Klebsiella Pneumoniae – PRZECZYTAJCIE!

Dziewczyny, to skandal! Przeczytałam właśnie wyniki raportu z kontroli oddziałów położniczych i włosy mi się zjeżyły na głowie. Łodzianki! NIE RODŹCIE w swoim mieście! Nie tylko w Madurowiczu, ale i w innych szpitalach odkryto bakterię Klebsiella Pneumoniae, od których zmarły dzieciaczki w Madurowiczu. Lepiej wyjechać rodzić do jakiegoś najbliższego miasta, niż ryzykować!
Uwaga Dziewczyny z Zielonej Gory! U was w jednym ze szpitali wykryto bakterię ropy błękitnej w wannie porodowej! Ostrzeżcie swoje koleżanki w ciąży!

9 odpowiedzi na pytanie: Klebsiella Pneumoniae – PRZECZYTAJCIE!

  1. Re: Klebsiella Pneumoniae – PRZECZYTAJCIE!

    Ogladam wiadomosci i czytam prase, i wlos sie jezy, ale chyba za duzo nie mozemy zrobic, bo nigdy nie wiemy, czy podczas naszego porodu cos sie nie wykluje w naszym szpitalu – nawet takim, ktory teraz jest “czysty” to straszne, ze gramy w jakas ruletke.

    • Re: Klebsiella Pneumoniae – PRZECZYTAJCIE!

      gdzie przeczytałaś raport – proszę podaj adres internetowy

      • Re: Klebsiella Pneumoniae – PRZECZYTAJCIE!

        Przeczytalam to w prasie krakowskiej

        • Re: Klebsiella Pneumoniae – PRZECZYTAJCIE!

          chyba w kazdym szpitalu sa groźne bakterie i pewnie nie da ich sie do końca wyizolować. Nawet w jednym z najlepszych szpitali porodowych w Polsce- w Pucku znaleźli Klebsiella Pneumoniae, a mojemu koledze gronkowca “sprzedał” szpiatal dotad uwazany za super-sterylny…..to faktycznie loteria

          • Re: Klebsiella Pneumoniae – PRZECZYTAJCIE!

            Kasiu, w jakiej? Część gazet krakowskich ma swoje strony www, może coś tam przedrukowali?

            • Re: Klebsiella Pneumoniae – PRZECZYTAJCIE!

              ja z kolei słyszałam że w niektórych szpitalach położne są nosicielami gronkowca!

              • Re: Klebsiella Pneumoniae – PRZECZYTAJCIE!

                Klebsiella pneumoniae na cenzurowanym
                Dwaj pracownicy szpitali w Elblągu i Iławie są nosicielami zabójczej dla noworodków bakterii klebsiella pneumoniae – wynika z kontroli Sanepidu w szpitalach województwa warmińsko-mazurskiego. Badania na terenie całego kraju Sanepid przeprowadza na zlecenie ministra zdrowia po doniesieniach prasowych o śmierci czterech noworodków zakażonych bakterią klebsiella w szpitalu w Łodzi.

                W Polsce, podobnie jak w innych krajach, wskaźnik zakażeń szpitalnych wynosi od 11 do 30 proc.

                Na jaw wyszło, między innymi, że w szpitalach w Iławie oraz w Elblągu u dwóch pracowników wykryto nosicielstwo zabójczej dla noworodków bakterii klebsiella pneumoniae. Natychmiast zostali skierowanani na leczenie. “W zasadzie, jeśli są przestrzegane zasady higieny, to znaczy, gdy personel często myje ręce, a sprzęt jest dezynfekowany, do zakażeń nie powinno dochodzić” – powiedział zastępca wojewódzkiego inspektora sanitarnego Feliks Jarocki.

                Według niego, wszystkie analizowane zgony noworodków nie wynikały z zakażeń bakterią. Jak dodał, stan sanitarny w szpitalach warmińsko-mazurskiego można ocenić na piątkę z minusem w terenie i na czwórkę w dużych placówkach medycznych.

                Kontrole w szpitalnych oddziałach noworodków w całym kraju Sanepid przeprowadza na zlecenie ministerstwa zdrowia, po śmiertelnym zakażeniu klebsiellą pneumoniae czterech noworodków, urodzonych w szpitalu im. Madurowicza w Łodzi.

                W niedzielę poinformowano, że wskutek zakażenia tą samą bakterią zmarły dwa noworodki w Klinice Ginekologii Śląskiej Akademii Medycznej w Zabrzu. Prof. Ewa Helwich – krajowy konsultant w dziedzinie neonatologii – podkreśliła, że zakażenia w szpitalach mają miejsce na całym świecie.

                W Polsce, podobnie jak w innych krajach, wskaźnik zakażeń wynosi od 11 do 30 proc. Niestety, u nas, częściej niż gdzie indziej, dochodzi do zakażeń bakteriami najgroźniejszymi. Jedną z przyczyn takiej sytuacji jest – zdaniem profesor Helwich – niewystarczające finansowanie oddziałów intensywnej terapii noworodka.

                Brak pieniędzy przekłada się na możliwości organizacji opieki nad dzieckiem i jego leczenia. Noworodek w ciągu pierwszego tygodnia życia wymaga około 200 procedur pielęgnacyjnych. Do każdej z nich pielęgniarka zakłada jednorazowe rękawiczki.

                W Polsce na opiekę nad wcześniakiem przeznacza się około 7 tys. złotych. Profesor Ewa Helwich zauważyła, że za taką kwotę leczymy noworodki czasem przez trzy miesiące. Dla porównania, Amerykanie płacą tyle za dwa dni leczenia dzieci za wcześnie urodzonych.
                [Zobacz stronę]

                • Re: Klebsiella Pneumoniae – PRZECZYTAJCIE!

                  W Dzienniku Polskim

                  • Ja miałam tę bakterię w ranie po cesarce i nikomu nie życzę!

                    • Witam. Ja mam teraz ta bakterie w ranie tyle ze po laparoskopii. Dzisiaj przyjęli mnie do szpitala. Czy może mi Pani powiedzieć jak to u Pani wyglądało? W domu mam male dziecko wczesniaka co prawda mala ma jiz 5 miesiąc ale boję sie czy jej nie zaraziłam

                  Znasz odpowiedź na pytanie: Klebsiella Pneumoniae – PRZECZYTAJCIE!

                  Dodaj komentarz

                  Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                  Logo