KTG-czemu służy

Witam wszystkie przyszłe mamy!
Byłam dziś u swojej ginki i kazała mi jutro przyjść na KTG do szpitala. Po co się robi to badanie? Martwię się, że coś może być nie tak i dlatego kazała mi przyjść. Powiedzcie, czy Wy też miałyście to badanie? Jak długo trwało? Do porodu jeszcze ponad 2 tygodnie, dzidziuś kopie…Po co to badanie???

Ewa i Dawidek (17.08.2003):))

3 odpowiedzi na pytanie: KTG-czemu służy

magdzik Dodane ponad rok temu,

Re: KTG-czemu służy

KTG trwa około 20 minut. Służy ono wyszukiwaniu skurczy, których Ty możesz nie wyczuwać, a mają miejsce. Nie ma powodu do niepokoju, to jest raczej rutynowe badanie przed rozwiążaniem, tak jak usg w trakcie ciąży. Ja sama już byłam w 34 tc.

Pozdrawiamy,

Magda, Rafał i Albercik (7.09.03)

eris Dodane ponad rok temu,

Re: KTG-czemu służy

Witaj
Ktg to badanie ktore bada tętno płodu oraz ewentualne skurcze macicy, a także ruchy dziecka. Nie martw się, chyba każda cięzarowka ma to badanie.
Pozdrawiamy

Marta i Mateuszek (26.X.2003)

Dodane ponad rok temu,

Re: KTG-czemu służy

I jak pouczają mnie koleżanki, które miały już KTG, domagaj się by było wykonywane na boku a nie płasko na plecach. Wtedy tętno dzidziusia jest stabilne i nie wariuje, przyprawiając Mamę o palpitacje serca:)

Aba i prawdopodobnie Jaś 🙂 (27.10.03)

Znasz odpowiedź na pytanie: KTG-czemu służy?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Noworodek, niemowlę
di kiedy fotelik
Tak sie zastanawiam do jakiego wieku dziecko powinno podrozowac w foteliku samochodowym? Mojej kolezanki corka jezdzila w foteliku majac 5 lat i tak sie zastanawiam czy to nie przesada? pozdrawiam Justyna i
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
Co umie ośmiomiesięczniak?
Co umieją dzieci urodzone w październiku, listopadzie, grudniu 2002. Nie chodzi mi o rozwój fizyczny (siadanie, stanie) tylko socjalny. Czy Wasze dzieci cos mówią? Umieją zrobić pa, pa, bawić się
Czytaj dalej