Forum: Karmienie

Kłopoty z karmieniem

Mam problem z karmieniem z moją 3 – miesięczna córką Julką. Karmię ją butelką (mleko Bebiko 1,Bebika Omneo ) a w nocy piersią. Przeszłam na butelkę ponieważ nie chciała piersi w dzień, strasznie płakała, na początku nie wiedziałam dlaczego. Dopiero po jakimś czasie zorientowałam się,że to przez butelkę, w szpitalu podawali jej butelkę i tak już się przyzwyczaiła. Staram się jak najwięcej karmić piersią ale nie zawsze mi się udaje. Ale nie w tym problem, chodzi o to,że często ssie kciuka. Myślę więc,że jest głodna daję butlę a tu wrzask wypluwa smoczek nie chce. Za chwilę po np.10 minutach podejmuję próbę znowu może się uda?! Czasami się udaje ale nie zawsze. Jednorazowo wypija nie więcej niż 90 ml.to też mnie martwi, waży ok.5,5 kg. Urodziła się 1 lipca, lekarze mówią,że jest zdrowa ale mnie to bardzo martwi, że tak mało je. Na dzień nie więcej niż 400 – 500 ml. Podaję jej też 30 ml. soku BoboVita na poprawę trawienia a także herbatkę koprową z Hipp- a, już naprawdę nie wiem co robić, żeby jej pomóc, podczas jedzenia kopie nóżkami, słyszę jak w brzuszku jej burczy, zwija się, cała się pręży to chyba kolki. Co robić aby więcej jadła?. Czy zmienić mleko?. Czy za mało zjada?. Może wiecie coś na ten temat? Kto mi pomoże?

aniay

8 odpowiedzi na pytanie: Kłopoty z karmieniem

Dodane ponad rok temu,

Re: Kłopoty z karmieniem

a jakie robi kupy i jak często? i napisz jeszcze jakiej Ty i mąż jesteście budowy. jeżeli jesteście drobni to nie oczekujcie dziecka – kolosa. w siatkach centylowych (są min. na końcu książeczki zdrowia) widać że Twoja Julka jest między 25 a 50 centylem, czyli w normie. ja na Twoim miejscu zrezygnowałabym z soczków. poza tym ona przecież je cyca a w nocy pokarm jest najtłustszy więc jest ok. nie wymagaj od niej za dużo i nie zamartwiaj się bez powodu. trzymaj się jednej mieszanki mlecznej (jeśli kupy nie są twarde lub zielone) i jak najczęściej dawaj cyca. możesz też dawać w butelce swoje mleko. na kolkę możesz kupić w aptece Infacol (bez recepty) lub Debridat (na receptę).
A.

czarna Dodane ponad rok temu,

Re: Do anonima

Ankalenka to Ty????????????????????a jak nie to chyba siostra blizniaczka identyczny styl pisanie
pomylilam sie??????????????

CZARNA MAMA EWY

ankalenka Dodane ponad rok temu,

Re: Do anonima

ja. czasem zapominam się zalogować i przypominam sobie dopiero jak wyślę…
A.

giasu Dodane ponad rok temu,

Re: Kłopoty z karmieniem

Droga Aniay
Nie matrw się absolutnie ilością zjadanego pokarmu i wagą swojej córeczki 🙂 Moja Oliwia urodziła się 18 czerwca ( a więc jest między nimi niewielka różnica wieku) i zjada mniej więcej tyle samo 🙂 No może troszkę więcej ale weź poprawkę na wiek :)Waży dokładnie 5640 więc waga również bardzo zbliżona 🙂 Nasze córeczki na 100% “mieszczą się ” w normie,są poprostu drobnej budowy i tyle.Ja bardzo lubię to że Oliwia jest filigranowa 🙂
Pozdrawiam cieplo
giasu

qwe Dodane ponad rok temu,

Re: Kłopoty z karmieniem

Czytając Twój post po prost wypisz wymaluj zachowanie mego synka.Lekarz mi powiedział,że ssanie kciuka rekompensuje mu ssanie piersi.Z tym brzuchem, to jest identycznie,tyle,że ja karmię mlekiem z piersi przez butelkę. Nasz pediatra powiedział,że to nietolerancja laktozy.A jak wyglądają kupy Julci?Jak często je robi?Czy są spienione?Mój maluch też ssał pierś tylko w nocy,ale już od miesiąca i w nocy zaprzestał. Pozdrawiam,Asia.

czarna Dodane ponad rok temu,

Re: Do anonima

hihi wiedzialam…….;-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))

CZARNA MAMA EWY

aniay Dodane ponad rok temu,

Podziękowania

Dziękuję bardzo wszystkim za dobre rady! Jestem trochę spokojniejsza.A propo budowy mojej i męża jesteśmy normalnej budowy,raczej szczupli. Ja (168cm 58kg) mąż 180cm/84kg. a Julka ma obecnie 62 cm i ok.5500.Julki kupki są właśnie zielonkawe ( tak jakby zawierały pestki malutkie) to dobrze czy nie? niedawno były jeszcze koloru jajecznicy. Co z tym infacolem, podawać jeżeli daję jej esputicon w kroplach? A co częstotliwości kupek, raczej 1 na dzień chociaż czasami zdarza się,że zrobi 2-3.

aniay

Edited by aniay on 2002/10/21 10:17.

ankalenka Dodane ponad rok temu,

Re: Podziękowania

jeśli esputicon nie pomaga to może spróbuj infacol. a co do zielonych kup, to trudno powiedzieć czy to efekt tego co Ty zjadłaś i mała wyssała z cyca, czy złej mieszanki.. można się zastanowić nad Twoim jadłospisem i ewentualną zmianą mieszanki… żmudne ale warto spróbować..
A.

Znasz odpowiedź na pytanie: Kłopoty z karmieniem

Dodaj komentarz

Noworodek, niemowlę
zezik
Zastanawiam się jak to jest z zezikiem u maluszków. Mój szkrab ma zezika i niezauważyłam żeby mu się zmniejszał (ma 5 miesięcy), co mnie martwi. Teraz wygląda to zabawnie, ale
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
Chrzest
Ostatnio zalatwialismy z mezem chrzest dla malej. Co mnie rozczarowalo-oplata. Pytam ile -co laska...150. Co to sie teraz porobilo.... LOMI
Czytaj dalej