koniec karmienia piersią

Muszę do czerwca zakończyć karmienie Weroniki piersią.
Próbowałam ze sztuczynym mlekiem, mała jednak kategorycznie odmiawia mixtury. Poza cecem je ładnie zupki, deserki, kaszki, popija soczki, herbatkę, za to rano i przed snem bez cyca ani ani.
pozdrawiamy
Drogie mamusie doradżcie jak bezboleśnie zakończyć “cycowanie”.

sat_anka i Weronika 17.08.04

3 odpowiedzi na pytanie: koniec karmienia piersią

agusjot Dodane ponad rok temu,

Re: koniec karmienia piersią

Było juz o tym dużo. Poszukaj na jedno i dwulatkach w archiwum.
U nas cycowanie skończyło się, kiedy padająca na twarz matka zdedydowała, że 14 missięcy karmienia i niejedzenia mleka, przetworów, jajek, cytrusów, przypraw…… starczy.
Kuba nie pił żadnego innego mleka i nie chciał pić żadnego z hydrolizatów. W ciągu dnia po prostu nie dawałam mu cyca i nie było to problemem.(ok. tygodnia)
Potem zrezygnowałam z karmień wieczornych. Przed snem unikałam poprzednich rytualów ( lampka, siadanie w fotelu obok łóżeczka), dałam mu do picia ciepłą herbatkę i usypiałam w wózku, bo na rękach rwał się do piersi, powolo, powli w ciągu 3 dni było ok.
Najgorsze były nocki. Tu nie było sposobu, nie chciał pić ani herbatki ani wody ani nic innego. Płakał, wyrywał się i dopóki się nie zmęczył i nie zasnął z nim walczyliśmy. Trwało to ok. 3-4 nocy, z każdą nastepną słabło.
Karmienie poranne zakończyło się razem z nocnym.
Potem przez jakiś czas musiałam nie pokazywać się bez bluzki, w biustonoszu czy bez niego, zero głębokich dekoltów i z czasem zapomniał.
Myślę jednak, że było to gorsze przezycie dla mnie niż dla niego. Te wylewane mleko do zlewu ( nie chciał pić) i bolące piersi, eh…
Powodzenia.

Aga i Kuba (25.06.2003)

sat-anka Dodane ponad rok temu,

Re: koniec karmienia piersią

Dziękuję za odpowiedz, poszukam:)

sat_anka i Weronika 17.08.04

ewike Dodane ponad rok temu,

Re: koniec karmienia piersią

skończyliśmy bezboleśnie nawet nie wiem dokładnie kiedy, zajęło nam to z miesiąc. wydawało się, że mam niepoprawną pijawkę, gorzej zniosłam to jednak ja. Zaczęliśmy redukować (karmiłam ok. 5 razy) Dwa razy w dzień najczęściej przed drzemkami, wieczorem, koło pólnocy i nad ranem. Najpierw wieczorne karmienie zastąpiłam kaszką na sztucznym mleku, póżniej starałam się nie karmić w dzień choć raz, kombinowałam z posiłkiem aby trafił tuz przed spaniem, nagle ostały się karmienia nocne przy czym jak zjadł o pólnocy to nie miał czego jeść nad ranem, było parę nocy z płaczem i na koniec odstawił się sam. Mimo, że nie akceptuje butli z żadną zawartością przesypia noce (najwyżej raz czy dwa razy wstaje tylko podac smoka) mleko zjada dwa razy dziennie jedynie w kaszkach. Podobno 9-10 m-cy to najlepszy okres na odstawienie. powodzenia

Ewa i Przemek (15.07) +

Znasz odpowiedź na pytanie: koniec karmienia piersią

Dodaj komentarz

Jedno- i dwulatki
Kolejne dziecko wypadło z okna :((
Tym razem trzyletni chłopiec :(( https://info.onet.pl/1092429,11,item.html
Czytaj dalej
Książka kucharska
Pyszne ptasie mleczko:)
Przepis na mala tortownice: Tortownice wylozyc biszkoptami i skropic woda. Potem wykladac kolejno masy i po kazdej wkladac ptasie mleczko do lodowki, zeby stezalo. I masa: 2 bialka ubic na sztywno, dodac
Czytaj dalej