Klebsiella Pneumoniae – PRZECZYTAJCIE!

Dziewczyny, to skandal! Przeczytałam właśnie wyniki raportu z kontroli oddziałów położniczych i włosy mi się zjeżyły na głowie. Łodzianki! NIE RODŹCIE w swoim mieście! Nie tylko w Madurowiczu, ale i w innych szpitalach odkryto bakterię Klebsiella Pneumoniae, od których zmarły dzieciaczki w Madurowiczu. Lepiej wyjechać rodzić do jakiegoś najbliższego miasta, niż ryzykować!
Uwaga Dziewczyny z Zielonej Gory! U was w jednym ze szpitali wykryto bakterię ropy błękitnej w wannie porodowej! Ostrzeżcie swoje koleżanki w ciąży!

9 odpowiedzi na pytanie: Klebsiella Pneumoniae – PRZECZYTAJCIE!

dorotka1 Dodane ponad rok temu,

Re: Klebsiella Pneumoniae – PRZECZYTAJCIE!

Ogladam wiadomosci i czytam prase, i wlos sie jezy, ale chyba za duzo nie mozemy zrobic, bo nigdy nie wiemy, czy podczas naszego porodu cos sie nie wykluje w naszym szpitalu – nawet takim, ktory teraz jest „czysty” to straszne, ze gramy w jakas ruletke.

rudasek Dodane ponad rok temu,

Re: Klebsiella Pneumoniae – PRZECZYTAJCIE!

gdzie przeczytałaś raport – proszę podaj adres internetowy

Dodane ponad rok temu,

Re: Klebsiella Pneumoniae – PRZECZYTAJCIE!

Przeczytalam to w prasie krakowskiej

marika Dodane ponad rok temu,

Re: Klebsiella Pneumoniae – PRZECZYTAJCIE!

chyba w kazdym szpitalu sa groźne bakterie i pewnie nie da ich sie do końca wyizolować. Nawet w jednym z najlepszych szpitali porodowych w Polsce- w Pucku znaleźli Klebsiella Pneumoniae , a mojemu koledze gronkowca „sprzedał” szpiatal dotad uwazany za super-sterylny…..to faktycznie loteria

lea Dodane ponad rok temu,

Re: Klebsiella Pneumoniae – PRZECZYTAJCIE!

Kasiu, w jakiej? Część gazet krakowskich ma swoje strony www, może coś tam przedrukowali?

magdzik Dodane ponad rok temu,

Re: Klebsiella Pneumoniae – PRZECZYTAJCIE!

ja z kolei słyszałam że w niektórych szpitalach położne są nosicielami gronkowca!

ala25 Dodane ponad rok temu,

Re: Klebsiella Pneumoniae – PRZECZYTAJCIE!

Klebsiella pneumoniae na cenzurowanym
Dwaj pracownicy szpitali w Elblągu i Iławie są nosicielami zabójczej dla noworodków bakterii klebsiella pneumoniae – wynika z kontroli Sanepidu w szpitalach województwa warmińsko-mazurskiego. Badania na terenie całego kraju Sanepid przeprowadza na zlecenie ministra zdrowia po doniesieniach prasowych o śmierci czterech noworodków zakażonych bakterią klebsiella w szpitalu w Łodzi.

W Polsce, podobnie jak w innych krajach, wskaźnik zakażeń szpitalnych wynosi od 11 do 30 proc.

Na jaw wyszło, między innymi, że w szpitalach w Iławie oraz w Elblągu u dwóch pracowników wykryto nosicielstwo zabójczej dla noworodków bakterii klebsiella pneumoniae. Natychmiast zostali skierowanani na leczenie. „W zasadzie, jeśli są przestrzegane zasady higieny, to znaczy, gdy personel często myje ręce, a sprzęt jest dezynfekowany, do zakażeń nie powinno dochodzić” – powiedział zastępca wojewódzkiego inspektora sanitarnego Feliks Jarocki.

Według niego, wszystkie analizowane zgony noworodków nie wynikały z zakażeń bakterią. Jak dodał, stan sanitarny w szpitalach warmińsko-mazurskiego można ocenić na piątkę z minusem w terenie i na czwórkę w dużych placówkach medycznych.

Kontrole w szpitalnych oddziałach noworodków w całym kraju Sanepid przeprowadza na zlecenie ministerstwa zdrowia, po śmiertelnym zakażeniu klebsiellą pneumoniae czterech noworodków, urodzonych w szpitalu im. Madurowicza w Łodzi.

W niedzielę poinformowano, że wskutek zakażenia tą samą bakterią zmarły dwa noworodki w Klinice Ginekologii Śląskiej Akademii Medycznej w Zabrzu. Prof. Ewa Helwich – krajowy konsultant w dziedzinie neonatologii – podkreśliła, że zakażenia w szpitalach mają miejsce na całym świecie.

W Polsce, podobnie jak w innych krajach, wskaźnik zakażeń wynosi od 11 do 30 proc. Niestety, u nas, częściej niż gdzie indziej, dochodzi do zakażeń bakteriami najgroźniejszymi. Jedną z przyczyn takiej sytuacji jest – zdaniem profesor Helwich – niewystarczające finansowanie oddziałów intensywnej terapii noworodka.

Brak pieniędzy przekłada się na możliwości organizacji opieki nad dzieckiem i jego leczenia. Noworodek w ciągu pierwszego tygodnia życia wymaga około 200 procedur pielęgnacyjnych. Do każdej z nich pielęgniarka zakłada jednorazowe rękawiczki.

W Polsce na opiekę nad wcześniakiem przeznacza się około 7 tys. złotych. Profesor Ewa Helwich zauważyła, że za taką kwotę leczymy noworodki czasem przez trzy miesiące. Dla porównania, Amerykanie płacą tyle za dwa dni leczenia dzieci za wcześnie urodzonych.
http://wiadomosci.tvp.com.pl/wiadomosci/1,2003011433031.strona

Dodane ponad rok temu,

Re: Klebsiella Pneumoniae – PRZECZYTAJCIE!

W Dzienniku Polskim

Bakterie2019-08-08 00:18:08

Ja miałam tę bakterię w ranie po cesarce i nikomu nie życzę!

Znasz odpowiedź na pytanie: Klebsiella Pneumoniae – PRZECZYTAJCIE!?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Noworodek, niemowlę
Klebsiella pneumoniae
Dziewczyny, to skandal! Przeczytalam wlasnie wyniki raportu z kontroli oddzialow polozniczych i wlosy mi sie zjezyly na glowie. Łodzianki! NIE RODZCIE w swoim miescie!!!! Nie tylko w Madurowiczu, ale i
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
moje wlosy!!
drogie mamuski, od kilku dni a moze od kilkunastu strasznie zaczely wypadac mi wlosy!!! slyszalam ze po 3 miesiacach karmiena piersia oslabiaja sie wlosy ale zeby az tak wypadaly?? Ja
Czytaj dalej