Forum: Karmienie

kozie zamiast krowiego?

dziewczyny chce wykluczyć mleko krowie z mojej diety i zobaczyć czy to ma jakiś związek z wysypką, ulewaniem, kolkami itd a moze to jeszcze bardziej uczula? dajcie znać bo już nie wiem co robić!
papuch+ Basia+ Jaś

2 odpowiedzi na pytanie: kozie zamiast krowiego?

mata-hari Dodane ponad rok temu,

Re: kozie zamiast krowiego?

Generalnie uczulać może wszystko, więc i kozie też. Ale spośród różnorakich mlek kozie jest stosunkowo najbardziej zbliżone do mleka matczynego (ludzkiego oczywiście) i może się zdażyć, że organizm dziecka nie akceptując krowiego, przeciwko koziemu nic nie będzie miało. Musisz sama sprawdzić.

Dla faktycznego przekonania się, czy to naprawdę białko krowie szkodzi, sugerowałabym jednak nie eksperymentowanie z innymi rodzajami mleka, a przez pewien czas, zastąpienie go wapnem. To jest najlepsze rozwiązanie. Wtedy masz wszystko czarno na białym.

Michaś 09.05.04

lilavati Dodane ponad rok temu,

Re: kozie zamiast krowiego?

Myślę, że warto spróbować.
Większość dzieci uczulonych na mleko krowie może bez przeszkód spożywać mleko kozie i jego przetwory,trzeba jednak pamiętać, ze mleko kozie spożywane w dużych ilościach może, jak każde inne białko zwierzęce,po pewnym czasie stać się alergenem pokarmowym. Dlatego też nie poleca się rutynowego zastępowania mleka krowiego kozim w przypadkach alergii pokarmowej, zwłaszcza u młodszych dzieci.

Jeśli dziecko jest uczulone tylko na laktoglobuline, jedno z bialek mleka krowiego, to powyżej 6. miesiąca życia może pić mleko kozie.Jesli dziecko jest uczulone na kazeine, bialko znajdujące się w mleku krowim i kozim, to nie może spożywać tych napoi.

Ja nie mogłam podać starszemu synkowi, mały miał zmiany jak ja tylko wypiłam to mleko, teraz przy młodszym który też niestety jest skazowy nie będę już próbowala bo mam złe wspomnienia

Znasz odpowiedź na pytanie: kozie zamiast krowiego??

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Noworodek, niemowlę
kupa
Jak nauczyć dziecko robić kupkę do nocnika/na sedes? Mój mały pięnei woła siusiu i właściwie ne musielibyśmy używac już pieluch, ale... kupę robi w majtki lub w pampersa i za
Czytaj dalej
Imiona dzieci
IMIONA dla DZIEWCZYNEK :)
Ze względu na reklamy w pierwszych postach wątków, które przysłaniają spis imion, ten post będzie wprowadzeniem do lektury...
Czytaj dalej