła sie dopiero jak 2 lata miala…

Basia, Anulka i Gabrysia

effcia Dodane ponad rok temu,

Re: Kiedy wspólne zasypianie rodzeństwa?

o tak, Frań miał duże problemy ze spaniem. Zosia jest pod tym względem łatwiejsza w obsłudze, no i ja mając doświadczenia ze starszakiem postanowiłam nie powtarzać staryc błędów. Zosia przesypia noce już od dawna, Franek zaczął jak miał bodaj 1,5 roku. z drugim bąbelkiem łatwiej:)))))

chilli Dodane ponad rok temu,

Re: Kiedy wspólne zasypianie rodzeństwa?

od kiedy jest Leon śpią w jednym pokoju i zasypiają samodzielnie

magda z mlodymi

dinna Dodane ponad rok temu,

Re: Relacja

Mała relacja
Pierwsza opcja, że jestem w pokoju odpada, Piotruś jak mnie widzi to wyje, wychodzi z lóżeczka.
Druga opcja, zostaja w pokoju zamykam drzwi i wychodzę, Nika bardzo nakręca Piotra i albo sam znajdzie co na co wejdzie i otworzy drzwi, albo ona mu da jakieś pudełko, albo otworzy drzwi

Kolejnego dnia było gorzej I tak po kolei Nika za rozrabianie miała: zakaz słodyczy następnego dnia, zakaz oglądanie bajek i jak była groźba brak masy solnej (byliśmy umówione na robienie motylków) to się zawahała. Piotruś podchodził do drzwi jęcząc i pokazując by otworzyła mu drzwi. Ale i tak zaczęła rozrabiać.

Wczoraj było podobnie do dnia pierwszego, chociaż skończyło się również na zakazach. W którym momencie wzięłam Nika na korytarz na krzesełko i miała czekać aż Piotruś zaśnie.
A Piotruś wyraził swoje zdziwienie, niezadowolenie sama nie wiem jak to nazwać, jęczał i pokazywał na łóżko Niki, że jej nie ma. Powiedziałam głośno, że Nika nie może wrócić do pokoju bo nie dotrzymuje słowa. Wróciłam do sypialni a Nika po chwili powiedziała, że ona już dotrzyma słowa. Wróciła do pokoju i już leżeli grzecznie.

Mam nadzieje, że stopniowo wypracuje jakiś skuteczny sposób, bo męża teraz nie ma teraz w domu i wolne wieczory naprawdę by się przydały.

pozdrawiam
Hanka

kotagus Dodane ponad rok temu,

Re: Kiedy wspólne zasypianie rodzeństwa?

Od dość już długiego czasu dzieciaki zasypiają same w pokoju, po wszelkich czynnościach wieczornych typu ząbki, czytanie. Ostatnio nowością jest to, że Marta pcha się Matiśkowi do łózka i chce z nim spać. Zazwyczaj ją za to goni, ale wielokrotnie jej się udaje i zastaję dwójkę śpiącą w jednym łóżku, Marta taka przycupnięta z boku – sierotka 😉
Czasami też w nocy się jakimś cudem zamieniają i rano zastaję w pokoju inną konfigurację niż było wieczorem. Generalnie problemu nie ma, ale oni mają 2 i 3,5 roku.


M&M

Znasz odpowiedź na pytanie: Kiedy wspólne zasypianie rodzeństwa??

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Tematy, których nie znalazłam w forum
Gdzie w Warszawie kupić narożnik do salonu?
Historia może śmieszna, aczkolwiek prawdziwa. Postanowiliśmy z mężem zmienić narożnik w dużym pokoju na nowy i zamówiłam sobie śliczny skórzany w Emilii, czekałam 7 tygodni po czym zadzwonił pan i
Czytaj dalej
Mam z dzieckiem taki problem
Czy to wirus czy co?
Maja od kilku dni miala wymioty raz dziennie np zwymiotowala,sama woda(pije tyko piers).a dzis doszla do tego zielona kupka i zaczynam sie martwic.jest jakas ospala,ale to moze wynik przegrzania bo
Czytaj dalej