Kontrowersyjne YASMINE dla karmiącej…

Wczoraj byłam na wizycie lekarskiej podczas której Pani doktor zdecydowała o konieczności usunięcia u mnie spirali. Zaproponowała mi używanie dwuskładnikowych tabletek antykoncepcyjnych (YASIMN) . Wszystko super tylko że ja karmię mojego 2,5 rocznego synka piersią co prawda raz dziennie ale zawsze…. oczywiście powiedziałam jej o tym. Ona twierdzi że stosowanie takich tabletek nie zaszkodzi mojemu dziecko a jedynie spowoduje zanik pokarmu co dla mnie akurat jest korzystne bo nie chcę już karmić. Czy ktoś z was kiedyś spotkał się z taką opinia lekarską? Chętnie bym korzystała z tych pigułek bo progesteronowe mi nie służyły ale obawiam się że to może zaszkodzić mojemu synkowi.

Agnieszka i Bartuś urodzony 10.07.03 :)))

4 odpowiedzi na pytanie: Kontrowersyjne YASMINE dla karmiącej…

kotagus Dodane ponad rok temu,

Re: Kontrowersyjne YASMINE dla karmiącej…

Owszem, pokarm zapewne zaniknie, ale ty musisz dziecko wcześniej odstawić od piersi!!
Fragment opisu leku (pewnie w ulotce jest to samo):

Ciąża i laktacja: Kategoria X. Nie stosować w ciąży. Hormonalne środki antykoncepcyjne mogą zmniejszać laktację i zmieniać skład pokarmu kobiecego; nie stosować w okresie karmienia piersią.

Mała dawka czy nie, nie są to hormony obojętne dla dziecka!

Mati 01.04 Marta 04.05
mam nadzieję, że zdjęcie kiedyś powróci…

anulka00 Dodane ponad rok temu,

Re: Kontrowersyjne YASMINE dla karmiącej…

ja biore yasmin ale nie karmie. kiedy karmilam moj gin powiedzial ze nie da mi zadnych tabletek nawet minipigulek poniewaz do tej pory nie stwioerdzono czy one szkodza. Wsdzystko jest podobno w swerze badan.


Ania i Kasperek 09.08.2005

monikamaz1 Dodane ponad rok temu,

Re: Kontrowersyjne YASMINE dla karmiącej…

Z tego co wiem na rynku są tlko jedne pigułki, mtóre może brać mama karmiąca. Nazywają się CERAZETTE. Tak powiedział mi mój lekarz. Pozdrawiam, Monika.

dorotka1 Dodane ponad rok temu,

Re: Kontrowersyjne YASMINE dla karmiącej…

Moim zdaniem nie mozna eksperymentowac na wlasnym dziecku – najpierw bym go odstawila a potem zaczela tabletki. Tak musialam zrobic jak zaczelam brac leki na wrzodziejace zapalenie jelita grubego.

Szymon 10.02.2003 + Ktos czerwcowy

Znasz odpowiedź na pytanie: Kontrowersyjne YASMINE dla karmiącej…

Dodaj komentarz

Noworodek, niemowlę
Jak mam interpretować jej temperaturę?
Dziewczyny HELP........ Dorota była bardzo chora, miała wysoką gorączkę, 39,7stC ... trudno się to zbijało, najniżej dawało radę do 38st... lekarka kazała brać antybiotyk do dnia po braku gorączki - i
Czytaj dalej
Jedno- i dwulatki
Powrót do karmień nocnych.
Moze wy cos poradzicie ? Bo ja nie mam zielonego pojęcia co o tym myśleć - a problem mam taki: Moja prawie 16 miesięczna córka wcina mleko w nocy co 4
Czytaj dalej