Kręcz szyi

Witam!!1
Córeczka mojej koleżanki urodziła się z lewostronnym kręczem szyi. Od urodzenia jest rehabilitowana metodą Vojty. Dziecko cały czas miało skręconą główkę w lewo. Czy dziecko można całkowicie wyleczyć rehabilitacją bo gdy to nie pomoże to ortopeda twierdzi, że potrzebny będie zabieg chirurgiczny polegający na nacięciu skróconego mięśnia. Czy ktoś miał dziecko z podobną wadą i jak było leczone? Proszę o pomoc!!!

2 odpowiedzi na pytanie: Kręcz szyi

anwa30 Dodane ponad rok temu,

Re: Kręcz szyi

zabieg ten polega na przecięciu jednego mięśnia w szyji (jest on tzw. reliktem ewolucyjnym, tak jak np kośc ogonowa czy wyrostek robaczkowy, tzn nie służy nam do żadnych celów, nasi przodkowie za pomocą tego mięśnia ruszali uszami).
jeżeli ortopeda zaleci wykonanie tego zabiegu, nie trzeba sie bać, bo to prosty zabieg. jeśli rechabilitacja nie pomoże, należy sie zdecydować na zabieg, gdyż nieleczony kręcz szyji grozi nawet znacznym zniekształceniem twarzy.
wiem to wszystko, gdyż mój mąż miał to w dzieciństwie, i miał wykomnany zabieg. przed zabiegiem przez półtorej roku nosił gorset ortopedyczny na szyji, ale bez zadowalających rezultatów. po zabiegu wszystko było w porządku, została tylko blizna na obojczyku, nie rzucająca sie w oczy.

goha Dodane ponad rok temu,

Re: Kręcz szyi

Mój synek ma kręcz. Również jest rehabilitowany: laser, lampy, a przede wszystkim masaże. W przyszłym tygodniu rozpoczynamy gimnastykę. Wg naszego chirurga, operacja to ostateczność. Zdecydujemy się na nią jak nie pomoże rehabilitacja.

Pozdrawiam
GOHA i Dareczek
już dwa miesiące!!!

Znasz odpowiedź na pytanie: Kręcz szyi

Dodaj komentarz

Dla starających się
cień kreski=kreska???
dziewczyny, wczoraj (znowu wieczorem cholera) zrobilam test i wyszedl no jakby to powiedziec doslownie kontur, cien tej drugiej kreseczki. wgapialismy sie w to z mezem i zgodnie doszlismy do wniosku,
Czytaj dalej
Dla starających się
prezent na dzień ojca?
Co wy na to? Mój ojczulek dziś obchodzi urodzinki (dobrali sie z mamą całkiem całkiem - on 06.06 ona 12.12). Za wczesnie dużo by dać mu MÓJ wymarzony prezent, ale na
Czytaj dalej