Laktator elektryczny ?

Czy któraś z Was używała i może polecić lub odradzić laktator elektryczny Baby Ono lub Tuffi?
Dzięki za każdą opinię.

Pozdrawiam,
Jade

7 odpowiedzi na pytanie: Laktator elektryczny ?

anetal Dodane ponad rok temu,

Re: Laktator elektryczny?

Miałam Tufi i niestety kiepski. Szybko zepsuł sie mechanizm. Ale może ja na taki trafiłam. No i też muszę dodać, że ja używam laktatora często, bo codziennie co 3 godz od 9 ponad miesięcy. Moja córka nie może pić bezpośrednio z piersi i dlatego jedyne wyjście to laktaotr właśnie elektryczny. Mam medelę i jestem zadowolona bardzo. Ale może przy sporadycznym używaniu się tufi sprawdzi. Tufi ma dla mnie jedną wadę (nie wiem jak baby ono, bo nie znam). Nie naśladuje odruchu ssania. Zasysa i sama musisz nacisnąć guziczek, żeby oddessał i zaczął zasysać ponownie. Medela odciąga rytmicznie, zasysa i puszcza. Naśladuje jakby sposób ssania dziecka. No ale cenowo jest zdecydowanie droższy.

jade Dodane ponad rok temu,

Re: Laktator elektryczny?

Ja ściągam 2x dziennie i mam ręczny Aventu, ale jest to męczące i też już trochę siada (nie zawsze chce zasysać).
Chcę karmić małą przynajmniej jeszcze z 6-7 miesięcy więc warto kupić jakiś lepszy latator 🙂

Pozdrawiam,
Jade

qr-chuck Dodane ponad rok temu,

Re: Laktator elektryczny?

Właśnie miałam Ci Avent polecić :(…
Ja kiedyś próbowałam ściągać Medelą i wyłam z bólu, a poza tym praktycznie nic nie leciało. A Aventem idzie mi szybko i bezboleśnie.
Może spróbujesz na początek pozyczyć laktator ze szpitala i sobie sprawdzisz?
Karmisz tylko odciągniętym?

Pozdrawiam,
Anka

monikaapj Dodane ponad rok temu,

Re: Laktator elektryczny?

mialam i mam medele elektryczna-sciagala swietnie, tylko glosno chodziła

Monika/Basia/Filip

anetal Dodane ponad rok temu,

Re: Laktator elektryczny?

Elektryczne laktatory mają regulację siły zasysania, wię cmożna na początku dostosotwać. Na początku faktycznie mnie też bolało, ale pierś się przyzwyczaja… szczególnie jak nie ma innego wyjścia i trzeba karmić tylko odciąganym. W takich sytuacjach niestety Avent nie sprawdza się (ręczny) 🙁

qr-chuck Dodane ponad rok temu,

Re: Laktator elektryczny?

Ale mnie innym ręcznym też bolało… Poza tym Aventem ściągałam najszybciej (nawet w porównaniu z medelą).
Ale ja kupowałam laktator 3 lata temu – wtedy z nakładką masującą był na rynku tylko Avent, a mam wrażenie, że to ona mi pomagała – teraz chyba jest większy wybór.

Pozdrawiam,
Anka

marcjanna74 Dodane ponad rok temu,

Re: Laktator elektryczny?

A ja przy pierwszym dziecku najpierw pożyczałam medelę elektryczną, bo musiałam rozbudzić laktację. Ciągnęła super, ale była nieporęczna,bo podłączało się końcówkę do silnika wielkości skrzynki na narzędzia 😉
Wcześniej kupiłam aventa ręcznego i wspominam go miło, bo z jego pomocą odciągałam mleko w pracy,ale jednak przy ręcznym laktatorze trzeba się napracować żeby naciągnąć tyle, ile przy elektrycznym.
Więc teraz,przy drugim dziecku kupiłam sobie tufi elektryczny. Jest prawie identyczny jak baby ono, ale ma od tamtego większą nasadkę masującą, a z mojego bogatego 🙂 doświadczenia wiem,że ma ona duże znaczenie. Tufi ma nakładkę tak dużą jak avent. Wadą jest dość toporne wykonanie, ale nie umniejsza ono właściwości laktatora. Co do braku naśladowania ssania dziecka – czy ja wiem? W avencie właściwie też jej nie ma, tylko sama sobie to regulujesz szybkością ręki.
Mi ten przycisk zwalniający pasuje, trzeba sobie tylko wypracować pasujący rytm i już.
Reasumując: gdybym spała na pieniądzach,kupiłabym medelę, bo najlepsza (ale wolę kupić małemu ciuchy itp) a tak polecam jednak elektrycznego tufiego, no chyba, że planujesz używać laktatora okazjonalnie i nie zależy Ci na czasie odciągania.
Mam nadzieję, że pomogłam.

Asai, Marcinek (3,5 roku) i Michałek (6 m-cy)

Znasz odpowiedź na pytanie: Laktator elektryczny ?

Dodaj komentarz

STRATA DZIECKA
Obfity okres
5,5 tygodnia po lyzeczkowaniu dostalam bardzo obfitego okresu. Tak obfitego, ze sie wczesnie rano w sobote obudzilam, czujac, ze krwawie. To byl poczatek okresu. Pierwszego dnia musialam co 1-2 godziny
Czytaj dalej
Polecam
Dobre książki
Pomyślałam, że może przydałby się taki kącik, gdzie można by było wymieniac się tytułami książek, które zrobiły na nas wrażenie, godnych polecenia, albo takich, które pomogły się nam odprężyć. Zacynam: ostatnio
Czytaj dalej