Forum: Karmienie

Kurs Dla Liderów i Grup Wsparcia Poradnictwa Laktacyjnego – Poznań, 13-15 lutego 2009

Szanowni Państwo!

Mamy zaszczyt i przyjemność zaprosić Państwa do udziału w Kursie Dla Liderów i Grup Wsparcia Poradnictwa Laktacyjnego organizowanym przez Biuro Organizacji Konferencji i Zjazdów Fundacji Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu.

Szkolenie przeznaczone jest dla osób, które w codziennej pracy mają kontakt z matkami karmiącymi piersią, a więc dla lekarzy pediatrów zwłaszcza z POZ, położników, położnych, położnych środowiskowych, pielęgniarek neonatologicznych. Jest optymalny również dla osób, które chcą założyć i prowadzić grupę wsparcia.

Program szkolenia obejmuje przede wszystkim tematy z zakresu fizjologii laktacji oraz najczęściej występujących problemów w okresie karmienia piersią. Dużo uwagi poświęca się wspieraniu matek i dobrej komunikacji. Po ukończeniu szkolenia uczestnicy potrafią uzasadnić dlaczego karmienie naturalne jest korzystne dla matki i dziecka, opisać budowę gruczołu piersiowego, jak regulowany jest proces wytwarzania pokarmu, ocenić technikę karmienia i ssania, efektywność karmienia, opisać jakie zasady obowiązują w okresie wyłącznego karmienia piersią i przy rozszerzaniu jadłospisu malucha, rozpoznawać i leczyć poranienia brodawek, obrzęk, zapalenie piersi, rozpoznawać problemy, które wymagają skierowania matki lub dziecka do specjalisty (logopeda, rehabilitant, dermatolog, IBCLC). W czasie szkolenia przekazywane są również informacje o odciąganiu pokarmu, karmieniu bliźniąt i wcześniaków, karmieniu po cesarskim cięciu, różnicowaniu żółtaczek związanych z karmieniem piersią, a także o odżywianiu się matki karmiącej piersią.

Szkolenie trwa 20 godzin, prowadzone jest w formie wykładów z zastosowaniem metod aktywizujących i pomagających przyswoić wiedzę. W ramach szkolenia prowadzony jest również warsztat z zasad dobrej komunikacji z pacjentką, który jest elementem niespotykanym w innych programach szkoleń dla pracowników ochrony zdrowia.

Szkolenie zakończone jest krótkim sprawdzianem testowym, dzięki któremu uczestnicy mają okazję sprawdzić swoje wiadomości.

Szkolenie prowadzą wykładowcy związani ze Szpitalami Przyjaznymi Dziecku, mający wieloletnie doświadczenie w pracy z matkami karmiącymi piersią, a także w nauczaniu, liderzy szkoleń z tego zakresu w kraju. Większość z nich to osoby z międzynarodowym certyfikatem konsultanta laktacyjnego IBCLC (International Board Certified Lactation Consultant).

Szkolenie posiada akredytację w Naczelnej Izbie Lekarskiej (20 punktów edukacyjnych) oraz w Centrum Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych (kurs dokształcający).

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej kursu –

Znasz odpowiedź na pytanie: Kurs Dla Liderów i Grup Wsparcia Poradnictwa Laktacyjnego – Poznań, 13-15 lutego 2009

Dodaj komentarz

Adopcja
Przysposobienie dziecka,od czego zaczac??
Mój mąż chcę przysposobić Natalie.Jest zgoda biologicznego ojca. Moje pytania: jakie dokumenty mój mąż powinien wypełnić, gdzie je złożyć?
Czytaj dalej
Dla starających się
Poradzicie, pocieszycie?
Dziś jestem strasznie rozżalona i postanowiłam się podzielić rozżaleniem z wami, bo jesteście mocno wspierające, a to by mi się przydało. Ostatnio pisałam do was ponad 2 miesiące temu chyba, okres
Czytaj dalej