Jaki środek na odstraszenie kleszczy dla małych dzieci?

Dziś wyszłam z Alcią na działkę i rozłożyłam kocyk. Misia świetnie się bawiła. W pewnym momencie rzuciła miśka w trawę, podniosłam go i patrzę, a tu na nim siedzi kleszcz! Na ratunek przyszedł mój mąż i w okrutny sposób zamordował kleszcza. Gdy zbierałam się do domu i trzepałam kocyk – drugi kleszcz – znaczy, że jest ich więcej. Czy są jakieś środki, który mogą odstraszać kleszcze, a które można stosować u małych dzieci? Czy powinnam zaszczepić dziecko przeciw odkleszczowemu zapaleniu opon mózgowych? Bo przecież nie zabronię dziecku bawić się na podwórku i jeśli teraz mogę ją trzymać na jasnym kocyku i kontrolować, czy jakiś dziki lokator nie wprowadza się na niego, to później, gdy zacznie biegać po trawie i się przewracać, każdy wygłodzony kleszcz będzie mógł atakować!

2 odpowiedzi na pytanie: Jaki środek na odstraszenie kleszczy dla małych dzieci?

ika Dodane ponad rok temu,

Re: kleszcze – co robić?!

Właściwie juz masz nie az takiego maluszka. Skoro skończyła córeczka rok to spokojnie mozesz uzywać anty bzzz firmy ziaja – koszt jakieś 6 – 7 zł. Dla mnieszych kropek warto kupić moutidose.
A teraz szczepić nie ma sencu. szczepi się zimą – zdaje sie, ze trzeba szczepienie powtórzyć 3 razy by było skuteczne. Ale np i tak nie zaszczepisz przeciwko boleriozie którą kleszcze też roznoszą. Zawsze trzeba uważac i dokładnie obejrzeć dziecko po trawnikowych wyczynach.
pozdrawiam ciepło

kassma Dodane ponad rok temu,

Re: kleszcze – co robić?!

Mój Tymek niedawno złapał kleszcza na Warmii. Na szczęście był to malutki kleszcz, dopiero co się u niego “osiedlił”. Mąż wyjął kleszcza pęsetą, a na drugi dzień pojechaliśmy do szpitala w Olsztynie sprawdzić czy wszystko zostało usunięte. Chirurg na dyżurze powiedział, że kleszcza NIE WOLNO smarować tłuszczem bo wtedy coś tam wydala i może zakazić.
Najlepiej chwycić pęsetą jak najbliżej główki (aby nie zgnieść odwłoku kleszcza) i ruchem przeciwnym do ruchu wskazówek zegara przekręcać i jednocześnie wyciągać. Miejsce ugryzienia wystarczy zdezynfekować. Ewentualne zaczerwienienie po wyciąganiu kleszcza powinno zniknąć w ciągu doby. Gdyby w miejscu ukąszenia utrzymywało się zaczerwienienie i pojawiał obrzęk, należy natychmiast udać się do lekarza.

Polecam spray Moustidose od 1szego miesiąca życia.

Znasz odpowiedź na pytanie: Jaki środek na odstraszenie kleszczy dla małych dzieci?

Dodaj komentarz

Oczekując na dziecko
czy to ciąża??
witam! @ nie dostałam od 4 dni, robiłam test ale wyszedł negatywny...., ja czuję że jestem w ciąży... piersi mnie bolą i mleko z nich leci(dodam iż to moja druga ciąża
Czytaj dalej
Wiek przedszkolny
uparciuch !!
moja prawie 5 letnia córka jest strasznym uparcuchem, o wszystko się gniewa,chce wszystkimi żądzić i jak jej sie cos nie spodoba to płacze albo poprostu olewa..i wszystkich ma gdzieś ;-(( nie
Czytaj dalej