kwas foliowy

Czy ktoś się orientuje, jak długo należy brać kwas foliowy? Właściwie zakończyłam już pierwszy trymestr, a zapomniałam zapytać lekarza, czy mam to już odstawić, czy nie. Macie jakieś doświadczenia w tej sprawie?
Becia z Majowym Groszkiem

9 odpowiedzi na pytanie: kwas foliowy

izab Dodane ponad rok temu,

Re: kwas foliowy

Pytałam o to samo mojego lekarza. Powiedział, że tego nie można przedawkować i żeby brać do końca ciąży, a nawet jeszcze trochę po.
Iza

kajak Dodane ponad rok temu,

Re: kwas foliowy

tez slyszalam ze kwasu foliowego niegdy za wiele. ja bralam przed ciaza jakies 3 miesiace, a teraz (36 tydz) lekarz powiedzial ze moge juz nie brac, bo i tak jest w zestawie witaminowym (feminatal).

marta (22.11.02)

kiuik Dodane ponad rok temu,

Re: kwas foliowy

ja ma to samo – do jakiegos 4 miesiaca bralam kwasik a potem przerzucialm sie na feminatal ktory juz ten kwasik zawiera…

pozdrawiamy serdecznie
kasia i 22-tyg chlopaczek

szczesliwa Dodane ponad rok temu,

Re: kwas foliowy

Witajcie. Ja jestem w 18 tygodniu ciąży. U lekarza byłam w ostatnią sobotę. Kwas foliowy brałam od początku ciąży. W gabinecie dowiedziałam sie, że już moje maleństwo ma wszystko ukształtowane i moge odstawić folik. Teraz biorę Materę, ale nie z konieczności (moje wyniki są podobno super), tylko mąż kupił mi ją jak tylko dowiedział się o dzidzi.

Pozdrawiam gorąco
Asia z maleństwem

nan Dodane ponad rok temu,

Re: kwas foliowy

mi dr kazała brać folik do końca trzynastego tygodnia, a potem (od soboty) mam brać zestaw witaminowy, ale ponieważ do soboty nie skończę opakowania to mam sobie dokończyć folik ale dołożyć też witaminki.

Pozdrawiam,
Ewa z 12/13 tyg Okruszkiem.

linda Dodane ponad rok temu,

Re: kwas foliowy

kwas foliowy brałam od chwili jak sie dowiedziałam, że jestem w ciąży, od 8 tygodni już go nie biorę bo na ten okres ciąży wystarczająca ilość kwasu jest np. w Maternie, którą ja osobiście biorę,
pamiętaj, że kwas foliowy jest bardzo ważny w czasie ciąży, uważaj aby tylko go nie przedawkować

Ewelina i iskiereczka ( 12.11.02)

kura-plemienna Dodane ponad rok temu,

Re: kwas foliowy

Kwas foliowy biorę od 3 miesiąca przed ciążą do….. teraz.

Pozdrowienia Anka i Gluś, który się pojawi koło 24 grudnia

ejva Dodane ponad rok temu,

Re: kwas foliowy

ja kwas foliowy brałam do 12 tyg chyba..lekarz sam kazał mi go już odstawić

Ewa

agus-25 Dodane ponad rok temu,

Re: kwas foliowy

Mi ginekolog powiedziała abym nie brała żadnych sztucznych witamin, gdyż to też leki i organizm rozpoznaje je mimo wszystko jako coś sztucznego. Przede wszystkim wtedy wątroba musi dodatkowo oczyszczać organizm. Narazie wyniki mam w normie. Myśle,że dopuki wszysko jest w porządku to lepiej nie łykać tych sztucznych witamin, bo przecież niektóre można przedawkować. Czytałam gdzieś,że np. nadmiar witaminy A jest szkodliwy dla dziecka w ciąży. Najlepiej więc jeść dużo owoców i warzyw, oraz pić wodę źródlaną i soki owocowe. No oczywiście jeżeli jest wszysko OK!! A apropo kwasu foliowego to ponoć nie zaszkodzi, jednak należy go przyjmować wówczas gdy stosuje się jakieś leki jak np. leki padaczkowe, które powodują ubytek tego kwasu foliowego. Nie dajmy się więc ogłupić też tymi reklamami,że należy brać bo to nie zaszkodzi. To też są pewnego rodzaju leki. Najlepiej brać je tylko z zalecenia lekarza. POZDRAWIAM!!

Agus

Znasz odpowiedź na pytanie: kwas foliowy

Dodaj komentarz

Noworodek, niemowlę
ZINNAT i inne...świństwa :)
Tak to jest, że organizm dziecka jest bardzo wrażliwy ( i mądry !) bo jeszcze nie zmodyfikowany lekami, konserwantami itp..dlatego reaguje wymiotami na to co mu szkodzi. Trudno...może czasem trzeba
Czytaj dalej
Oczekując na dziecko
nic przyjemnego
dziewczyny czy maci wrażenie że w ostatnich tygodniach ciąży macie wszystko większe -chodz mi o miejsca intymne. nie jest to przyjemne i boję się że tak juz zostanie gł. "tylnia część"-
Czytaj dalej