kot syjamski

Zastanawiałam się nad jakimś zwierzakiem domowym -ja co prawda myślałam o piesku yorku, ale synek mnie przekonał do kota syjamskiego.
Poczytałam w necie,że to takie skrzyżowanie kota z psem (chodzi na smyczy, aportuje, bardzo przywiązuje się do ludzi) ale też słabo znosi samotność, jest głośny i zazdrosny.
Na kotach nie znam się kompletnie.
Czy ktoś kto ma kota syjamskiego może mi powiedzieć jak to wygląda w autopsji???
Chodzi mi przede wszystkim o to, czy nie jest to agresywna rasa, czy toleruje upierdliwość dzieci np. czy podczas zabawy z kotkiem (czytaj-ciąganiem za ogonek czy uszka) nie rzuci się na nie.
A może polecacie jakąś inną rasę kotów do pobytu w domu z dwójką małych urwisów???
Nie chodzi mi o jakieś zamęczanie zwierząt, po prostu chcę by zwierz był towarzyski i nie uciekał na widok biegających dzieci.

1 odpowiedzi na pytanie: kot syjamski

ika Dodane ponad rok temu,

Mój brat ma kota syjamskiego – jest ( kot naturalnie) dosc wymagający – potrzebuje towarzystwa, potrafi nawijać bez przerwy ( pomiaukiwać), Jak był młodszy potrafił się dość brutalnie bawić ( z pazurkami), teraz się uspokoił ( ma 2 lata) ale nadal potrafi dyscyplinować głaszczącego gdy mu to nie odpowiada.
Koty syjamskie szybko dojrzewają płciowo, długo żyją, faktycznie chodzą na smyczy ( jak wiele innych kotów o ile się ich tego nauczy), są bardzo inteligentne.
Nie wiem czy jest to rasa dla dzieci szczerze mówiąc..
Lubię kota mojego brata, ale niespecjalnie chciała bym go w domu
ja zdecydowałam się na MCO ( maine coona) moja przyjaciółka ma ragdole, miałam też syberyjskiego przez 14 lat . Z tych 3 ostatnich ras, najspokojniejsze są ragdole. A co do zabaw z dziećmi – dużo zależy nie od konkretnej rasy a od cech konkretnego kociaka, w każdej rasie są kotki bardziej społeczne i ekstrawertyczne i bardziej lubiące spokój i izolację. O tym jaki jest kotek powinien Ci powiedzieć hodowca – co lubi, czy lubi się przytulać, czy łatwo się płoszy, czy jest odważny.
Dla dzieci warto wybrać kociaka mocno zsocjalizowanego z domu też z dziećmi( od hodowcy), takiego który jest przyzwyczajony do noszenia na rękach i wielkich okrzyków zachwytu.
Moja poprzednia koteczka była introwertyczką i przed każdym zamieszaniem chowała się, obecna jest odważna, dobrze znosi tulenie się z Młodymi i ich zabawy z nią.
Szukaj w rasie konkretnych cech charakteru

Znasz odpowiedź na pytanie: kot syjamski

Dodaj komentarz

Leczenie niepłodności
plastyka jajowodow
Witam ! W czerwcu czeka mnie wizyta we wrocławiu w klinice odnośnie plastyki jajowodow! Czy któraś z Was miała wykonywany ten zabieg. Bardzo proszę o informacje.
Czytaj dalej
Wiek przedszkolny
Bezpłatne konsultacje z psychologiem - Światowy Dzień Autyzmu
[CENTER][IMG]http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/p480x480/532392_355606754478293_198621366843500_904367_137919888_n.jpg[/IMG] [COLOR="RoyalBlue"][B]Z okazji ŚWIATOWEGO DNIA WIEDZY NA TEMAT AUTYZMU Centrum Terapii PROMITIS zaprasza Rodziców dzieci z autyzmem na DZIEŃ OTWARTY oraz BEZPŁATNE KONSULTACJE Z PSYCHOLOGIEM[/B][/COLOR] [B]Zapraszamy rodziców, którzy:[/B] * chcą dowiedzieć
Czytaj dalej