Krzywe mleczaki

Czy Wasze dziecko ma krzywe mleczaki?
Czy konsultowałyście to z pediatrą, lub jeszcze lepiej ze stomatologiem?

Może opiszę jak to wygląda u Misia.
Na górze: mała szparka między jedynkami, ale dwójki nie są ustawione powierzchnią frontową na łuku, tylko fronty są skierowany tak jak w jedynkach, do przodu
Na dole: jedynki są skrzywione tak, że w miejscu gdzie do siebie przystają są jakby cofnięte, dwojki są ustawione OK

Musze przyznać, że urody mu to niejak nie odbiera, ale ponoć krzywe mleczaki mogą sprawić, że zęby stałe także krzywo wyrosną. A może nie martwic się na zapas?

5 odpowiedzi na pytanie: Krzywe mleczaki

 1. Re: Krzywe mleczaki

  Hej
  Niewiele pomogę, bo mój mały ma dopiero 2 zębole, ale pamiętam że córcia mojej siostry jak miała 4 ząbki na dole każdy rósł w inną stronę – dosłownie robił się zygzak. Szparę na górze obie córy miały wielką. Teraz ząbki są równiutkie bez żadnych ingerencji i wizyt u lekarzy.
  A co do teorii że krzywe mleczaki mogą sprawić, że stałe zęby krzywo wyrosną…może powiem na moim przykładzie – mleczaki miałam śliczne i równiutkie – przynajmniej to widzę na fotografiach. A stałe….hmmm… Nie ukrywam, że przydałby się aparat…. Moim zdaniem teoria – jak każda – u niektórych może sie sprawdzić a u inych nie.
  Nic pewnie jednak nie zaszkodzi, jak przy okazji zapytasz pediatry.
  Pozdrawiam

  GOSIA i Filipek

  • Re: Krzywe mleczaki

   Łukasz ma szparkę między górnymi jedynkami na górze, jednak cały czas się ona zmniejsza. Z tego co słyszę tak jest u wielu dzieci. Co do jedynek dolnych to podobnie jak u Was. Jednak ja mam podobny zgryz w stałych zębach i myślałam, że to po prostu dziedziczne. Ja się nie przejmuję, jeśli stałe mu wyrosną krzywe to pomyślę o aparacie.
   Aha, u dentysty bylismy parę razy (w innej sprawie) i o zgryzie nie było mowy…

   Kasia i…

   Łukasz i Karolinka [~03.03.05]

   • Re: Krzywe mleczaki

    Kamelio, z tego co wiem o stanie zgryzu mlecznego mozna cokolwiek powiedziec dopiero kiedy wyjdzie i wyrośnie do końca wszystkie 20 zębów. wyrastanie kolejnych powoduje, że te, które już sa ustawiaja się bliżej siebie (znikaja diastemy czyli szpary między zębami). poczekaj może jeszcze troszkę zanim odwiedzisz z Michałkiem stomatologa…

    • Re: Krzywe mleczaki

     Mój maluch ma strasznie krzywe mleczaki, ale na razie nie zamierzam z tym nic robić, bo przecież aparatu mu nie założę.Ja mam krzywy zgryz, mój mąż ma to niby po kim miałby mieć ładne ząbki.Jego siostra miała proste mleczaki, za to na stałych mamy aparat.

     Hasza Tysia 10lat Łukaś (29.03.03

     • Re: Krzywe mleczaki

      Dziękuję dziewczyny. Jestem spokojniejsza.

      Znasz odpowiedź na pytanie: Krzywe mleczaki

      Dodaj komentarz

      Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
      Logo