kraj absurdu

Autentyczny artykuł w jednej z francuskich gazet…
“Polska. Oto znajdujemy się w świecie absurdu. Kraj, w którym co piąty mieszkaniec stracił życie w czasie drugiej wojny swiatowej, którego 1/5 narodu żyje poza granicami kraju i w którym co 3 mieszkaniec ma 20 lat. Kraj, który ma dwa razy więcej studentów niż Francja, a inżynier zarabia tu mniej niż przeciętny robotnik. Kraj, gdzie człowiek wydaje dwa razy więcej niz zarabia, gdzie przeciętna pensja nie przekracza ceny (!) trzech par dobrych butów, gdzie jednocześnie nie ma biedy, a obcy kapitał się pcha drzwiami i oknami. Kraj, w którym cena samochodu równa sie trzyletnim zarobkom, a mimo to trudno znaleźć miejsce na parkingu. Kraj, w którym rządzą byli socjalisci, w którym świeta kościelne są dniami wolnymi od pracy (!). Cudzoziemiec musi zrezygnować tu z jakiejkolwiek logiki, jeśli nie chce stracić gruntu pod nogami. Dziwny kraj, w którym z kelnerem można porozmawiać po angielsku, z kucharzem po francusku, ekspedientem po niemiecku, a ministrem lub jakimkolwiek urzędnikiem państwowym tylko za pośrednictwem tłumacza. Polacy..! Jak wy to robicie..?”

Ewcia i Asieńka (4.03.2005)

6 odpowiedzi na pytanie: kraj absurdu

baniutka Dodane ponad rok temu,

Re: kraj absurdu

Cała prawda o nas, niestety zgadzam się z Francuzami! A jednocześnie ubolewam, że będzi jeszcze gorzej… Ech,

Basia i Kwietniowy Ludzik[obrazek]https://bd.lilypie.com/WYCKp1/.jpg[obrazek]

kamuszka Dodane ponad rok temu,

Re: kraj absurdu

A nie jest tak? 😉

kmw Dodane ponad rok temu,

Re: kraj absurdu

nobla dla tego co pisal ten artukul, bo dokladnie tak jest


Karina i Kubus <10.06.2004>

dorotka1 Dodane ponad rok temu,

Re: kraj absurdu

duzo prawdy ale tez b duzo uogolnien, ale chyba malo komu chcialoby sie wglebic w temat, a taki tekst swietnie sie czyta w gazecie – i potem mamy stereotypy, nie tylko na temat Polski i Polakow, w koncu u nas tez pisza brednie na temat innych narodow i krajow.

porky Dodane ponad rok temu,

Re: kraj absurdu

prawda

Magda i Juleczka

kmw Dodane ponad rok temu,

Re: kraj absurdu

pisali jeszcze… chyba dawno temu…

“…Kraj, w którym koncesjami rzadza monopolisci. Kraj, ze stolica, w której centrum stoja nowoczesne biurowce, oferujace pomieszczenia po 10-35 USD za metr kwadratowy.
.Panstwo, w którym mozna sobie kupic chodniki, postawic parkometry i placic panstwu tylko 10% podatku od zysku.
Kraj gdzie otrzymanie paszportu do niedawna stanowilo problem, a mimo tego ponad 3,5 mln obywateli rocznie wyjezdza na wczasy za granice. Jedyny kraj bylego bloku socjalistycznego, w którym obywatelowi wolno posiadac dolary, choc nie wolno mu ich kupic ani sprzedac poza bankami i kantorami…”


Karina i Kubus <10.06.2004>

Znasz odpowiedź na pytanie: kraj absurdu

Dodaj komentarz

Tematy, których nie znalazłam w forum
pokój w kolorze wrzosowym
marzą mi się wrzosowe ściany i zielone dodatki... widziałyście gdzieś może fotkę wnętrza w takim kolorze? pomóżcie znaleźć liki do ston, gdzie mogę tego poszukać... plisssssss [i]Ewa i Krzyś (3 latka) [/i]
Czytaj dalej
ORGANIZACYJNE
GRATULACJE Smoki
Do twarzy Ci w czerwonym :) Jeszcze raz gratuluję zostania REDAKCJĄ :) Kaśka z Natusią (prawie 4 lata :)
Czytaj dalej