Konflikt Serologiczny.

Witam jestem w 37 tc.,mam grupe krwi BRH+, moż nie ma zrobionej grupy krwi takze nie wiemy jaką ma.
Chce zapytac czy jak mam gr.krwi brh+ moze zaistniec konflikt serologiczny??

16 odpowiedzi na pytanie: Konflikt Serologiczny.

michasiaagusia Dodane ponad rok temu,

Z tego co się orientuję konflikt jest gdy matka ma Rh – a ojciec +. Tak jet u mnie ja mam – i muszę robić badania na antyciała. Przy pierwszej ciąży konflikt ten nie występuje.

k-j Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez AnitaZgr:Witam jestem w 37 tc.,mam grupe krwi BRH+, moż nie ma zrobionej grupy krwi takze nie wiemy jaką ma.
Chce zapytac czy jak mam gr.krwi brh+ moze zaistniec konflikt serologiczny??

nie:)

fasolada Dodane ponad rok temu,

konflikt serologiczny moze wystapic rowniez w obszarze grupy krwi. jest to jednak duzo rzadziej wystepujaca sytuacji niz w przypadku konfilktu w obrebie odczynu RH.

aguq Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez Michasiaagusia:Z tego co się orientuję konflikt jest gdy matka ma Rh – a ojciec +. Tak jet u mnie ja mam – i muszę robić badania na antyciała. Przy pierwszej ciąży konflikt ten nie występuje.

Jak to nie występuje? Przecież RH zawsze to samo jest Powinno się dostać zastrzyk (nazwyniepamiętam) jeśli dziecko ma RH dodatnie (po ojcu).

fasolada Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez AguQ:Jak to nie występuje? Przecież RH zawsze to samo jest Powinno się dostać zastrzyk (nazwyniepamiętam) jeśli dziecko ma RH dodatnie (po ojcu).

zazwyczaj nie wystepuje, ale profilaktyka tego nie zaklada. konfikt wystapi jesli (mowiac kolokwialnie) matka bez RH bedzie miala z nim kontankt. kontakt naturalnie nastepuje przy porodzie. ale moze rowniez przy poronieniu, badz mikrourazach.

aguq Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez Fasolada:zazwyczaj nie wystepuje, ale profilaktyka tego nie zaklada. konfikt wystapi jesli (mowiac kolokwialnie) matka bez RH bedzie miala z nim kontankt. kontakt naturalnie nastepuje przy porodzie. ale moze rowniez przy poronieniu, badz mikrourazach.

Mówię z własnego doświadczenia. Moje pierwsze dziecko miało RH+ i miałam podany lek. Przy Wojtusiu już nie, bo miał RH- (jak ja). A przeciwciała obowiązkowo robiłam co miesiąc.

aneczkas Dodane ponad rok temu,

W moim przypadku ani w pierwszej ani w drugiej ciąży nie było konfliktu.

ewig Dodane ponad rok temu,

Ja mam A Rh +, mąż 0 Rh +. W pierwszej ciąży nie stwierdzono przeciwciał. W tej, jak robiłam badania w I trym. wykryto przeciwciała o nieustalonej swoistości. Teraz mam badanie powtórzyć- zobaczymy co wyjdzie. Ale tak- konflikt jest możliwy- żeby to wykluczyć robi się o.coombsa- pewnie miałaś robiony.

jolkamunch Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez Michasiaagusia:Z tego co się orientuję konflikt jest gdy matka ma Rh – a ojciec +. Tak jet u mnie ja mam – i muszę robić badania na antyciała. Przy pierwszej ciąży konflikt ten nie występuje.

Dokladnie tak jest konflikt wystepuje tylo wtedy gdy matka ma czynik Rh- a ojciec Rh+,a dziecko odziedziczy czynnik (Rh )po ojcu czyli dodatni.Wtedy organizm matki produkuje przeciwciala przeciw polodowi.
Czesto przy pierwszej ciazy jeszcze nie wystepuje ale nie jest to regula.
Nie slyszalam o konflikcie zwiazanym z grupa krwi tzn A,B,AB lub 0.

fasolada Dodane ponad rok temu,

Pogadalam z kolega,jestem madra to sie pochwale (a w poniedzialek na badania)…
opisujac krew analizujemy jej grupe oraz odczyn rh. nie ma watpliwoscie, ze jezeli matka nie ma rh (czyli rh-) a dziecko odziedziczy po ojcu rh, to konfilkt wystapi (w sytuacji kiedy krew matki bedzie miala kontakt z rh podczas obecnej ciazy badz poprzedniej). dlatego wszystkie kobiety z rh- objete sa szczegolna troska-konfilkt ten jest najciezszy i zaniedbany zagraza dziecku.
istnieje mozliwosc konfliktu w obrebie grupy (jest on natommiast czesto lekcewazony poniewaz zazwyczaj ma bardzo lagodny przebieg). chodzi o to, ze kiedy mamy grupe A, ttzn ze na erytrocytach mamy antygeny A. B to anty-B, AB to anty-AB, 0-nie mam antygenu. wiec jesli matka ma grupe 0, a dziecko odziedziczy inna grupe-organizm matki zacznie produkowac przeciwciala.
wnisosek-bezpieczne sa tylko te kobiety ktore maja grupe ABrh+…ja ma 0, m B wiec grzecznie dla swietego spokoju zrobie badanie…

eve86 Dodane ponad rok temu,

Zgadza się konflikt jest gdy matka ma RH- ojciec RH+. Tzn wtedy może wystąpić,bada sie przez cała ciąże przeciwciała. U mnie w 28tyg każa podać szczepionkę immunoglobulina anty d,również podaję sie ją po porodzie jesli dziecko odziedziczy grupę po ojcu.Ja jestem teraz w drugiej ciąży i również tą szczepionkę musze po raz kolejny przyjać przy ewentualnej następnej ciąży. To ma zabezpieczać kolejne ciąże.
O konflikcie w grupie krwi o którym fasolada mówi nie słyszałam

ewig Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez eve86:Zgadza się konflikt jest gdy matka ma RH- ojciec RH+. Tzn wtedy może wystąpić,bada sie przez cała ciąże przeciwciała. U mnie w 28tyg każa podać szczepionkę immunoglobulina anty d,również podaję sie ją po porodzie jesli dziecko odziedziczy grupę po ojcu.Ja jestem teraz w drugiej ciąży i również tą szczepionkę musze po raz kolejny przyjać przy ewentualnej następnej ciąży. To ma zabezpieczać kolejne ciąże.
O konflikcie w grupie krwi o którym fasolada mówi nie słyszałam

No ja słyszałam- niestety przy okazji swojej ciąży. Wcześniej myślałam, że mnie to nie dotyczy, bo skoro oboje z mężem mamy Rh dodatnie, to co nam może grozić… A jednak coś może i lekarz oglądając wyniki przejął się nie na żarty… Kazał powtórzyć badanie. Zrobiłam w innym lab. i tu nie wykryto przeciwciał. To go trochę uspokoiło, ale w związku z tym, że jednak gdzieś wykryto, to żeby sprawdzić, czy to nie błąd lab. mam powtórzyć badanie teraz.

aniek22 Dodane ponad rok temu,

Ja mam rh-, mój mąż rh+. Kilka razy w ciąży należy zrobić badanie krwi na przeciwciała – odczyn antyglobulinowy Coombsa. Po każdym porodzie lub poronieniu kobiety z rh- dostają w szpitalu immunoglobulinę (do 48 h po) odpowiednią dla swojej grupy krwi, która ma zapobiec wystąpieniu konfliktu w kolejnen ciąży.

m-amp-m-s Dodane ponad rok temu,

Ja mam AB Rh+, m ma 0Rh+ – robiłam przeciwciała i wyszło że jakieś mam – musiałam zrobić drugie badanie ( bo sie okazało ze nie we wszystkich laboratoriach wiedzą co to odczyn Coombsa i dlatego za pierwszym razem tylko sprawdzili czy mam, a za drugim razem dopiero oznaczyli mi miano tych p/ciał – okazało się że wynik jest ok ale co kasy wydałam to moje dobrze że okazało sie że wszystko w porządku

aguq Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez aniek22:Ja mam rh-, mój mąż rh+. Kilka razy w ciąży należy zrobić badanie krwi na przeciwciała – odczyn antyglobulinowy Coombsa. Po każdym porodzie lub poronieniu kobiety z rh- dostają w szpitalu immunoglobulinę (do 48 h po) odpowiednią dla swojej grupy krwi, która ma zapobiec wystąpieniu konfliktu w kolejnen ciąży.

jeśli dziecko ma też rh- to nie podaje się immunoglobuliny:)

W pierwszej ciąży miałam podaną, bo dziecko miało rh+. W ostatniej nie, bo Wojtek ma rh-

korin Dodane ponad rok temu,

Moj lekarz kazał robić odczyn coombsa mimo iż z tż mamy krew a rh +, kazał badać te przeciwciała, bo jeszcze istnieją grupy poboczne krwi, konflikt w tym zakresie nie jest tak groźny jak w obszarze rh, ale wystąpić może i może spowodować ciężką anemie u dziecka

Znasz odpowiedź na pytanie: Konflikt Serologiczny.

Dodaj komentarz

Tematy, których nie znalazłam w forum
buty
Ile par posiadacie? może być z podziałem na letnie i zimowe, ale niekoniecznie :)
Czytaj dalej
Imiona dzieci
"Uważaj, jak nazywasz swoje dziecko"
[url=https://magia.onet.pl/artykuly/wokol-magii,624/uwazaj-jak-nazywasz-swoje-dziecko,47680.html]"Uważaj, jak nazywasz swoje dziecko"[/url] [QUOTE]Do przyszłych rodziców serdecznie apeluję: sprawdźcie, czym chcecie obdarować swoje dziecko. Pewnie niejedną mamę zszokuje fakt, że dała swojej ukochanej córci na imię "Kulawa??. Tak, tak.
Czytaj dalej