Forum: Karmienie

Który laktator jest dobry?

Moja 3 tygodniowa córeczka słabo przybiera na wadze. Stoję właśnie przed dylematem albo poprawić laktację albo dokarmić sztucznie. Proszę mamy używające laktatorów o pomoc: który jest skuteczny ( podobno Avent Issis jest dobry)?
Pozdrawiam
Aga i mała Julka

5 odpowiedzi na pytanie: Który laktator jest dobry?

mania Dodane ponad rok temu,

Re: Który laktator jest dobry?

Avent są na pewno super ale jeśli nie chcesz za dużo kasy tracić to zapytaj w aptece o taki zwykły w kształcie strzykawki bardzo skuteczny tych z gruszką nie polecam

Marzenka i Marysia ur16.01.2004

nikita33 Dodane ponad rok temu,

Re: Który laktator jest dobry?

tak, Avent jest drogi, ja ma Medelę, kosztuje trzy razy mniej, a skuteczność ta sama. Jeśli trzeba można też do niego dokupić przystawkę do odciągania elektrycznego, a bez niej robi się to ręcznie, przy pomocy pompki. Myślę, że wszystkie są tak samo dobre, a trzeba tylko trochę cierpliwości, żeby piersi “przyzwyczaić” do odciągania. Do Medeli dołączona jest książeczka, w której piszą o karmieniu, odciąganiu i przechowywaniu pokarmu. Jest też coś o poprawianiu laktacji i relaktacji.

arabella Dodane ponad rok temu,

Re: Który laktator jest dobry?

Używałam dwóch odciągaczy Lakta Plus i Aventu.
Ten pierwszy jest tani (w kształcie strzykawski) ok 30 zł, ściąga skutecznie ale bardzo mocno ciągnie brodawkę, dlatego go nie polecam. Natomiast Aventu jest dużo delikatniejszy i łatwiejszy w użyciu, ale niestety kilka razy droższy.
Niezależnie którego latatora używałam na koniec ściągam jeszcze pokarm ręką laktator już nie ściąga, a ręką ściągam jeszcze jakieś 30 ml.

Ania i Bartuś (26.04.2004)

anika2004 Dodane ponad rok temu,

Re: Który laktator jest dobry?

Ja mam MEDELA mini elektrik, jest bardzo dobry, ma regulację ciągu, jedyne wady to cena i to że głośno chodzi. Cenę ominełam odkupując prawie nowy (podobno raz użyty), odciągając pokarm czytam książkę albo kołyszę Niunię w wózku, bo jedna ręka jest wolna. Dodam jeszcze, że dokładnie ściąga.

Ania i Alicja (1.05.2004)

karioka Dodane ponad rok temu,

Re: Który laktator jest dobry?

Ja używam Aventu i mi bardzo odpowiada. Jego dużym minusem (i chyba jedynym) jest dość wysoka cena.
Pozrawiamy,

Karina z Dominikiem (6 maj 2004)

Znasz odpowiedź na pytanie: Który laktator jest dobry?

Dodaj komentarz

Dla starających się
Temperatura a implantacja
Witam, coś mi sie kołacze po głowie, ale nie wiem co... Czy z zagnieżdżeniem się zarodka związane jest jakieś wahnięcie temperatury ciała? Pozdrawiam, Agata
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
Pytanko do Warszawianek
Dziewczyny, 8 sierpnia bedziemy chrzcili Amelkę i mam do Was pytanko- gdzie w Wawce można kupic fajne ciuszki do chrztu??? Próbowałam sama szukać, ale trafiłam tylko do sklepu Piccolo na Jana
Czytaj dalej