Kto był z dzieckiem u alergologa?

My idziemy dziś pierwszy raz, chcemy położyć kres częstym zapaleniom płuc i oskrzeli. Mamy nadzieję, że alergolog rozwieje nasze wątpliwości.

o co przeważnie pytają specjaliści?

Majka i Smyk (ur. 08.10.2003)

4 odpowiedzi na pytanie: Kto był z dzieckiem u alergologa?

mata-hari Dodane ponad rok temu,

Re: Kto był z dzieckiem u alergologa?

Pytają w zasadzie o wszystko. Od kiedy się zaobserwowało zmiany, jaki mają charakter, w jakich okolicznościach pojawiają się nasilenia, w jakim otoczeniu dziecko przebywa, czy jest obciążone rodzinnie (czy w rodzinie są przpypadki alergii). Pewnie zapyta też, czy dziecko nie miało wcześniej alergii pokarmowej.
Może zapytać, czy robione były badania na obecność bakterii, pasożytów, grzybów itd., a jeśli nie to je zlecić. Tą chyba takie najbardziej podstawowe rzeczy, jakie w tej chwili przychodzą mi do głowy.

Michaś 09.05.04

koyaga Dodane ponad rok temu,

Re: Kto był z dzieckiem u alergologa?

Generalnie o wszystko dobry specjalista zapyta. Począwszy od przebiegu ciaży, porodu, masy urodzeniowe, przez karmienie, zmiany skórne, przebyte choroby po alergie w najbliższej rodzinie. Wszystko. I to bardzo dobrze, bo dobry wywiad to połowa sukcesu.
Jesli okaże się, że wasze dziecko ma alergię to chyba wszystkie zapalenia płuc i oskrzeli staną się mało wiarygodne. Chodzi o to, że alergie (czy na mleko czy na pyłki) często objawiają się kaszlem ale chyba żadnych zmian w płucach nie ma, przynajmniej ja tak myślę. Tysia ma uczulenia na pyłki traw i od kwietnia – maja nie rozstajemy się z tuba i lekami wziewnymi by dziecko mogło normlanieoddychac, funkcjonować i nie popaśc w astmę.
Napisz jak było i co lekarz stwierdził.
Pozdrawiam.


Aga,Tysia (30mcy) i KTOSik(14tc)

pluto Dodane ponad rok temu,

Re: Kto był z dzieckiem u alergologa?

Z doświadczenia mogę Ci powiedzieć jakie sa inne choroby dające alegiczne objawy……bo niesety wiekszosc alergologów, kiedy sie do nich przychodzi podaje na wstepie sterydy lub leki histaminowe robiąc wcześniej testy skórne…….
Przede wszystkim trzbea zrobic wymaz z gardla….taki ogólny oraz w kierunku pneumocistis carrini……….wykłóć się o skierowania na te badania…….poza tym trzeba sprawdzić pasożyty………owsiki i gliste mozna, a nawet trzebal przeleczać prfilaktycznie dwa razy w roku, ale kal do badania także trzbe dać – może wyjśc np tasiemiec……….trzeba także zrobić antygen lamblii – lamblie także dają alergiczne objawy……… No i sławetna kandydoza, którą my teraz leczymy………potwierdzić ją może badanie mykologiczne kału………w przypadku kaszlu uporczywego dobrze jest zrobić także rtg płuc………..to wszystkie badania, poza oczywiście tymi podstawowymi np morfologią, ob eozynofilią w krwi………..
Jeżeli będziecie robić testy skórne pamiętaj, że aby one wogóle wyszły dziecko musi w tym czasie jeść daną rzecz……i nie może być chore………poza tym dają one miarodajne wyniki dopiero po 4 r.ż………..

Julka i mój trzylatek

majka781 Dodane ponad rok temu,

Re: Kto był z dzieckiem u alergologa?

a więc byliśmy wczoraj i dość sporo rozmawialiśmy, doktór zaglądała Smykowi do gardła, nosa, ucha, oglądała jego szorskie placki na skórze, zleciła badanie krwi IgE całkowite i IgE całkowite – mleko, z tymi wynikami mamy do niej iść ponownie. O testach mówiła, że u tak małych dzieci sa niewiarygodne. wyniki z kału i owsiki oraz krew robiliśmy wcześnej i nic nie wykazały, rentgen płuc przy ostatniej chorobie wyjkazał dwa ogniska zapalne, czyli te jego płuca rzeczywiście są w niebezpieczeństwie.
Alergolog powiedziała, że podejrzenie alergii na pewno jest, ale trzeba teraz małymi kroczkami starać się wyeliminować źródło alergenu. W naszym przypadku to ciężka sprawa, bo Smyk jest niejadkiem i cieszymy sie jak cokolwiek je, jak okaże się, że nie może jeść tego co lubi, to ja chyba zwariuję, a i tak istnieje, chyba tylko dzięki mleku i kaszkom.
Zobaczymy co wykażą wyniki z krwi.

Co do skóry, to zabroniła używać tego co używaliśmy do tej pory czyli maści sterydowych (i tak używałam b. żadko, bo trochę na ten temat poczytałam) a przepisała jakąś maść na receptę, i kazała kąpać w parafinie płynnej, tzn. dolewać jej do kąpieli, aby natłuszczać tą suchą skórę.

Jejku, mam nadzieję, że w krótce wszystko się wyjaśni, bo w maju planujemy posłać Smyka do przedszkola, przeprowadzamy się.

Ps. Aga – nie mam Twojego Hasła do bloga 🙁

: Majka i Smyk (ur. 08.10.2003)

Wczoraj to byłam ja, jakoś tak anonimowo, nie wiem dlaczego 🙂

Znasz odpowiedź na pytanie: Kto był z dzieckiem u alergologa?

Dodaj komentarz

Książka kucharska
Pączki angielskie- szybkie i pycha!!!
Składniki: serek homogenizowany waniliowy - 250g, jajka - 3 szt., mąka - 1,5 szkl., proszek do pieczenia - 1 łyżeczka, cukier puder do posypania, olej do smażenia. Do miski wkładamy serek homogenizowany,
Czytaj dalej
Wiek przedszkolny
Teraz bede TU!!!!!!!!!!!!!!
Moj synek konczy dzis 3 latka!!!!!!!!!!!!!!! o 17.48 23 lutego 2003 skonczylo sie moje czekanie na najpiekniejszy cud na swiecie!!!!!!!---mojego malego łobuza!!!!!!!!!
Czytaj dalej