KREW PĘPOWINOWA

Dziewczyny,
Zastanawiamy się z mężem nad szarpnięciem się dla naszej dzidzi i “kupieniem” przechowywania krwi pępowinowej. Jest to dość droga sprawa z tego co się orientowaliśmy to pobranie ok 200 zł, transport i ogólna opłata około 2900zł, roczne przechowywanie około 400zł czyli naprawdę sporo. Czy któraś z Was skorzystała z tej opcji, usług jednej z firm ( z tego co się orientowaliśmy są 3 firmy). Czy macie ew.zastrzeżenia co do działalności, bezpiecześnstwa przechowywania krwii itp. Którą polecacie i dlaczego? Na co zwracać uwagę?
Będziemy wdzięczni za Wasze porady i uwagi.

,
karolina i czerwcowy Piotruś (19.06).

7 odpowiedzi na pytanie: KREW PĘPOWINOWA

shibaa Dodane ponad rok temu,

Re: KREW PĘPOWINOWA

My się zastanawiamy – ostatnio na wizycie lekarz sam ten temat poruszył – był mile zaskoczony że znamy temat, dał namiary na osobę zajmującą się tym w firmie:
[Zobacz stronę]
Powiedział nam że do tej firmy ma zaufanie bo cośtam (oprócz wspaniałego praktyka jest troszkę naukowcem) a najważniejsze że depozyt krwi umieszczany jest w jakimś centrum onkologii w Warszawie (i to podobno ma znaczenie na plus).
Koszt na początek (pobranie i zdeponowanie) to 2100 – 2200 zł z czego 500 zł trzeba zapłacić od razu, resztę mozna na raty a później 390 zł rocznie za przechowywanie.

Agata + Ania 13.IX

mai Dodane ponad rok temu,

Re: KREW PĘPOWINOWA

Siemka!

My jestesmy z Wawki i przechowujemy krew pępowinową naszej córeczki w szpitalu klinicznym na ul. Banacha. Jest to Katedra i Klinika Hematologii, Onkologii i Chorob
Wewnętrznych Akademii Medycznej. Zdecydowaliśmy się na ten bank, bo jest to szpital i jakos bardziej wzbudzil nasze zaufanie od prywatnych firm oferujących takie usługi. Zapłaciliśmy 200 za za pobranie krwi, 2900 za na początek za przyjęcie krwi do banku i 300 za za rok przechowywania. My traktujemy to jako polisę dla naszego dziecka. Oczywiście mamy nadzieję, że nigdy krew ta nie będzie nam potrzebna, ale jeśli byłaby potrzebna a my nie pobralibyśmy jej to nie darowalibyśmy sobie tego do końca życia!!!

!!!

Marta&Amelka- 11 maja

nosowska Dodane ponad rok temu,

Re: KREW PĘPOWINOWA

Moj lekarz tez polecil nam ActivisionLife i podpisalismy juz z nimi umowe.
Mimo skromnych srodkow zdecydowalismy sie jednak.
Firma ma mnostwo dogodnych form platnosci w ratach, a oprocz tego samemu mozna jeszcze dodatkowo cos wywalczyc.
Mysle, ze warto.
Ania i Kruszuna (w brzuszku!)

ruda77 Dodane ponad rok temu,

Poszukaj we wcześniejszych postach !!

Cześć,
tak jak w tytule – poszukaj we wcześniejszych postach – chyba w ubiegłym miesiącu dużo na ten temat pisałyśmy.
I nie wygląda to tak kolorowo jak piszą na stronie czy na ulotkach. Najlepiej umówić się na spotkanie z przedstawicielem Banku Krwi.

Pozdrawiam
Aga i Staś

pilek Dodane ponad rok temu,

Re: Poszukaj we wcześniejszych postach !!

Witaj,
właśnie próbowałam przekopać archiwum, ale chyba w związku z problemami na stronie nie wiem czy przypadkiem “samo”;-) nie usunęło się archiwum. Nic w nim nie znalazłam. Zastanowiło mnie to co napisałaś – Ze nie wszystko jest takie kolorowe (niestety). Chciałabym mieć pewność, że za tak duże pieniądze mam pewność, że nie “będzie żadnych jaj”. Byłabym wdzięczna jakbyś przybliżyła mi co miałaś na myśli, Jeśli chcesz mogę dać Ci adres mailowy. Będę bardzo wdzięczna.

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź,
Karolina i Piotruś

frida Dodane ponad rok temu,

Re: KREW PĘPOWINOWA

Ja też interesowałam się krwią pępowinową. I niestety nie uzyskałam najlepszych informacji na ten temat. Nie wygląda to tak ładnie jak przedstawiają to pracownicy banków krwi. Chodziłam do szkoły rodzenia do znanego szpitala w Warszawie. I tam postanowiłam uzyskać jakieś informacje na ten temat. I co się okazało: niestety podczas porodu tej krwi można pobrać ograniczoną ilość. I wystarcza ona do leczenia dziecka ważącego nie więcej niż 30 kg. Nie wiem czy macie tego świadomość, ale ja nie miałam. A teraz kiedy już to wiem, zastanawiam się nad pobraniem tej krwi jeszcze bardziej. Ale decyzję każdy musi podjąć osobiście.

Monika z dzidziusiem

kaa Dodane ponad rok temu,

Re: KREW PĘPOWINOWA

Urodziłam 01.04.04 córeczkę i zdecydowaliśmy się pobrać krew pępowinową właśnie przez ActiVision Life. Wszystko odbyło się bez problemu. Po podpisaniu zamówienia, już na drugi dzien (!) przesłali z Warszawy zestaw pobraniowy który zabrałam do porodu. Kurier po krew przyjechał błyskawicznie. Po ok 3-4 tygodniach przesłali umowę do podpisu i certyfikat potwierdzający jakość pobranej krwi oraz jej zabankowanie. Wybraliśmy płatności ratalne. ActiVision, z tego co się zorientowałam jako jedyna firma, oferują raty bez posrednictwa banków i róznych z tym zwiazanych formalności.

Pozdrawiam,

Kasia & Patrysia 01.04.2004

Znasz odpowiedź na pytanie: KREW PĘPOWINOWA

Dodaj komentarz

Noworodek, niemowlę
plamy z owoców
czym usuwacie plamy z owoców z ubranek waszych dzieciaków? czy można wyprać w vaniszu a potem jeszcze raz w loveli?samo pranie w loveli nie pomaga. Najgorsze są z jabłka i
Czytaj dalej
Jedno- i dwulatki
Co polecacie na śniadanie?
Zamiast z butli z mlekiem... Michałek ma 9,5 miesiąca (7,5 wieku korygowanego)... Glutenu jeszcze nie dostaje. Skazy ani alergii nie widać (na szczęście!). Jajka je. Co zaproponujecie? [img]/upload/6/90/_262348_n.jpg[/img]
Czytaj dalej