Kołysanki prenatalne

Witajcie. Piszę tutaj, bo wiem, że wśród oczekujących są z pewnością mamy, które maja juz pociechy.
Oglądałam kiedyś w telewizji reportaz o KOŁYSANKACH PRENATALNYCH. Bardzo mnie to zaciekawiło. Chciałabym zakupić sobie ta płytkę, ale nie wiem, czy warto.
Oto, co znalazłam w necie na ten temat:
”Czym są Kołysanki prenatalne?

Jednym zdaniem – to dźwięki słyszane z perspektywy dziecka w łonie matki!

Na naszej płycie usłyszysz rzeczywisty dźwięk bicia serca, odgłosy wód płodowych oraz uspokajające aranżacje muzyczne. To połączenie stanowi wspaniałe remedium na problemy z bezsennością. Wystarczy włączyć płytę, odprężenie i sen nadchodzą po kilku, kilkunastu minutach.

Dlaczego tak się dzieje?

Słuchanie dźwięków pochodzących z łona matki ma wyjątkowy wpływ na dzieci, które nie mogą spać oraz na noworodki, które z trudnością przesypiają noc, a także na osoby dorosłe cierpiące na bezsenność.

Środowisko prenatalne jest naturalnym światem dziecka przez 9 miesięcy. Bicie serca mamy, wody płodowe, szum krwi przepływającej przez naczynia krwionośne matki, itp. – te wszystkie dźwięki towarzyszą dziecku do chwili narodzin. Ten „świat” stwarza dziecku poczucie bezpieczeństwa i pozostaje w pamięci po narodzinach. Bicie serca matki to najbardziej znany i najlepiej kojarzący się noworodkowi dźwięk. Związek małego dziecka z łonem jego matki jest tak głęboki, że możemy powiedzieć, iż serce matki jest sercem jej dziecka. Środowisko prenatalne, kojarzące się z miłością i bezpieczeństwem, pozostaje w pamięci człowieka na całe życie, dlatego rytmiczne dźwięki serca działają uspokajająco zarówno na noworodki, dzieci oraz dorosłych.

Na czym polega sekret?

Dziecko w łonie matki słyszy inaczej niż my. Wyobraźmy sobie, że zanurzany się w wodzie. Jak teraz słyszymy? Dźwięki stają się łagodne, mniej ostre, wszystkie wysokie i średnie częstotliwości są “zatrzymywane” przez skórę i wody płodowe. Dziecko w łonie matki słyszy głównie dźwięki o niskiej częstotliwości. Kiedy rodzi się, nagle wchodzi w świat intensywnych bodźców. Niemal wszystkie nowo narodzone dzieci potrzebują czasu, aby przystosować się do nowego otoczenia. W przypadku wrażliwych dzieci ten okres może trwać nawet kilka miesięcy. Dźwięki o wysokiej i średniej częstotliwości (dominujące w naszym otoczeniu) działają pobudzająco, mogą powodować niepokój i kłopoty ze spaniem. Natomiast dźwięk o niskiej częstotliwości (szczególnie rytmiczne bicie serca) ma działanie uspokajające i relaksujące. Tak też brzmią Kołysanki prenatalne – są to dźwięki o niskiej częstotliwości, słyszane z perspektywy dziecka w łonie matki!

Do stworzenia Kołysanek prenatalnych użyty został mikrofon pojemnościowy (który najwierniej oddaje nagrany dźwięk) oraz stetoskop. W ten sposób uzyskaliśmy rzeczywisty dźwięk bicia serca, wód płodowych i innych dźwięków wewnątrz łona.

Na rynku można znaleźć kołysanki wykorzystujące bicie serca nagrane poprzez ultrasonograf. Niestety ten dźwięk nie odzwierciedla tego, co słyszy dziecko w łonie matki. W tego rodzaju zapisie słychać również dźwięki generowane przez same urządzenia.

Tym różnią się Kołysaneki prenatalne od pozostałych kołysanek i innych aranżacji wykorzystujących bicie serca. Kołysanki prenatalne oddają rzeczywisty dźwięk z łona matki.

Płytę polecamy dla:

kobiet w ciąży
po porodzie
noworodków
niemowląt
dzieci (w różnym wieku)
młodzieży
osób dorosłych
osób starszych

Wskazania:

bezsenność (wszystkie objawy):
trudności w zasypianiu
kłopoty z utrzymaniem ciągłości snu
zbyt krótki sen

stres
depresja
przygnębienie
nerwica
drażliwość
nadpobudliwość

——————————————————————————–

I co Wy na to??? Warto??

5 odpowiedzi na pytanie: Kołysanki prenatalne

Dodane ponad rok temu,

znajdz te kołysanki na allegro i napisz do użytkowniczek które ją kupiły.

motylek585 Dodane ponad rok temu,

hej ja mam potworne problemy z usypianiem swojego malenstwa i kiedy dowiedzialam sie o tych kolysankach od razu postanowilam je kupic,jak byl problem z usypianiem damianka tak i zostal do teraz. NIE POMOGŁY ANI TROCHE TO STRATA PIENIEDZY TEN KTO JE WYMYSLIL ZBIJE TYLKO KUPE KASY NA NAIWNYCH I ZDESPEROWANYCH MAMACH.

karolina28l Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez motylek585:hej ja mam potworne problemy z usypianiem swojego malenstwa i kiedy dowiedzialam sie o tych kolysankach od razu postanowilam je kupic,jak byl problem z usypianiem damianka tak i zostal do teraz. NIE POMOGŁY ANI TROCHE TO STRATA PIENIEDZY TEN KTO JE WYMYSLIL ZBIJE TYLKO KUPE KASY NA NAIWNYCH I ZDESPEROWANYCH MAMACH.

Witam, U mnie zupełnie na odwrót, problem ze snem znikną:), polecam

guga0827 Dodane ponad rok temu,

Myslę,że nie ma reguły,na jedne dzieci działa,na inne nie.Jedyne co pozostaje,to przetestowac na własnym dziecku.

monia25md Dodane ponad rok temu,

Dokładnie trzeba to przetestować, bardzo ważną kwestią jest słuchanie kołysanek według zaleceń producenta, bo w innym przypadku nie działają na malucha, sama na początku zdenerwowałam się bo wydałam pieniądze i nie skutkowały, ale po wyłączeniu w radiu funkcji podbicia basów zaczęły skutkować. że swojej strony Polecam te kołysanki:)

Znasz odpowiedź na pytanie: Kołysanki prenatalne

Dodaj komentarz

Dla starających się
Jakie witaminy, ziółka itp. brać ?
Witajcie :) Jestem tutaj nowa i nie mam szans Was nadrobić. Starałam się wyszukać w postach co by mi się przydało ale nie ma szans żebym to znalazła, bo jest ich
Czytaj dalej
Tematy, których nie znalazłam w forum
photobucket - mam pytanie
dawno juz tam nie wchodzilam, a oni pozmieniali wszystko. Dzis sie zalogowalam i nie wiem jak mam dodac filmik. Wszystkie moje zdjecia i filmy wyswietlaja mi sie jakbym ogladala obcy
Czytaj dalej