konflikt serologiczny

Jeśli ja mam grupę krwi z Rh-, a mój mąż Rh+, to raczej będzie konflikt serologiczny. Co się robi w takim przypadku, nie jestem w ciąży, pytam tak na przyszłość, bo chyba lepiej temu jakoś zapobiec, niż potem leczyć???

8 odpowiedzi na pytanie: konflikt serologiczny

agnieszka222 Dodane ponad rok temu,

Re: konflikt serologiczny

Witaj, przedewszystkim w pierwszej ciąz praktycznie nie występuje gdyz musi nastąpic wymieszanie krwi matki rh- z krwią dziecka które moze miec grupę np po ojcu rh+, następuje to najczęsciej podczas porodu. Po pierwszym porodzie w celu zabezpieczenia własnie przed konfliktem dostaniesz immunoglobulinę anty rh i raczej konfliktu nie powinno byc.U mnie pomimo tego ze dostałam immunoglobulinę konfilkt wystąpił podczas drugiej ciązy ale tez wszystko skończyło się szczęsliwie i prawie 3 miesiące temu poprzez cesarskie cięcie urodziłam w 36 tygodniu zdrowiutką córeczkę. Pozdrawiam Agnieszka +Maciuś 7 lat +styczniowa Adrianna

tunia Dodane ponad rok temu,

Re: konflikt serologiczny

Dzięki za odpowiedź,czy konflikt, lub jego możliwość jest jakimś wskazaniem do ceserki?

agnieszka222 Dodane ponad rok temu,

Re: konflikt serologiczny

Niestety nie u mnie było cc bo zaczeło odklejac sie łożysko ale konflikt nie jest wskazaniem do cc tak poinformowali mnie lekarze w Poznaniu tylko wskazaniem do szczegulnej opieki nad noworodkiem.

Dodane ponad rok temu,

Re: konflikt serologiczny

głowa do góry, a może maluszek będzie miał Rh-?

ja mam Rh-, mąż Rh+
Krzysiol też ma Rh-

[i]Ewa i Krzyś (2 lata i 3 mies.)

katiusza Dodane ponad rok temu,

Re: konflikt serologiczny

Witam
Jestem już w 9 ms ciązy (pierwszej dodam) i również u nas wystąpił konflikt serologiczny.
Jak pisała poprzedniczka nie ma to większego wpływu przy pierwszej ciąży. Ja już teraz, czyli dokładnie w 26 tygodniu dostałam immuglobulinę anty RH+, a następną dostaną po porodzie. Jak powiedział mi lekarz w dzisiejszych czasach nie jest to żadne zagrożenie dla życia dziecka, pod warunkiem że chodzi się do lekarza i jest się świadomym o istnieniu tego konfliktu.
Dodam (na uspokojenie) ze ja w ciąży czuję się bardzo dobrze i niegdy bym niepomyślała, że tak cudownie jest być w tym stanie.
Pozdrowienia

tunia Dodane ponad rok temu,

Re: konflikt serologiczny

Dzięki Dziewczyny za odpowiedzi, bo naprawdę się zdenerwowałam…fajnie nawet w ciąży nie jestem, a już się o dziecko boję;)))

anastazja Dodane ponad rok temu,

Re: konflikt serologiczny

Tak jak napisalas jesli to jest pierwsze dziecko nie ma sie czym denerwowac… ja dostaam zastrzyk po porodzie.

Jagoda 01.08.03.+? 22.10.05

kura-plemienna Dodane ponad rok temu,

Re: konflikt serologiczny

U nas tak samo :))
Ja B Rh-, Jarek B Rh+, a Basiuta po mamie B Rh-

Anka i Basiulec z 17.12.2002

Znasz odpowiedź na pytanie: konflikt serologiczny

Dodaj komentarz

Oczekując na dziecko
Czy to normalne??????
Zaczelam 38 tydzien ciazy i mam obawy ze nie leci mi z piersi siara Czy to normalne... Czy nie bede miec poprostu pokarmu:( Pozdrawiam wszystkie kwietniowki,ktore teraz beda rodzic
Czytaj dalej
Tematy, których nie znalazłam w forum
jak usunąć żywicę z ubrania?
wiosna, słonko, ławeczka i... piękna plama żywicy na moich ulubionych jeansach. czy jest na to jakiś sposób? będę wdzięczna za pomoc... [img]https://www.justborn.republika.pl/blog/justborn/pics/kubek.jpg[/img]
Czytaj dalej