kleszcz…

Mam pytanie do Was. Znalazłam kleszcza u siebie jednego, u psa… z 15! ( nawet nie wiem czy to normalne o tej porze roku) Oczywiście wyjęłam go, popędziłam potem do lekarza i pow że wszystko ok, ale gdyby się coś działo to żeby wrócić, o normalne? Nie powinnam dostac jakiegos antybiotyki czy coś takiego? Jak sprawdzic czy nie mam boreliozy?

20 odpowiedzi na pytanie: kleszcz…

antossia Dodane ponad rok temu,

„Niestety, żaden z dostępnych testów nie może w 100 proc. wykluczyć ani potwierdzić boreliozy. Badania serologiczne krwi polegają na wykrywaniu przeciwciał IgM i IgG przeciw Borrelii. Niestety, przeciwciała pojawiają się w surowicy dopiero kilka tygodni po zakażeniu, gdy choroba dawno się rozwija. W dodatku bakterie mogą się przenosić (z krwi do płynu stawowego lub centralnego układu nerwowego), a wtedy stężenie przeciwciał we krwi spada. Zdarza się więc, że u chorych, mających żywe krętki w organizmie, wynik badania jest ujemny.”

Na razie obserwuj siebie czy nie masz objawów 🙂 Jak coś się pojawi to idź do lekarza. Kleszcze już się zaczynają niestety…

kasz-ka Dodane ponad rok temu,

Tak, to normalne.. Myslisz, ze po kazdym kleszczu daje sie antybiotyk ? No nie.. Poczytaj o objawach boleriozy i tyle.

tupciochrupcio Dodane ponad rok temu,

Biorąc pod uwagę, że minął już ponad tydzień, to nie uda się zbadać, bo kleszcz już pewnie dawno poszedł w kanał;) ale na przyszłość – można zbadać samego kleszcza:) pod kątem przenoszenia przez niego krętków boreliozy – poniżej wklejam link do szczegółowych informacji, jak i co zrobić z kleszczem, żeby móc zbadać.

[Zobacz stronę]

Mąż w zeszłym roku robił takie badanie – drogie draństwo (około 120-150 zł), ale akurat znamy przypadki zachorowania na boreliozę i wolę wydać na badanie niż potem np. leczyć dziecko/siebie/kogoś z rodziny przez kilka lat wydając znacznie więcej i bez gwarancji pełnego sukcesu.

monia8-2 Dodane ponad rok temu,

nasza bunia po ostatnim weekendowym spacerze też przyniosła kilka… Niestety ma jasną sierść i kleszcze czepiają się jak głupie.

tupciochrupcio Dodane ponad rok temu,

Biorąc pod uwagę, że minęło już sporo czasu, to nie uda się zbadać, bo kleszcz już pewnie dawno poszedł w kanał ale na przyszłość – można zbadać samego kleszcza pod kątem przenoszenia przez niego krętków boreliozy – poniżej wklejam link do szczegółowych informacji, jak i co zrobić z kleszczem, żeby móc zbadać.

[Zobacz stronę]

Mąż w zeszłym roku robił takie badanie – drogie draństwo (około 120-150 zł), ale akurat znamy przypadki zachorowania na boreliozę i wolę wydać na badanie niż potem np. leczyć dziecko/siebie/kogoś z rodziny przez kilka lat wydając znacznie więcej i bez gwarancji pełnego sukcesu.

kasienka667 Dodane ponad rok temu,

Lepiej na to uwazac. Znajomy lekarz sam zachorował i ma rozne akcje psychiczne z tym zwiazane. Nie podejmujac leczenia potem tak jest 😛

aga333 Dodane ponad rok temu,

Może pomyśl o środkach odstraszających kleszcze, spraye, krople, obroże… Znam osobę chora na boreliozę i teraz temat kleszczy jest dla mnie bardzo drażliwy. Staram się chronić moich najbliższych przed tym paskudztwem.

monia8-2 Dodane ponad rok temu,

a robił może ktoś z Was test na choroby odkleszczowe z medgenetix? Myślałam nad zrobieniem go ale szukam opinii.

sarcastic Dodane ponad rok temu,

Ja jako dziecko byłam zaszczepiona na kleszcze i mam święty spokój…

sarcastic Dodane ponad rok temu,

Myślę, że warto zaszczepić dziecko przeciw kleszczom i mieć spokój.

piotr090980 Dodane ponad rok temu,

przede wszystkim jak pojawi się rumień to ZARAZ do lekarza powinno sie iść.

olek01990 Dodane ponad rok temu,

Często biegam w lesie, od wielu lat i jeszcze nigdy nie miałem kleszcza.

monia8-2 Dodane ponad rok temu,

ostatecznie zdecydowałam się na test test z medgentix, czekam na wyniki. Z boreliozą nie ma żartów a nie zawsze przebiega tak samo.

monia8-2 Dodane ponad rok temu,

ostatecznie zdecydowałam się na test test z medgentix, czekam na wyniki. Z boreliozą nie ma żartów a nie zawsze przebiega tak samo.

fejkzbrods Dodane ponad rok temu,

Jeśli kleszcz jednak się do nas przyczepi, nie należy stosować metod takich jak smarowanie masłem czy przypalanie. Najlepiej uchwycić go plastikową pęsetką i wyciągnąć, nie wykręcać! Sztywne metalowe pęsety mogą kleszcza przeciąć. Dobrą metodą jest też odessanie kleszcza dostępnym w aptekach specjalnym przyrządem. Można nim odsysać także żądło osy czy pszczoły. Przyrządów próżniowych nie należy uważać jednak u malutkich dzieci oraz u mężczyzn na mosznie, bo skóra jest tam zbyt delikatna. Jeśli kleszcza nie uda się wyciągnąć lub jego część zostanie w skórze, trzeba skorzystać z pomocy lekarza. Miejsce gdzie zaatakował nas kleszcz musimy obserwować, jeśli pojawi się rumień, należy skonsultować to z lekarzem.
___________________________

agness88 Dodane ponad rok temu,

Ja szczerze mówiąc ostatnio od razu pognałam z kleszczem na dyżur do przychodni – wolałam, żeby zabrał się za niego lekarz, niż żebym sama jeszcze przez przypadek zrobiła coś nie tak :/

maddag6 Dodane ponad rok temu,

Można się zaszczepić przeciwko chorobom przenoszonym przez kleszcze, ale uważam, że wystarczy preparat odstraszający. Spray typu jest bardzo fajnym rozwiązaniem, mozna spryskać sierść zwierzaka, legowisko i wszystkie domowe zakamarki.[/TD]
[/TR]
[/TABLE]

kodi1 Dodane ponad rok temu,

objawy boreliozy są widoczne prawie od razu, lekarz by zauważył

aga-675 Dodane ponad rok temu,

Idź z psem do weterynarza.

oliwialiwia Dodane ponad rok temu,

W tym roku był wyjątkowo duży wysyp kleszczy

Znasz odpowiedź na pytanie: kleszcz…?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nasze związki
Ślub na Dominikanie
Witam, jak Wam się podoba ślub w takim stylu ?
Czytaj dalej
Wiek przedszkolny
Kanały na YouTube dla dzieci
[COLOR=#615F62][FONT=Verdana][SIZE=12px]Cześć, tworzę od pewnego czasu kanał na YT BubaTV.[/SIZE][/FONT][/COLOR] [COLOR=#615F62][FONT=Verdana][SIZE=12px]Chciałbym zapytać was co sądzicie o takich filmach dla dzieci? Czy jest to dobra alternatywa dla bajek? Włączacie swoim dzieciom takie filmiki?
Czytaj dalej