krwawiący, bolesny guzek na dziąśle….

Dziewczyny!
Mam ogromny problem z dziąsłami.Wiem że to generalnie normalne, że krwawia, ale mi zrobiły się w dwóch miejscach przy samych nasadach zębów, takie bardzo bolące guzki, które nie dość ze krwawią to jeszcze bolą. Nie mogę normalnie gryżć. Mtyję zielonymelmexem, płuczę też tym płynem, ale może jest jeszcze coś, jakaś maść, czy coś do psikania, żeby bezposrednio w to konkretne miejsce zastosować. Moja dentystka mówi ze trzeba przeczekać.Ale ja mam już dosyć, bo to bardzo męczy.

Pozdrawiam

Ania i Bąbelek

3 odpowiedzi na pytanie: krwawiący, bolesny guzek na dziąśle….

anetkaanetka Dodane ponad rok temu,

Re: krwawiący, bolesny guzek na dziąśle….

Witaj ! Ja też mam duży problem z dziasłami. I ostatnio nawet dzień przed Wigilją wylądowałam u dentysty który założył mi opatrunek z jakiegoś zielonkawego balsamu, który trzyma się przez godzinę na dziąśle. No i pomogło już po pierwszym a skończyło się na trzech opatrunkach. Poza tym można płukać dziąsła szałwią, rumiankiem i miętą pieprzową. Mi ta płukanka też pomaga no i szczotkowanie miekką szczoteczką. Lekarz ginekolog mówił mi, że krwawienie z dziąsła to znak, że brakuje witaminy C i wtedy można dodatkowo łykać tabletkę 100 mg tej witaminy dziennie. Zapytaj o to swojego lekarza. Myślę że lepiej jeść czy pić np.: sok pomarańczowy, czy kiszoną kapustę niż łykać tabletki !!! Pozdrawiam !!!

Aneta i…

kulkam Dodane ponad rok temu,

Re: krwawiący, bolesny guzek na dziąśle….

Mi dentystka zaleciła codziennie płukać szałwią albo wodą utlenioną. Jak dziąsła mocno krwawią, polać wodą utlenioną prosto na to miejsce. Można też smarować dziąsła jakąś maścią z szałwią, ale nie pamiętam w tej chwili nazwy (chyba coś na “A”).

Z moich dawnych doświadczeń wynika, że pomaga też Tantum Verde w płynie – ma również działanie lekko znieczulające. Chyba można stosować w ciąży, ale lepiej się upewnij.

Pozdrawiam,

Magda +

agni76 Dodane ponad rok temu,

Re: krwawiący, bolesny guzek na dziąśle….

Mnie naszczęście dziąsła nie dokuczają, ale myślę że spokojnie możesz sobie kupić jedną z maści którą stosuje się u noworodków przy bolesnym ząbkowaniu.

Możesz też spróbować Aphtin, który jest super na wszelkiego rodzaju afty i odleżyny w jamie ustnej.

Jest jeszcze super preparat Dentosept-A, ale jest on z anestezyną i ty już musiałabyś się poradzić swojego gina, czy możesz go stosować.
Póki co płucz dziąsła szałwią i może spróbuj krwawnika, ma on właściwości przeciw krwotoczne.

Pozdrawiam i życzę zdrówka

aga+martynka

Znasz odpowiedź na pytanie: krwawiący, bolesny guzek na dziąśle….

Dodaj komentarz

Oczekując na dziecko
Pytanie o urlop macierzyński i wychowawczy?
W chwili obecnej jestem na urlopie wychowawczym i pobieram zasiłek do końca sierpnia 2005 roku i jesli zaszłabym w ciążę to czy zakład pracy może mnie zwolnić a jak nie
Czytaj dalej
Jedno- i dwulatki
Sylwester tylko dla kobiet
Co o tym mylicie? https://serwisy.gazeta.pl/boze_narodzenie/1,60931,2468296.html A moze powinien by jeszcze taki Sylwester dla mam z dziecmi, tylko ktore dziecko doczeka polnocy? Basia i Jagódka 28.06.2003 [img]/upload/48/26/_382510_n.jpg[/img]
Czytaj dalej