kiedy zaakceptowal/a opiekunke?

Przymierzamy sie do znalezienia dla Antka opiekunki i w zwiazku z tym prosze o pomoc mamy, ktore maja to juz za soba:-)
Jak dlugo zajelo Waszym dzieciom zaakceptowanie opiekunki, tzn., ze zostaja z nia bez wiekszych problemow? I jak to robilyscie, czy najpierw spedzaliscie czas razem, tzn mama + opiekunka+ dziecko, czy od razu maluch zostawal z niania? Czy mozna jakos dziecku ulatwic przejscie spod skrzydel mamy pod czasciowa opieke kogos innego?

Z gory dziekuje za wszystkie podpowiedzi i podzielenie sie doswiadczeniami:-)

elik i antek 16 mies

2 odpowiedzi na pytanie: kiedy zaakceptowal/a opiekunke?

qr-chuck Dodane ponad rok temu,

Re: kiedy zaakceptowal/a opiekunke?

Moje dziecko miało opiekunkę od 6 miesiąca więc było łatwiej – zaakceptowała ją od razu.
Ale może podzielę się doświadczeniem jak ja się opiekowałam dzieckiem koleżanki – mała miała wtedy 15 m-cy. Mała mnie znała, bo się spotykałyśmy, ale nie za często więc nie mogę powiedzieć, że byłam ukochaną ciocią (raz na miesiąc, dwa). Co więcej nigdy wcześniej nie zostawała sama bez mamy lub taty.
Pierwszy raz był koszmarny (na szczęście była u mnie wtedy teściowa, moje dziecko miało wtedy 2 miesiące i bym sobie nie poradziła) – mała co kilkamaście minut przypominała sobie i był ryk “mamaaaa” i bieg do drzwi… Wymyślałyśmy cuda – skakanie, berek, rzucanie piłkami… Po 4 godzinach (tyle trwał ten pierwszy raz) byłyśmy obie wykończone. A mała głodna, bo nie było kiedy i jak dać jej jeść – musiało się cały czas dziać coś wariackiego, żeby nie wyła. Tydzień później (koleżanka chodziła na kurs) mała wogóle nie chciała wejść – jak mnie zobaczyła zrobiła w tył zwrot spod drzwi, ale później już było w porządku – mała bawiła się, raz sobie przypomniała, popatrzyła mi w oczy i spytała “mama?” – odpowiedziałam, że za 3 godziny przyjdzie i to było tyle… Później już niekoniecznie chciała wychodzić – robiła mamie pa-pa i był ryk jak ją ubierała do wyjścia – ona chciała zostać z dzidziusiem. Więc właściwie można powiedzieć, że tylko ten pierwszy raz był trudny.
Z moich przemyśleń: dobrze, żeby dziecko znało wcześniej opiekunkę i lepiej, żeby przynajmniej na początek zostawało w swoim domu (w moim przypadku nie było takiej możliwości, więc to był dodatkowy stres – nowa osoba, nieznane otoczenie)
Pozdrawiam,

pipi1234 Dodane ponad rok temu,

Re: kiedy zaakceptowal/a opiekunke?

Ja myślę że to w duzym stopniu zalezy od dziecka. Moje dzieci sa chyba dośc elastyczne, bo zaakceptowały swoje opiekunki od pierwszej chwili. Julka miała 18 m-cy jak została z nianią, a Antoś 7.
Julka przez pierwsze dwa dni była z opiekunką i babcią, ale to nie był do konca dobry pomysł, bo z jednej strony pewnie czuła się raźniej mając u boku babcię, ale z drugiej strony niańka nie miała możliwości się sprawdzić, bo np. spac Julka chciała iśc z babcią. Na trzeci dzień babcia wyjechała i wszystko sie ułożyło. Antoś natomiast zanim został sama na sam z nianią na 8 godzin, chyba dwa razy był z nia na spacerze i w domu oswajali się przez ok. godzinkę dziennie. I to też wystarczyło. Na trzeci dzień juz zostali sami.

Monika, Julka 7 lat i Antoś 18 m-cy

Znasz odpowiedź na pytanie: kiedy zaakceptowal/a opiekunke?

Dodaj komentarz

Jedno- i dwulatki
Pochwale sie....
soba :) tym razem... mierze 165 cm wzrostu i jeszcze 3 miesiace wazylam 77 kg, a dzis waze 63,5 kg. Pokonalam juz nawet wage przedciazowa (65 kg) i mam w
Czytaj dalej
Jedno- i dwulatki
Iza ma dziś urodziny!!!!!!!
[img]/upload/22/95/_483751_n.jpg[/img] Kochanemu Izusiowi samych podgodnych dni, pociechy z rodziców:):) i wielu radości w Dniu Urodzin oraz z okazji Dnia Dziecka życzy Mama i Tata A wszystkim pozostałym dzieciaczkom życze tego samego, bo
Czytaj dalej