Konflikt Serologiczny.

Witam jestem w 37 tc.,mam grupe krwi BRH+ , moż nie ma zrobionej grupy krwi takze nie wiemy jaką ma .
Chce zapytac czy jak mam gr.krwi brh+ moze zaistniec konflikt serologiczny??

16 odpowiedzi na pytanie: Konflikt Serologiczny.

michasiaagusia Dodane ponad rok temu,

Z tego co się orientuję konflikt jest gdy matka ma Rh – a ojciec +. Tak jet u mnie ja mam – i muszę robić badania na antyciała. Przy pierwszej ciąży konflikt ten nie występuje.

k-j Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez AnitaZgr:Witam jestem w 37 tc.,mam grupe krwi BRH+ , moż nie ma zrobionej grupy krwi takze nie wiemy jaką ma .
Chce zapytac czy jak mam gr.krwi brh+ moze zaistniec konflikt serologiczny??

nie:)

fasolada Dodane ponad rok temu,

konflikt serologiczny moze wystapic rowniez w obszarze grupy krwi. jest to jednak duzo rzadziej wystepujaca sytuacji niz w przypadku konfilktu w obrebie odczynu RH.

aguq Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez Michasiaagusia:Z tego co się orientuję konflikt jest gdy matka ma Rh – a ojciec +. Tak jet u mnie ja mam – i muszę robić badania na antyciała. Przy pierwszej ciąży konflikt ten nie występuje.

Jak to nie występuje? Przecież RH zawsze to samo jest:Hmmm…::Hmmm…::Hmmm…: Powinno się dostać zastrzyk (nazwyniepamiętam) jeśli dziecko ma RH dodatnie (po ojcu).

fasolada Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez AguQ:Jak to nie występuje? Przecież RH zawsze to samo jest:Hmmm…::Hmmm…::Hmmm…: Powinno się dostać zastrzyk (nazwyniepamiętam) jeśli dziecko ma RH dodatnie (po ojcu).

zazwyczaj nie wystepuje, ale profilaktyka tego nie zaklada. konfikt wystapi jesli (mowiac kolokwialnie) matka bez RH bedzie miala z nim kontankt. kontakt naturalnie nastepuje przy porodzie. ale moze rowniez przy poronieniu, badz mikrourazach.

aguq Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez Fasolada:zazwyczaj nie wystepuje, ale profilaktyka tego nie zaklada. konfikt wystapi jesli (mowiac kolokwialnie) matka bez RH bedzie miala z nim kontankt. kontakt naturalnie nastepuje przy porodzie. ale moze rowniez przy poronieniu, badz mikrourazach.

Mówię z własnego doświadczenia. Moje pierwsze dziecko miało RH+ i miałam podany lek. Przy Wojtusiu już nie, bo miał RH- (jak ja). A przeciwciała obowiązkowo robiłam co miesiąc.

aneczkas Dodane ponad rok temu,

W moim przypadku ani w pierwszej ani w drugiej ciąży nie było konfliktu.

ewig Dodane ponad rok temu,

Ja mam A Rh +, mąż 0 Rh +. W pierwszej ciąży nie stwierdzono przeciwciał. W tej, jak robiłam badania w I trym. wykryto przeciwciała o nieustalonej swoistości. Teraz mam badanie powtórzyć- zobaczymy co wyjdzie. Ale tak- konflikt jest możliwy- żeby to wykluczyć robi się o.coombsa- pewnie miałaś robiony.

jolkamunch Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez Michasiaagusia:Z tego co się orientuję konflikt jest gdy matka ma Rh – a ojciec +. Tak jet u mnie ja mam – i muszę robić badania na antyciała. Przy pierwszej ciąży konflikt ten nie występuje.

Dokladnie tak jest konflikt wystepuje tylo wtedy gdy matka ma czynik Rh- a ojciec Rh+,a dziecko odziedziczy czynnik (Rh )po ojcu czyli dodatni.Wtedy organizm matki produkuje przeciwciala przeciw polodowi.
Czesto przy pierwszej ciazy jeszcze nie wystepuje ale nie jest to regula.
Nie slyszalam o konflikcie zwiazanym z grupa krwi tzn A,B,AB lub 0:Hmmm…:.

fasolada Dodane ponad rok temu,

Pogadalam z kolega,jestem madra to sie pochwale (a w poniedzialek na badania)…
opisujac krew analizujemy jej grupe oraz odczyn rh. nie ma watpliwoscie,ze jezeli matka nie ma rh (czyli rh-) a dziecko odziedziczy po ojcu rh, to konfilkt wystapi (w sytuacji kiedy krew matki bedzie miala kontakt z rh podczas obecnej ciazy badz poprzedniej). dlatego wszystkie kobiety z rh- objete sa szczegolna troska-konfilkt ten jest najciezszy i zaniedbany zagraza dziecku.
istnieje mozliwosc konfliktu w obrebie grupy (jest on natommiast czesto lekcewazony poniewaz zazwyczaj ma bardzo lagodny przebieg). chodzi o to,ze kiedy mamy grupe A, ttzn ze na erytrocytach mamy antygeny A. B to anty-B, AB to anty-AB, 0-nie mam antygenu. wiec jesli matka ma grupe 0, a dziecko odziedziczy inna grupe-organizm matki zacznie produkowac przeciwciala.
wnisosek-bezpieczne sa tylko te kobiety ktore maja grupe ABrh+…ja ma 0, m B wiec grzecznie dla swietego spokoju zrobie badanie…

eve86 Dodane ponad rok temu,

Zgadza się konflikt jest gdy matka ma RH- ojciec RH+.Tzn wtedy może wystąpić,bada sie przez cała ciąże przeciwciała. U mnie w 28tyg każa podać szczepionkę immunoglobulina anty d,również podaję sie ją po porodzie jesli dziecko odziedziczy grupę po ojcu.Ja jestem teraz w drugiej ciąży i również tą szczepionkę musze po raz kolejny przyjać przy ewentualnej następnej ciąży.To ma zabezpieczać kolejne ciąże.
O konflikcie w grupie krwi o którym fasolada mówi nie słyszałam:Hmmm…:

ewig Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez eve86:Zgadza się konflikt jest gdy matka ma RH- ojciec RH+.Tzn wtedy może wystąpić,bada sie przez cała ciąże przeciwciała. U mnie w 28tyg każa podać szczepionkę immunoglobulina anty d,również podaję sie ją po porodzie jesli dziecko odziedziczy grupę po ojcu.Ja jestem teraz w drugiej ciąży i również tą szczepionkę musze po raz kolejny przyjać przy ewentualnej następnej ciąży.To ma zabezpieczać kolejne ciąże.
O konflikcie w grupie krwi o którym fasolada mówi nie słyszałam:Hmmm…:

No ja słyszałam- niestety przy okazji swojej ciąży. Wcześniej myślałam, że mnie to nie dotyczy, bo skoro oboje z mężem mamy Rh dodatnie, to co nam może grozić… A jednak coś może i lekarz oglądając wyniki przejął się nie na żarty… Kazał powtórzyć badanie. Zrobiłam w innym lab. i tu nie wykryto przeciwciał. To go trochę uspokoiło, ale w związku z tym, że jednak gdzieś wykryto, to żeby sprawdzić, czy to nie błąd lab. mam powtórzyć badanie teraz.

aniek22 Dodane ponad rok temu,

Ja mam rh-, mój mąż rh+. Kilka razy w ciąży należy zrobić badanie krwi na przeciwciała – odczyn antyglobulinowy Coombsa. Po każdym porodzie lub poronieniu kobiety z rh- dostają w szpitalu immunoglobulinę (do 48 h po) odpowiednią dla swojej grupy krwi, która ma zapobiec wystąpieniu konfliktu w kolejnen ciąży.

m-amp-m-s Dodane ponad rok temu,

Ja mam AB Rh+ , m ma 0Rh+ – robiłam przeciwciała i wyszło że jakieś mam – musiałam zrobić drugie badanie ( bo sie okazało ze nie we wszystkich laboratoriach wiedzą co to odczyn Coombsa :Fiu fiu: i dlatego za pierwszym razem tylko sprawdzili czy mam, a za drugim razem dopiero oznaczyli mi miano tych p/ciał – okazało się że wynik jest ok ale co kasy wydałam to moje :Foch: dobrze że okazało sie że wszystko w porządku :Kciuki:

aguq Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez aniek22:Ja mam rh-, mój mąż rh+. Kilka razy w ciąży należy zrobić badanie krwi na przeciwciała – odczyn antyglobulinowy Coombsa. Po każdym porodzie lub poronieniu kobiety z rh- dostają w szpitalu immunoglobulinę (do 48 h po) odpowiednią dla swojej grupy krwi, która ma zapobiec wystąpieniu konfliktu w kolejnen ciąży.

jeśli dziecko ma też rh- to nie podaje się immunoglobuliny:)

W pierwszej ciąży miałam podaną, bo dziecko miało rh+. W ostatniej nie, bo Wojtek ma rh-

korin Dodane ponad rok temu,

Moj lekarz kazał robić odczyn coombsa mimo iż z tż mamy krew a rh + , kazał badać te przeciwciała , bo jeszcze istnieją grupy poboczne krwi, konflikt w tym zakresie nie jest tak groźny jak w obszarze rh , ale wystąpić może i może spowodować ciężką anemie u dziecka

Znasz odpowiedź na pytanie: Konflikt Serologiczny.?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Tematy, których nie znalazłam w forum
buty
Ile par posiadacie? może być z podziałem na letnie i zimowe, ale niekoniecznie :)
Czytaj dalej
Imiona dzieci
"Uważaj, jak nazywasz swoje dziecko"
[url=http://magia.onet.pl/artykuly/wokol-magii,624/uwazaj-jak-nazywasz-swoje-dziecko,47680.html]"Uważaj, jak nazywasz swoje dziecko"[/url] [QUOTE]Do przyszłych rodziców serdecznie apeluję: sprawdźcie, czym chcecie obdarować swoje dziecko. Pewnie niejedną mamę zszokuje fakt, że dała swojej ukochanej córci na imię "Kulawa??. Tak, tak.
Czytaj dalej