która szczepionka?

Wybieram sie do przychodni na pierwsze szczepienie i nie wiem czy zdecydowac sie na płatna szczepionkę potrójną,czy darmową-panstwową. 4 lata temu, kiedy szczepiłam córeczke nie było jeszcze tych nowych szczepionek i też było dobrze. No ale nauka idzie do przodu, może warto zapacic? Jakie wybrałyscie?

Nautica i Grześ ( 1 grudnia 2003)

6 odpowiedzi na pytanie: która szczepionka?

 1. Re: która szczepionka?

  Ja wykupiłam szczepionkę potrójną (tzn dodatkowo przeciwko bakterii wywołującej zapaleniu opon mózgowych). Jeśli mogę czemuś zapobiec i stać mnie na to, staram się to zrobić. Ja też przy Mateuszku nie dokupywałam szczepień.

  pozdrawiamy

  Asia, Mati (8 l) i Emilka 02.12.03

  • Re: która szczepionka?

   na wzw wziełam panstwowa, euvax a nie płatny engerix. a na błonica-tezec -krztusiec płtn szczep. acelularna (bezkomórkowa) DTP-a pod nazwą infarix i do tego szczep Hib tez płatna na hemophilus influencae typ b. w sumie zapłaciłam 115. tę pierwszą wziełam bo ponos daje mniej skutków ubocznych (nie zaobserwowałam żadnych). a druga bo ta bakteria powoduje dośc rzedkie u nas ale poważne choroby. plułabym sobie w brode gdyby mały zachorował bo mamusia pożałowała 50 złoty. na pewno nie bede szczepic na nic dodatkowego, nieobowiązkowego oprócz tego Hib bo reszta to niegrożne choroby (grypa) a powikłania po szczepionce mogą byc nieciekawe

   • Re: która szczepionka?

    22.01. byliśmy akurat na szczepieniu i wybraliśmy 3 dawkę dodatkowego Hib. Pierwsza kosztowała 105 zł., a druga i trzecia po 130 zł. Nie żałuję że wybraliśmy tę szczepionkę, bo ostatnio w ośrodku zdrowia jedna z mam opowiadała że nie kupowała tej szczepionki i jej dziecko zachorowało chyba na świnkę i teraz ma powikłania. Mówiła że gdyby kupiła Hib-a to dziecko by tak nie chorowało. A w szpitalu też leży b. dużo dzieci z powikłaniami, które mogłyby nie wystąpić gdyby nie te szczepionki. Fakt faktem, że my kupiliśmy dość drogie szczepionki. Ale na razie nasza sytuacja finansowa jest taka, że było nas na to stać. Chyba w 18 miesiącu Natan znowu będzie dostawał Hib-a ale to już będzie kosztowało ok. 45 zł.
    Jeśli masz pieniądze to naprawdę warto wykupić te dodatkowe pieniądze. Przynajmniej będziesz spokojna…

    Mycha i Natanek 09.09.03r

    • Re: która szczepionka?

     My też wybieraliśmy te płatne szczepionki… moja mama jest pediatrą i mówi ze są bezpieczniejsze no i mniej wkłuć:)

     Gosia i Anulka 4.11.2003 🙂

     • Re: która szczepionka?

      Jeżeli stać Cię na kupno to warto. Nie ma żadnych powikłań. My kupiliśmy, w sumie po trzech szczepieniach wydaliśmy 360zł.

      Krynia i ALEKSANDRA 19.09.2003

      • Re: która szczepionka?

       My też wzieliśmy Infanrix Hib, czyli 5 w 1. W mojej przychodni 120 zł jedna, czyli 3x 120 zł

       pozdr

       Aneta i Tymek ur 19.10.2003

       Znasz odpowiedź na pytanie: która szczepionka?

       Dodaj komentarz

       Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
       Logo